Graffiti Goes East 1990 - 2012

2013-01-01
2013-01-01
graffiti

Okładka książki Foto Beksiński Wiesław Banach, Zdzisław Beksiński
Foto Beksiński Wiesław Banach, Zdz...
Okładka książki Kieślowski: album Agnieszka Holland, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz, Zbigniew Preisner, Adam Zagajewski, Krzysztof Zanussi, Stanisław Zawiśliński
Kieślowski: album Agnieszka Holland, ...
Okładka książki Życie PRL. Praca, rozrywka, ludzie Elżbieta Majdak, Jarosław Talacha, Maja Walczak-Kowalska, Agnieszka Wędrychowska
Życie PRL. Pra... Elżbieta Majdak, Ja...
Okładka książki Depeche Mode. Monument Dennis Burmeister, Sascha Lange
Depeche Mode. ... Dennis Burmeister, ...

Pierwsza tak obszerna publikacja próbująca opisać scenę/zjawisko graffiti, które wybuchło z początkiem lat 90tych. Smaku dodaje fakt że zjawisko opisują sami bohaterowie, mamy więc relacje z pierwszej ręki.
Dla osób wychowujących się w latach 90tych i tych którzy otarli się do graffiti - lektura obowiązkowa. Dużo wspomnień.

Ci, którzy wiedzą o co chodzi zapewne czekali na ten album długo. Nawet jeśli nie zawsze się do tego przyznają. I warto było zapłacić sporo (170 PLN).
A prawdziwe przeżycia i tak zostały w nas.

A prawdziwe przeżycia i tak zostały w nas.

• Graffiti, street- art
  • Maluj mury