Przeznaczenie ma imię Klotylda

Destino si chiama Clotilde
literatura piękna
Barbara Sieroszewska
literatura włoska

Pękłem z dumy, gdy udało mi się ją przeczytać w oryginale. Pękłem też ze śmiechu. Zbieram się do dziś :P

Klasyk!!! Nie można się wprost oderwać od czytania tej książki. Fabuła, triki, niespodzianki, aż trudno w to uwierzyć, co tam się dzieje. Klotylda - mistrzunio w intrygach.

Książka mega pozytywna. To raczej jest książka przygodowa z wątkiem humorystycznym i romantycznym niż romans przygodowy:)Już od pierwszych stron ironiczny, a zarazem bardzo zabawny styl pisania Guareschiego przypadł mi do gustu. Bohaterowie wykreowani z pomysłem, są dosyć przewrotni i posługują się ciętym językiem co dodaje całości pikanterii.Książkę połknąłem szybciutko, a...

• Giovannino Guareschi
  • Przeczytane dwukrotnie