Życie PRL. Praca, rozrywka, ludzie

Elżbieta MajdakJarosław Talacha Wydawnictwo: Demart Seria: Ilustrowana Encyklopedia PRL albumy
Demart
albumy
Ilustrowana Encyklopedia PRL

2090

Ilustrowana encyklopedia PRL to prawdziwa skarbnica wiedzy o tamtych czasach, stylu życia, pracy, modzie, rozrywce... praktycznie o wszystkich ówczesnych aspektach życia. Książka idealnie oddaje klimat epoki, zawiera imponującą liczbę tekstów, zdjęć, wycinków z prasy, cytatów z przemówień, wypowiedzi, odezw i ogłoszeń. Bardzo polecam.

Bardzo ciekawie wydana książka,zresztą jak i cała ta seria.Sporo fotografii ,szybko się czyta.Polecam pasjonatom tematyki PRL .

kto pasjonuje się PRLem ten na pewno doceni tę książkę

Bardzo fajna książka ukazująca różne aspekty życia codziennego w czasach PRL z dużą liczbą ilustracji oraz często humorystycznym komentarzem. Czyta się bardzo przyjemnie, podobnie jak "Ikony PRL". Na pewno jest to dobre źródło wiedzy dla osób, które nie poznały tamtego systemu, w tym także i dla mnie. W dużej mierze dzięki tej książce zrozumiałem dlaczego ludzie z pokolenia...

Pięknie oddaje klimat tamtych lat (albo - oddając sprawiedliwość ludziom, którzy PRL faktycznie przeżyli - coś, co mnie, nie mogącej tych lat pamiętać, się tym klimatem wydaje) poprzez bujną i dobrze przemyślaną oprawę graficzną. I właśnie ona stanowi o sile książki - nie szczegóły, których jest niewiele, czy ciekawostki i relacje świadków, będące raczej opisami incydentów,...

• Polskie
  • Papier