W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Okładka książki W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem
Steven C. HayesSpencer Smith Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Get out of your mind and into your life
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
2014-03-05
2014-03-05
Data 1. wydania:
2005-11-01
Aleksander Wojciechowski
depresja stres lęk

Okładka książki Terapia poznawczo-behawioralna oparta na procesach. Wiedza i kluczowe kompetencje Steven C. Hayes, Stefan G. Hoffman
Ocena 7,3
Terapia poznaw... Steven C. Hayes, St...

Świetna pozycja dla osób, które na co dzień zmagają się z lękiem (przy depresji raczej nie będzie pomocna). Bardzo konkretna - każde zdanie jest pełne praktycznej wiedzy, bez "lania wody". Proste i rzeczywiście pomocne ćwiczenia, które dość łatwo zastosować i wykonywać na co dzień.

Dodaję tą opinię po latach, gdy już depresja nie jest mi straszna. Zdecydowałam się na jej kupno w momencie totalnej bezradności i poczucia pustki. Byłam już po kilku nieukończonych terapiach, lekach i wciąż kłębiącymi się myślami samobójczymi nad moją głową. Pamiętam, że jej cena mnie przerosła, jednak zdecydowałam się na zakup, z nadzieją, że to będzie TA, która pomoże,...

Jakaś kpina. Książka, której treść można streścić na połowie kartki A4 dużą czcionką. Nie da się czytać. Wszystkie amerykańskie poradniki pisane są na jedną modłę: dużo słów, treści jak na lekarstwo, puszenie się na wynalazczość jedynej i słusznej metody. Przypomina mi to skecz Monty Pythona o teorii dinozaurów.

Trzy gwiazdki za ładne wydanie.

Książka pomocna aby lepiej zrozumieć błędy swojego umysłu i zdystansować się od niego aby mniej cierpieć. Raczej jako książka profilaktyczna aby nasze problemy się nie pogłębiały. Mi pomogła w trudnych chwilach i co ważne - dawała nadzieję.

książka jest bardzo okej- mam tylko jeden minus. Od kiedy ją skończyłam, bardzo mi jej brakuje :(

Fajna książka, z ćwiczeniami i merytorycznie dopasowana do wieku nastoletniego. Po przeczytaniu zamierzam wplątać niektóre propozycje we własny warsztat z nastolatkami. Innym - zdecydowanie polecam. Przyjemna, szybko się czyta, ćwiczenia są ciekawie i mądrze skonstruowane. Skrót GROM - bardzo budzący wyobraźnię 😁

Ciekawa pozycja, ale zbyt naukowy styl. Znam innych autorów, którzy wyjaśniają naukowe teorie ze zdecydowaną łatwością. Tutaj ujęcie tematu jest czasem naszpikowane słowami z fachowej literatury. Trochę mi to przeszkadzało. Wzbudzało też pewną barierę pomiędzy czytelnikiem a autorem. Jakkolwiek przekaz i ćwiczenia warte uwagi. Zachęcają do dalszego, samodzielnego zgłębiania...

Boję się myśleć, jakby wyglądało moje życie gdybym ją ominął. Przeczytałem sporo książek w tej dziedzinie i dopiero w trakcie praktykowania technik zawartych w tej, ruszyłem wreszcie do przodu. Tak samo rady zmiany podejścia do trudności, ciężkich myśli itp. były niezwykle pomocne. Pojawiło się parę momentów gdy kręciłem głową, ale i tak wyciągnąłem z niej o wiele więcej...

Książka bardziej do pracowania niż do czytania. Koncepty bardzo pomagają w pracy wewnętrznej. Książka na pewno zostawiła ślad na tym jak myślę na co dzień - łapię się częściej na odpalaniu swoich automatycznych zachowań z „autostrady neuronalnej” i łatwiej mi jest zachowywać się „z siebie”.

Niesamowicie dobra i zmieniające zupełnie spojrzenie na zmagania psychiczne.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Psychologiczne
  • 2021
  • Psychoterapia
  • Psychologia

Steven C. Hayes W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem Zobacz więcej