Nad czarną wodą płócienny nasz dom

Okładka książki Nad czarną wodą płócienny nasz dom Sylwester Banaś
Okładka książki Nad czarną wodą płócienny nasz dom
Sylwester Banaś Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie literatura dziecięca
265 str. 4 godz. 25 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Łódzkie
Data wydania:
1987-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1987-01-01
Liczba stron:
265
Czas czytania
4 godz. 25 min.
Język:
polski
ISBN:
8321805353
Średnia ocen

4,6 4,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,6 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
100
15

Na półkach:

Książka dobra dla tych dorosłych, którzy tęsknią do swego pełnego przygód dzieciństwa. Momentami może nudzić - dynamika akcji średnia, mało ciekawe opisy, nachalny peerelowski dydaktyzm, ale wraz ze zbliżaniem się do końca do czytelnika dociera jej prawdziwa wartość. Dzięki obrazowi codzienności harcerskiego obozu zyskuje się nostalgiczny obraz własnych lat młodzieńczych - zwłaszcza jeśli ktoś miał okazję być na harcerskim obozie.
"Niech zostaną w pamięci wiecznie żywe i rozsłonecznione, prześwietlone księżycem i pełne tajemnic w czasie poszumu mrocznych parnych letnich nocy".

Książka dobra dla tych dorosłych, którzy tęsknią do swego pełnego przygód dzieciństwa. Momentami może nudzić - dynamika akcji średnia, mało ciekawe opisy, nachalny peerelowski dydaktyzm, ale wraz ze zbliżaniem się do końca do czytelnika dociera jej prawdziwa wartość. Dzięki obrazowi codzienności harcerskiego obozu zyskuje się nostalgiczny obraz własnych lat młodzieńczych -...

więcej Pokaż mimo to

avatar
17
17

Na półkach:

Powieść Banasia to raczej podzielona na odcinki relacja za wakacji pewnej harcerskiej drużyny. Rozczaruje się książką ten, kto szuka intrygi i szybkich zwrotów akcji. Spodoba się temu, kto lubi przyrodę, historię i nieśpieszną włóczęgę.

Książka jest bardzo nierówna. Dwa pierwsze rozdziały zdecydowanie mnie znudziły. Gdyby nie wplecione gdzieniegdzie ironiczne komentarze autora, można by je wziąć za napisaną na zlecenie władz agitkę, której celem jest głoszenie sławy systemu, wojska, harcerstwa i prac społecznie użytecznych (w charakterze dobrego wujka pojawia się nawet Moczar!).

W trzecim rozdziale harcerze docierają wreszcie nad wielką wodę (czyli zalew na Sielpi) i książka zaczyna się (powoli...) rozkręcać. Pojawiają się barwne opisy przyrody tudzież migawki z życia obozu, w których autor z dużą dozą sympatii wykpiwa różne przywary i słabości bohaterów. Książka nadal jednak nie porywa i brnęłam przez nią bardziej z rozpędu niż faktycznego zainteresowania.

Mój trud został wynagrodzony, w momencie, gdy harcerze zdecydowali się wyruszyć na włóczęgę. Od tego momentu autor jakby odnalazł swoje powołanie. Wraz z bohaterami powieści wędrujemy pośród malowniczych wzgórz, przez pachnące sosnowym igliwiem bory, wzdłuż meandrujących dziko rzek. Mijamy skalne posągi, posępne młyny, groble dawno wyschniętych stawów, małe śródleśne osady, fundamenty spacyfikowanych wsi, ruiny tętniących kiedyś życiem fabryk, secesyjne wille przedwojennego letniska… Co chwila potykając się o anegdoty, legendy i opowieści na temat dawnej świetności powiatu koneckiego.

Obrazy te były tak plastyczne, że aż sięgnęłam po mapę, aby dokładnie prześledzić trasę marszruty. :)

Ocena jest średnią, powinno być: pierwsze dwa rozdziały - 1 lub 2, kolejne cztery - 3, pozostałe (blisko 200 stron) - 8

Powieść Banasia to raczej podzielona na odcinki relacja za wakacji pewnej harcerskiej drużyny. Rozczaruje się książką ten, kto szuka intrygi i szybkich zwrotów akcji. Spodoba się temu, kto lubi przyrodę, historię i nieśpieszną włóczęgę.

Książka jest bardzo nierówna. Dwa pierwsze rozdziały zdecydowanie mnie znudziły. Gdyby nie wplecione gdzieniegdzie ironiczne komentarze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    13
  • Chcę przeczytać
    11
  • Posiadam
    8
  • {PN}
    1
  • Wesołe,zabawne,boki zrywać
    1
  • 52/2017
    1
  • Dzieciństwo
    1
  • 2008
    1
  • 2021
    1
  • Młodzieżówki
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nad czarną wodą płócienny nasz dom


Podobne książki

Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,2
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,8
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...

Przeczytaj także