Courage

Okładka książki Courage Carrie Butler
Okładka książki Courage
Carrie Butler Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Mark of Nexus (tom 2) fantasy, science fiction
Mark of Nexus (tom 2)
Kindle Edition
2013-10-15
2013-10-15

Druga część dalej trzymała poziom i na szczęście nie obniżyła lotów jak to się czasami zdarza. Wallace bardzo się starał dla Reny a miłość między nimi była niezaprzeczalna, pomimo niektórych głupich decyzji Reny, o których sami się przekonacie. Jedna rzecz szczególnie podniosła mi ciśnienie, a dokładnie to scena w książce, która sprawiła że się zagotowałam - Spotkanie Corryn i Wallace'a. Od razu widziałam wszystkie czarne scenariusze i się wściekłam, bo czułam, że to spotkanie będzie mieć swoje następstwa :P

"Courage" to kontynuacja dalszych losów Reny Collins i Wallace'a Blake'a znanych z powieści "Strength". Rena i Wallace to nietypowa para zakochanych w sobie osób. Rena - młoda studentka oraz Wallace - tajemniczy i skryty w sobie mężczyzna. Razem muszą stawić czoło niebezpiecznej organizacji ERA, która pragnie pozyskać wielu zwolenników dla własnych celów...
Narracja w powieści prowadzona jest tym razem przez kilka osób dzięki czemu możemy poznać ich z bliska ( ich problemy oraz rozterki ). Akcja rozwija się sprawniej niż w poprzednim tomie co stanowi zaletę powieści. Wallace i Rena stoją przed nowymi wyzwaniami lecz czy uda im się powstrzymać organizację przed zrealizowaniem niecnych planów?
Uważam, że jest to powieść ciekawa a zarazem lekka i napisana w przystępnym języku. Zarówno główni jak i poboczni bohaterowie uwikłani są w niebezpieczną intrygę, której stawka jest wysoka. Warto przeczytać.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl/courage

Narracja w...

Mimo że bardzo mi się ta część podobała to znalazłam dwie rzeczy, które obniżyły moją opinię. Powtórzę się, ale tak jak w poprzedniej książce niektórych sytuacji nie byłam w stanie zrozumieć. Niektórym osobom podobało się w tej części, że historia jest opisana z punktu widzenia kilku osób. Owszem,fajnie było przeczytać to oczami Wallace, ale wkurzałam się na Corynn i Aidena. Ogólnie książka świetna i czekam z niecierpliwością na kolejną część.

serio wam się ta część podobała? bo mnie drażniło niemal wszystko oprócz głównych bohaterów. i jeszcze 4 narratorów, szczerze to nie było potrzebne, bo i tak nie wnosili nic specjalnego do fabuły, dalej głównie wiadomości dowiadywaliśmy się od Wallance i Reny. mam nadzieję, że 3 część mnie powoli.

Ta część zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Sama akcja widoczna od początku i świetny pomysł autorki, punkt widzenia kilku a nie tylko dwóch głównych bohaterów. Bardzo lubię dwójkę głównych bohaterów i dopingowałam im przez całą drugą część. Książka kończy się w taki sposób, iż można myśleć co było dalej lub czytać kolejne części. A przyznam szczerze, że interesuje mnie co przytrafi się całej naszej gamie bohaterów i zastanawia mnie czy Cole także znajdzie swoja miłość i czy to będzie ruda? Polecam.

Znaczenie lepiej.
Akcja rozwinęła się i porwała mnie w ciekawy świat Reny i Wallesa.
Zakończenie książki zostawia otwartą historię i sugeruje ciąg dalszy.
Sam romans również się rozwija pojawiają się kolejne przeszkody.
Ta część znacznie ciekawsza POLECAM

Znaczenie lepiej.
Akcja rozwinęła się i porwała mnie w ciekawy świat Reny i Wallesa.
Zakończenie książki zostawia otwartą historię i sugeruje ciąg dalszy.
Sam romans również się rozwija pojawiają się kolejne przeszkody.
Ta część znacznie ciekawsza POLECAM

Drugą część pochłonęłam tak jak pierwszą, coraz więcej się dzieje no i oczywiście więcej braciszka Cola który mnie rozwala! Jest boski jak Wallace! Czy może ktoś wie coś o kolejnej części bo zakończenie sugeruje że będzie na pewno?
Polecam Polecam

Polecam Polecam

Jest świetna! Tak jak i pierwsza część szybko się czyta, bo rewelacyjnie została napisana, wartka akcja i niesamowite emocje.

Czytało mi się nieco trudniej jak pierwszą część. Może dlatego, że było kilku narratorów. Mimo to sięgnę po kolejne części, bo zakończenie wskazuje na dalszy ciąg.

O ile 1 tom czytało się przyjemnie, o tyle 2 tom kompletnie mnie rozczarował

O ile 1 tom czytało się przyjemnie, o tyle 2 tom kompletnie mnie rozczarował