Tomorrow Never Knows. Poziom A2-B1

Edgard
2014-02-26
2021-02-01
2014-02-26
kryminał angielski języki obce edgard

Naprawdę ciekawa historia, pisana prostym angielskim i przystępna dla większości początkujących. Co prawda rozwiązanie zagadki było dość przewidywalne, ale nie każdy z elementów. Było trochę błędów w druku (np. brak spacji czy małe litery zamiast wielkich),ale nie przeszkadzało to w czytaniu. Polecam każdemu, kto chce poćwiczyć swoje umiejętności językowe.

Ciekawa lektura kryminalna. Idealna do poćwiczenia słownictwa.

Ciekawa lektura kryminalna. Idealna do poćwiczenia słownictwa.

Pomysł świetny, fabuła nudna, dobra pozycja na poczatek przygody z anglojęzyczną literaturą

Uważam, że dobrze spełnia swoje zadanie.

Uważam, że dobrze spełnia swoje zadanie.

To jest pierwsza książka w języku angielskim, którą przeczytałam. Mój pierwszy sukces!

Właściwie zawsze myślałam sobie, że fajnie byłoby przeczytać coś w języku angielskim. W końcu uwielbiam czytać, a dodatkowo może mogłabym ‘poduczyć się języka’. Wcześniejsze niepowodzenia z czytaniem w tym języku trochę mnie zniechęcały… Jednak ostatecznie postanowiłam rozpocząć czytanie po angielsku… z kryminałem „Tomorrow never knows”, autorstwa Kevin Hadley.

W Eastbourne, nadmorskim miasteczku u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii, doszło do tragedii. Bezdomny Mark znalazł zwłoki starszego mężczyzny. Na miejsce przyjeżdża karetka i policja, która rozpoczyna dochodzenie. Co mogło się stać ze zmarłym mężczyzną: był to nieszczęśliwy wypadek czy ktoś przyczynił się do jego śmierci? Za śmiercią tego mężczyzny kryje się wiele zadziwiających historii… A można odkryć czytając ten kryminał.

I to był strzał w dziesiątkę, ponieważ metoda z tłumaczeniem trudniejszych słówek „na marginesie” okazała się dla mnie idealna. W trakcie czytania, szybko mogłam sprawdzić słowo, którego nie rozumiem, zapisać je i od razu czytać dalej. Dodatkowo, po przeczytaniu kilku rozdziałów są ćwiczenia sprawdzające rozumienie czytanego tekstu oraz pozwalające utrwalić poznane słownictwo czy gramatykę. Ćwiczeń tych jest około 4-5, ale nie są trudne – raczej pozwalają czerpać czystą przyjemność z nauki.

Ten kryminał jest dość „prosty” i bardzo krótki, ale dla osób takich jak ja – które są „wiecznie początkujące” – jest on idealny do nauki angielskiego. Dzięki tej książce nauczyłam się sporo nowego słownictwa i zaczęłam lepiej rozumieć pewne konstrukcje gramatyczne. Bez wątpienia – dzięki temu kryminałowi można wiele się nauczyć.

Na początku ciężko było czytać, z racji na bardzo krótkie rozdziały i dużą liczbę bohaterów. Z czasem stało się to przyjemniejsze, mimo to cały czas czułam, jakby specjalnie było dobierane, na siłę proste słownictwo, co wręcz czasami przeszkadzało.
Lektura nieskomplikowana, bardzo dużo dialogów, niezbyt napięta atmosfera, ale całkiem miła angielska, krótka książka.

Dość słaba akcja, myślę że dla mnie za prosta. Ale sam pomysł na książki ze słownikiem super.

Bardzo dobrze skonstruowana książka pod kątem nauki języka. Słowniczek na marginesie jest strzałem w dziesiątkę.
Niestety fabuła to najsłabszy punkt książki..

Niestety fabuła to najsłabszy punkt książki..

W dzisiejszym nowoczesnym i ciągle rozwijającym się świecie ciężko jest funkcjonować bez znajomości dodatkowego języka. Na rynku specjalistycznej literatury mnoży się od dostępnych kursów, fiszek czy też wymyślnych metod, które mają nam pomóc w poznaniu nowego języka. Czy różnią się poszczególne metody nauki? I czy w ogóle są między nimi jakieś różnice? Szukając odpowiedzi na te pytania warto przeszukać dostępne oferty i dać szansę kursom językowym od wydawnictwa Edgard, którym przyjrzymy się trochę bliżej.
Znajomość przynajmniej jednego obcego języka w obecnych czasach jest absolutnym minimum, jeżeli chodzi o jakiekolwiek funkcjonowanie poza granicami ojczystego kraju. Jednak dążenie do perfekcji tylko w jednym z nich może okazać się błędnym wyborem. Poza nauką chociażby angielskiego, który jest jednym z najczęściej nauczanych języków, warto także zastanowić się nad nauką dodatkowego. Z pomocą przychodzi wydawnictwo Edgard wraz ze swoimi kursami języków: Angielskiego, Hiszpańskiego, Niemieckiego oraz Włoskiego.

Pomimo niewielkich wymiarów każdy kurs jest bardzo treściwy i skomponowany w prosty i przejrzysty sposób, ułatwiający naukę. Twarda, tekturowa obwoluta mieści w sobie zawartość danego kursu, oraz chroni ją przed plamami czy mechanicznymi uszkodzeniami. Po „rozpakowaniu” otrzymamy książkę do nauki wybranego języka, płytę z potrzebnymi nagraniami lektorskimi, ulotki promocyjne oraz kody do ściągnięcia e-booka. Jak widać jest to całkiem sporo i nawet najbardziej wymagający nie mogą narzekać na liczbę dodatków.

Wybrany język poznamy dzięki niesamowitym historiom, które prowadzą nas przez cały tok nauki. Taka forma nie nuży ucznia, a tylko pobudza jego wyobraźnię oraz chęć poznania coraz to nowszych zwrotów i słówek. W połączeniu z nagraniami lektora takie ćwiczenia szybko pozwolą utrwalić gramatykę, a także sprawią niesamowitą frajdę każdemu, kto podejmie się nauki. Dodatkowo na marginesach znajdują się tłumaczenia najtrudniejszych wyrazów, a na końcu przydatny słownik dla zapominalskich. Każdy rozdział został zaopatrzony w specjalne ćwiczenia, które na bieżąco sprawdzają nasze postępy. Przyjemna dla oka i umysłu forma nauki jest na wyciągnięcie ręki.

Kursy językowe od wydawnictwa Edgard to niesamowity wstęp do nauki języków obcych. Niezależnie od poziomu zaawansowania każdy znajdzie coś dla siebie. Ciężko wytykać jakiekolwiek błędy, to rzetelnie opracowane kursy, które pomogą każdemu chętnemu podjęcia nauki. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie szlifować swoje umiejętności. Niewygórowana cena w połączeniu z oferowaną treścią są najlepszą ofertą na rynku z jaką do tej pory się spotkałem. W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak zagłębić się w kolejnej historii i uczyć się kolejnego języka obcego.

W tym wypadku powstrzymam się od wystawienia oceny. Każdy chętny oceni produkt według swojego gustu. Różne są chęci i zapał do nauki, niemniej warto spróbować, bo nic się nie traci, a można jedynie zyskać.

Chodara Krzysztof

W tym miejscu pragnę podziękować wydawnictwu Edgard za przekazanie kursów językowych do recenzji.

Po więcej recenzji zapraszamy na blog KZTK:

• Po angielsku
  • 2015