Śmierć nie miewa urlopu

Okładka książki Śmierć nie miewa urlopu Henryk Podlaski
Okładka książki Śmierć nie miewa urlopu
Henryk Podlaski Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Lubelskie
1979-01-01
1979-01-01

" - Pańskie imię i nazwisko?
- Stanisław Romanowski
- Miejsce zamieszkania?
- Białystok, Kilińskiego 115, mieszkania 36.
- Miejsce pracy?
- Komenda Wojewódzka MO w Białymstoku.
- Pan żartuje?
- Nie. "

Tym właśnie nie-żartem poznałam tożsamość głównego bohatera powieści, kapitana białostockiej MO, który podczas swojej wakacyjnej podróży zostaje uwikłany w śledztwo dotyczące morderstwa.

Śmierć nie miewa urlopu, a jest tym bardziej wstrząsająca gdy dotyka mieścinę taką jak Sośnica. To nieco senne miasteczko, w którym wszyscy znają się przynajmniej z widzenia, ma mnóstwo tajemnic. Rodzinne skandale, długo skrywane sekrety i prymitywna choć ludzka chciwość kreują niezwykle wciągającą fabułę.

Śledztwo jest intrygujące i nieoczywiste, opisy nie są krwawe i brutalne, natomiast kapitana Romanowskiego najzwyczajniej da się lubić. To kryminał w starym, dobrym stylu, który zdecydowanie mogę polecić :)

Ciekawostka
Autorem książki jest właściwie związany silnie z Białostocczyzną Ryszard Kraśko, widniejący natomiast na okładce Henryk Podlaski to jego pseudonim artystyczny.

" - Pańskie imię i nazwisko?
- Stanisław Romanowski
- Miejsce zamieszkania?
- Białystok, Kilińskiego 115, mieszkania 36.
- Miejsce pracy?
- Komenda Wojewódzka MO w Białymstoku.
- Pan żartuje?
- Nie. "

Osobiście książka mi się podobała do pewnego momentu gdy nie zabrakło mi pewnych stron (113,116-117,120-121,,124-125,128) tak brzmi to śmiesznie ale po prostu są one puste nie ma na nich tekstu, nie wiem z jakiego powodu ale strony są po prostu puste nie ma najmniejszego śladu po tekście, co bardzo utrudnia dalsze czytanie. Jeśli posiadasz ,, Śmierć nie miewa urlopu" i jesteś człowiekiem o dobrym sercu to zwracam się z prośbą o pomoc. Odezwij się do mnę na Gmail
kuba220681@gmail.com lub napisz do mnie na Ig https://www.instagram.com/szrama81813/ i proszę podeślij zdj tych oto podanych wyżej stron.
Z góry dziękuję. :)

Ta książka przeleżała na moich półkach kilkadziesiąt lat zanim znów po nią sięgnęłam, ale warto polecam

Moim zdaniem książka jest naprawdę świetna, autor bardzo dobrze trzyma w napięciu. Czyta się bardzo przyjemnie, fabuła bardzo mi się podoba. Bardzo polecam :>>

• Wczesna młodość
  • Sensacja/Kryminał
  • Na regale
  • Książki Taty

Dodaj cytat z książki Śmierć nie miewa urlopu