Kolory. Chłopięce lata Józefa Chełmońskiego

Okładka książki Kolory. Chłopięce lata Józefa Chełmońskiego
Teodor Goździkiewicz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Nasza Księgarnia
1977-01-01
1977-01-01
Chełmoński malarstwo sztuka edukacja dzieciństwo wieś

Świetnie przedstawione smaczki ówczesnej wsi. Dla miłośników książek typu : "Chłopi", "Ucieczka od zapachu świec".

Zamieszczony powyżej - nie wiem przez kogo - opis książki to wybrane zdania z mojego tekstu, publikowanego na moim blogu "Notes czytelniczy" oraz na blogu "Klasyka młodego czytelnika" (który współtworzyłam) - http://notes-czytelniczy.blogspot.com/2012/07/dziecinstwo-wielkich-ludzi.html.

Poniżej wstawiam całość.

"W polskiej literaturze dla dzieci i młodzieży można znaleźć...

• Obyczajowe/Podróżnicze/ Reportaże/Przygodowe/Biografie/Literatura faktu
  • Historyczne/Biograficzne