Inne zasady lata

Okładka książki Inne zasady lata Benjamin Alire Sáenz
Okładka książki Inne zasady lata
Benjamin Alire Sáenz Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne Cykl: Arystoteles i Dante (tom 1) Ekranizacje: Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata (1970) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Arystoteles i Dante (tom 1)
Aristotle and Dante discover the secrets of the universe
Wydawnictwo Rodzinne
2013-10-23
2013-10-23
9788363682040
Agnieszka Skowron
Ekranizacje:
Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata (1970)
LGBT powieść amerykańska dojrzewanie

Wyróżniona opinia i

Inne zasady lata

przeczytanych książek 1138 napisanych opinii 34

“Arystotelesa i Dante” miałam okazję czytać kilka lat temu, zaraz po napisaniu matury. Myślę, że to idealna książka dla młodych osób, które nie są jeszcze pewne kim są i kim chcą się stać.
Napisana bardzo ładnym i poetyckim językiem, pełna wrażliwości i wszelakich przemyśleń.
Ma wątek romantyczny, ale też bardzo dużo mówi o przyjaźni i rodzinie.
W mojej głowie zdecydowanie wyróżnia się na tle innych młodzieżówek.

Ma wątek romantyczny, ale też bardzo dużo mówi o przyjaźni i rodzinie.
W mojej głowie zdecydowanie...

Nie jestem osobą niewrażliwą na filozoficzne teksty, serio. Ale „Arystoteles i Dante…” w 90% jest książką o niczym. Główny problem jest następujący: bohaterowie nie są wcale jakimiś niezwykłymi, skłonnymi do wielkich przemyśleń nastolatkami, jak sugeruje treść . Bliżej im, że tak powiem, do pisarzy-debiutantów, którzy otrzymują kolejne listy odmowne z wydawnictw i złoszczą się, że nikt ich nie rozumie, po czym parę lat później rozumieją, jak naiwne były ich książki. I ja to rozumiem, bo naprawdę rzadko zdarza się, że młody człowiek wymyśli coś przełomowego, natomiast nie rozumiem, jak można ze 400 stron zanudzać tą tanią filozofią czytelnika. Po za fragmentami z rodziną Ariego, które nawet da się znieść, większość scen z tej książki zawiera jakieś odtwórcze fragmenty narracji. Czyli po prostu-nic nowego.
Jeżeli szukasz tekstu głębokiego, który cię poruszy i skłoni do refleksji, to istnieje masa dobrych autorów i autorek. John Green, Matthew Quick na przykład. Tylko błagam, nie sięgaj po „Arystoteles i Dante…”. Strata czasu.

Bardzo podobał mi się powolny rozwój sytuacji, szybko się czyta

Bardzo podobał mi się powolny rozwój sytuacji, szybko się czyta

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pięknie napisana opowieść o dorastaniu, byciu sobą, rozumieniu siebie, relacjach z sobą i z innymi. O tym jaki wpływ a na nas przeszłość. Piękna, polecam zarówno do młodych jak i dla rodziców.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jakby ktoś pytał to jest to książka typowa dla młodszej młodzieży, tak do 15rż. Język pisania i głębokość bohaterów to lekka płycizna. Warto o tym wspomnieć, bo nie wszystkie książki dla młodzieży czy YA są tak kiepskie żeby nie dało się ich przeczytać w wieku późniejszym (dajmy na to Harrego Pottera - niby dla młodzieży ale czyta się przyjemnie w każdym wieku). Ta pozycja jednak wypada słabo.

Ari jest bardzo irytującą postacią. Fabuła jest prowadzona z jego perspektywy, ale tak naprawdę nie ma większego wglądu w osobowość tej postaci. Jest to napisane bardzo płytko i jedyne co ta postać odczuwa to agresja i dezorientacja - i to nie w kwestii seksualności czy orientacji. Ari jest wściekły i zastanawia się czemu.

Końcówka jest po prostu do bani.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (9,50)
Książka była lepsza niż myślałam !! Daje jej wysoką ocenę, jak i styl napisania był bardzo dobry, skaiżka bardzo mnie wciągneła, była ciekawa i pokazywała jak działa miłość, śliczne cytaty i na pewno przeczytam część drugą 💌💌

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (9,50)

jak dla mnie nic specjalnego

jak dla mnie nic specjalnego

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka porusza tematy dorastania ale w sposób przyjemny dla ucha osób w tym okresie.
Moim zdaniem warta przeczytania młodzieżówka .
Polecam:)

Moim zdaniem warta przeczytania młodzieżówka .
Polecam:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo mi się podobało jak bohaterowie powieści Benjamina Alire Sáenz'a "odkrywali sekrety wszechświata". Pozbawiona ckliwości, a pełna ciepła historia dwóch nastolatków, Arystotelesa i Dantego, ich poszukiwanie własnego miejsca i akceptacja rodzącej się relacji wciągnęła mnie od pierwszych stron. Niespieszne tempo akcji i uważność autora w rysowaniu postaci pozwala śledzić ich życie, życie ich rodzin i bliskich z rosnącym wraz z przewracanymi stronami zaangażowaniem. Czerpałam ogrom przyjemności z lektury, która uświadomiła mi, że rozterki nastoletnich serc, nadal poruszają moją dojrzałą, rzeczową i trochę niedzisiejszą duszę.

Piękna opowieść o tym, że nie zawsze widzimy to, co mamy tuż przed oczami.

Piękna opowieść o tym, że nie zawsze widzimy to, co mamy tuż przed oczami.

• LGBT