Nudis verbis

Okładka książki Nudis verbis
Józef Mackiewicz Wydawnictwo: Kontra Cykl: Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 16) powieść historyczna
powieść historyczna
Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 16)
Kontra
2003-01-01
2003-01-01

Książka jest zbiorem artykułów autora z lat 1939-1949 moim zdaniem warto przeczytać

Wspaniały zbiór artykułów i reportaży Józefa Mackiewicza.

Dzieli się on na trzy części: pierwszy obejmuje okres przedwojenny, drugi okres II Wojny Światowej, trzeci natomiast emigracyjny, powojenny. Każdy charakterystyczny wszystkie się od siebie różnią, jednocześnie zachowując styl i "sznyt" autora.

Tematyka artykułów Z okresu przedwojennego jest przeróżna: Mackiewicza...

• Historyczna
  • Historia, polityka i okolice