Wrzesień 1939. Rozważania alternatywne

Bellona
1939 kampania wrześniowa
historia
1939 kampania wrześniowa

Autor zdenerwował mnie często powtarzanym twierdzeniem ze istniała jakaś "Armia Toruń"!Poza tym jest to jakieś nowe spojrzenie na znane nam fakty.To taki zdrowy rewizjonizm historyczny.

Książka ostrożniejsza w ocenach od szarżujących dzieł Zychowicza, cierpi też jednak na "polskocentryzm". Błędy polskiej dyplomacji czy wojska miały przesądzać o wybuchu wojny, a więc o losach świata. Nie kwestionuję popełniania błędów, chociaż wydaje się, że podczas dwudziestolecia międzywojennego udało się więcej i odgrywaliśmy poważniejszą rolę niż w ciągu ostatniego...

• Historia
  • 1
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. epub)
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. mobi)
  • Historia, polityka i okolice
  • Kindle