Ona ma siłę. Zaskakujący poradnik seksualności kobiet

Okładka książki Ona ma siłę. Zaskakujący poradnik seksualności kobiet
2016-01-31
Data 1. wydania:
2021-03-02
kobieta seks

Okładka książki Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu Amelia Nagoski, Emily Nagoski
Ocena 7,3
Wypalenie. Jak... Amelia Nagoski, Emi...

więcej Więcej

Dr Emily Nagoski to amerykańska seksuolożka, psycholożka, terapeutka i edukatorka seksualna z 25-letnim doświadczeniem, dlatego też wie o czym mówi. „Ona ma siłę” to książka bardzo bogata w wiedzę. Jest to bardziej podręcznik niż poradnik. Odpowiada na wszystkie pytania, jakie sobie kiedykolwiek zadawaliśmy w tej seksualnej sferze. Bardzo doceniam w książkach tego typu, że...

Książka dla każdej kobiety do przeczytania minimum raz. Koniec dyskusji.

Najlepsza książka o seksualności, wbrew tytułowi dużo z tego odnosi się także częściowo mężczyzn.

Na półkach: , , , , , ,

Jeśli się jest kobietą, świadomą kobietą dodam, to w zasadzie 99% nie zaskakuje. My wiemy jak działają nasze ogranizmy, kiedy, dlaczego, a dlaczego nie. Książka z tego względu nadaje się wyjątkowo dla młodych, nieświadomych swojej kobiecości Pań oraz, paradoksalnie, dla Panów.

Co mnie bardzo zainteresowało, to odpowiedni kontekst. I czym skutkuje dla stałego związku...

Mimo, że to poradnik skierowany szczególnie dla kobiet, jako facet przyznaję, że męska część czytelników też jest w stanie wynieść z niego dużo dla siebie (i swojej partnerki! :)). Książka okazała się mieć w sobie przynajmniej kilka ciekawych informacji, o których istnieniu i działaniu nie miałem dotychczas pojęcia, chociaż nie od dziś interesuję się tą tematyką. Polecam! ;)

Niezwykle potrzebna lektura. Napisana przystępnym językiem i poparta ciekawymi przykładami historia odkrywania kobiecej seksualności. Nie ma tutaj miejsca na tematy tabu! Każda kobieta powinna sięgnąć po tę książkę, ponieważ większość problemów związanych z naszą seksualnością rodzi się w głowie i właśnie od takiej pokrzepiającej lektury należałoby zacząć "terapię".

Świetna pozycja, zmieniająca spojrzenie na kobiecą seksualność. Pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety oraz heteroseksualnego mężczyny starającego się być jak najlepszym partnerem i kochankiem.

Książka ta zawiera odnośniki do wielu aktualnych badań naukowych, tłumaczy istotne składowe seksualności, a co za tym idzie, pomaga wykształcić jak najlepsze warunki do jej...

O rany...
W Polsce temat seksualności jest... nawet nie tabu. Jest napalmem, którym oblewa się przeciwników politycznych. Seksualność kobiet, seks w którym nie chodzi o macierzyństwo jest ekwiwalentem bomby atomowej. Gorzej zapewne byłoby tylko, gdyby była to książka o transpłciowych gejach, ale i tak byłam autentycznie zdziwiona, że ktoś to wydał w Polszy.

Cieszę się, że...

Poradnik dot. seksualności kobiet, interesujące wnioski nt. tzw. układu pobudzenia/hamowania, różnic w seksualności kobiet i mężczyzn, temperamentu seksualnego i konktekstu tak ważnego dla udanego życia seksualnego. Wzmacniająca lektura doceniające różne potrzeby i sposoby ekspresji seksualności – dobre dopóki obie strony się na nie zgadzają.

Książka otwiera oczy na wiele spraw. Jest bardzo dobrze napisana i przetłumaczona co powoduje, że bardzo przyjemnie się ją czyta.

1 033
  • Chcę w prezencie
  • 2021
  • Poradniki
  • Do kupienia
  • 2019

Emily Nagoski Ona ma siłę. Zaskakujący poradnik seksualności kobiet Zobacz więcej