Ekwinokcjum

Rebis
2006-01-01
2006-01-01
Maciej Szymański

Wielu by przed połową przerwało, ale ja jestem z tych, którzy wolą dojechać do końca. I fakt, do połowy książka mnie męczyła, ale na wysokości 3/4 zaczęła się, jak dla mnie dopiero dobrze rozkręcać, a i lektura przebiegła wtedy znacznie szybciej. Znam nawet powód tych dłużyzn: wzajemne przenikanie się fabuły oraz opisu wydarzeń sprzed bodaj 300 lat - należę do tych, do których do nie trafiło, akurat, jeśli chodzi o tę książkę. Nie dało się przywiązać do bohaterów, pomimo tego, że White w mojej subiektywnej ocenię poświęcił trochę miejsca na ich historię, emocje oraz psychikę, ale myślę, że każdy ma tutaj tyle miejsca ile potrzeba.

Słaba, zakończenie bez polotu można bylo od początku takiego oczekiwać. Plus to fajny język i krótkie rozdziały.

Przeczytałam ta książkę pierwszy raz jeszcze jak bylam w gimnazjum i średnio mi się podobała. Teraz czytając ją po kilku latach stwierdzam że nie była taka zła i miejscami trzymała w napięciu. Jedynie brak mi większego opisu mordercy...

Bardzo słaba książka :( Po opisie spodziewałam się czegoś więcej... Akcje są bardzo naciągane, postacie nieciekawe, a dialogi sztuczne.

dobrze się zaczęła...nie jest zła ,połączenie czasów historycznych z terażniejszoscią dodaje smaczku ..

Kolejna książka z cyklu "tajne stowarzyszenie z korzeniami w starożytności/średniowieczu/renesansie" (niepotrzebne skreślić). Trochę jednak o Newtonie się z niej dowiedziałam, więc może nie jest to do końca stracony czas. A czyta się lekko i przyjemnie.

Wciàgajaca ksiażka,chwilami mocna,jeśli chodzi o morderstwa w specyficznym celu. Autor świetnie wplata przeszłość do teraźniejszości.

Oj wciągnęła mnie ta książka niesamowicie .Zbrodnie ,ale specyficzne bo sprawca zabiera wybrane narządy a w ranie zostawia monetę.Świetne połączenie przeszłości i teraźniejszości,tajemniczy kamień filozoficzny ,Zakon Czarnego Sfinksa i Izaak Newton ,jest ciekawie.
Akcja książki toczy się w Oxfordzie ,autor wymienia nazwy ulic także mieszkający tam pewnie czuli by się jakby sami tam byli.
Polecam !!!

Początkowo miałam problemy ze zwalczeniem chęci do odłożenia książki. Jednakże wytrwałam i muszę przyznać, że moim zdaniem od około piątego rozdziału powieść się rozkręca. Im bardziej zagłębiałam się w lekturze tym trudniej było mi odłożyć książkę.
Co do stylu i rozwoju fabuły, jestem przyjemnie zaskoczona ponieważ aż do samego końca nie potrafiłam jednoznacznie rozwiązać zagadki. Na końcu zaś przekonałam się, że moje przypuszczenia i domysły były mylne.
Zdecydowanie polecam.

Kamień filozoficzny, Szmaragdowa tablica, Rubinowa Kula, Eliksir młodości, Zakon Czarnego Sfinksa i co z tym wszystkim ma wspólnego Isaac Newton?
Pięć morderstw, pięć pięknych dziewczyn pozbawianych jednego szczegółu, w zamian którego dostają starożytną monetę.
I jak to wszystko się łączy?
Autor fantastycznie prowadzi nas przez historię z przeszłości, która swój finał ma w teraźniejszości.
Nie ma znaczenia, w których jesteśmy czasach, wiecznie młodzi i bogaci - to marzenie wszystkich ludzi, niezależnie od czasu i przestrzeni, dlatego tak bardzo nas fascynuje możliwość stworzenia eliksiru młodości, czy kamienia filozoficznego.
Dodatkowym plusem jest nota historyczna zawarta na końcu książki.
Polecam, bo to świetna pozycja

I jak to wszystko się łączy?

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał