Wyspa Złoczyńców

Okładka książki Wyspa Złoczyńców
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Pojezierze Cykl: Pan Samochodzik (tom 3) Seria: Biała Seria Wydawnictwa Pojezierze literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 3)
Biała Seria Wydawnictwa Pojezierze
Pojezierze
1980-12-01
1980-12-01
8370020291
Pan Samochodzik harcerze wakacje tajemnica poszukiwacze skarbów

więcej Więcej

PAN SAMOCHODZIK I WYSPA ZŁOCZYŃCÓW
PRZYGODY NIE TRZEBA SZUKAĆ. ONA ZJAWIA SIĘ SAMA.
Fenomenalna ❤️📖❤️ z dzieciństwa autorstwa Zbigniewa Nienackiego.
Mając jakieś 10 lat poznałem przygody Pana Samochodzika.
Mój pierwszy detektyw.
Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że polubię czytanie a książki będą dla mnie wyjątkowe.
Właśnie dzięki takim książką możemy sprawić, że...

Trudno mi jednoznacznie ocenić tą pozycję. Z jednej strony mam do niej sentyment, z drugiej zaś... To chyba po prostu nie są moje ulubione klimaty. Trochę mi nie pasuje narracja, wtrącenia historyczne, tak naprawdę nikt z bohaterów nie jest dla mnie wyjątkowo sympatyczny, mam wrażenie że im wszystkim brakuje charakteru i jakiejś chemii pomiędzy. Fabuła jest ok, ani mnie nie...

Do całego, pisanego przez autora, cyklu mam niezwykły sentyment. Książki zaczytane. Polecam!

Seria Przygód Pana Samochodzika to pierwsze książki które sam, z własnej woli i z ogromnym zapałem czytałem. Można powiedzieć ze to właśnie od nich zacząłem swoją przygodę z literaturą. Dzisiaj wracając do nich przy okazji czytania dzieciom wracam do tego sentymentu.

Z drugiej strony to tez okazja żeby na tę lekturę spojrzeć nieco bardziej obiektywnie - przez pryzmat tych...

Jak ja nie cierpię zabaw z tytułami książek i dopisywania ich na siłę do nieistniejących w momencie wydania cyklów.

Wydaje mi się, że czytałem w latach 60. - wydanie wcześniejsze od wykazanych w LC (na pewno, skoro w 1965 nakręcono film na jej podstawie z piękną balladą w wykonaniu Marty Koteckiej, ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Wojciecha Kilara).

Po wcześniejszych przygodach w dalekiej Rosji czy archeologicznymi wykopaliskami w Opornej teraz możemy poznać tajniki antropologii w kolejnej przygodzie.
Ksiazka przenosi nas w okolice miasteczka Antoninów koło Torunia. Nad Wisła odbywają się badania antropologiczne odnalezionych kości a w między czasie gorączka poszukiwań skarbu dziedzica Dunina.
Wesoła przygoda, nowi...

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?

Pan Samochodzik w tej części nie jest jeszcze Panem Samochodzikiem. To Pan Tomasz Włóczęga. Bo samochód, zwany w tej części ,,samem" dopiero trafił w jego ręce za sprawą spadku po wuju Gromille- niedocenionym wynalazcy.
Akcja powieści dzieje się w okolicach Ciechocinka. Pan Tomasz ma za zadanie zbadać losy majątku dziedzica Dunina.
Tytułowa Wyspa Złoczyńców to miejsce...

Ocena pierwszego „oficjalnego” tomu przygód Pana Samochodzika byłaby zdecydowanie wyższa gdybym wcześniej nie czytał „Uroczyska” i „Skarbu Atanaryka”, które jak wiadomo są tak naprawdę właściwym początkiem serii. Ale niestety dla „Wyspy złoczyńców” przeczytałem te poprzednie tomy przez co „Wyspa złoczyńców” niestety okazało się kalką, powtórką z rozrywki i koszmarnym...

Ta część przygód Pana Tomasza, jest nieco bardziej mroczna. Nie jest to jakiś duży mankament, po prostu było zbyt blisko do strasznych historycznych wydarzeń i ich wilcze echa czuć w klimacie tej książki. Poza tym jest to nadal świetna przygodówka, która zapoczątkowała całą serię Samochodzików. Warto po nią sięgnąć i przeżyć z Panem Tomaszem fantastyczne przygody.
Do...

4 857