222 polskie gry, które warto znać

albumy
Open Beta
2020-06-01
2020-06-01
gry wideo gamedev gry komputerowe

więcej Więcej

Przykro mi, ale muszę to stwierdzić - jest to zwykłe wyciąganie pieniędzy i jeżeli za coś płacimy to za wagę papieru i ilość wydrukowanego tuszu. Wartość merytoryczna tego albumu jest jednak bardzo niska, a jakość przeciętna. Przestrzegam przed nabyciem, bo cena pozycji jest wysoka, a w mojej opinii te pieniądze można lepiej zainwestować.

Lekka formuła i dobrze zredagowane kompendium wielu polskich gier. Zgrabna podróż od lat 80tych do zmierzchu lat 10tych. Co ciekawe w 2020 poza CP2077 na który wszyscy czekają, wyszło kilka ciekawych tytułów, które spokojnie mogą się znaleźć w następnym zestawieniu :)

Trochę zbyt mało tekstu - wciągnałem tę kobyłkę na ponad 400 stron w jeden wieczór. Ale rozumiem, że taki też był zamysł a jak mam ochotę dowiedzieć się więcej to mam inną książkę Marcina Kosmana.

Kompletnie nie mogę zgodzić się z przedmówcami w kwestii zlewania się tekstu i teł. Może to brak problemów ze ślepotą barw, ale byłem autentycznie zdziwiony, że ktokolwiek mógł mieć z tym problem. Nie podważam oczywiście prawdziwości relacji przedmówców - zwracam jedynie uwagę, że problem może nie być aż tak uniwersalny i dojmujący, skoro ktoś mógł nie zdawać sobie sprawy...

Zgodzę się z poprzednią opinią, bardzo mało tekstu, momentami nie ładnie graficznie kadry wbijają się w środek książki, tekst często zlewa się z tłem.

Mimo wszystko uważam, że warto mieć tą pozycję choćby dla przypomnienia tytułów, sprawdzenia kilku pozycji etc.

Adekwatna jakość ceny do zawartości :)

Mimo wszystko polecam.

Niestety, zawiodłem się.
Krótkie, żeby nie napisać - szczątkowe informacje o każdej grze. Marnej jakości (w większości) screeny w formie rozkładówek, więc kłopotliwe do oglądania. Kilka brzydkich literówek.
A także coś, co było kiedyś standardem w czasopismach growych - nakładanie się tekstu na tło (nie wszędzie). Moje oczy nie są już takie młode, żeby je wysilać w taki...

• 2020
  • Posiadane