Inne zasady lata

Okładka książki Inne zasady lata
Benjamin Alire Sáenz Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne Cykl: Arystoteles i Dante (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Arystoteles i Dante (tom 1)
Aristotle and Dante discover the secrets of the universe
Wydawnictwo Rodzinne
LGBT powieść amerykańska dojrzewanie

Wyróżniona opinia i

Inne zasady lata

przeczytanych książek 1122 napisanych opinii 34

Najlepsza książka jaką do tej pory przeczytałem w życiu.
Tak zacznę tę recenzję i mimo iż nie przeczytałem ich wiele, to mimo wszystko uważam, że to stwierdzenie oddaje choć trochę, jak wiele znaczy dla mnie ta książka.
Cudowna historia napisana pięknym językiem, świetni bohaterowie, genialna fabuła.
Choć w tej książce nie dzieje się wiele, to jest to świetna pozycja, którą przeczytałem w jeden wieczór.
Książka, którą każdy musi przeczytać.
Historia o przyjaźni, rodzinie, dorastaniu, ale przede wszystkim - o odkrywaniu siebie oraz o tym, jak bardzo własne sekrety (ukrywane nawet przed sobą samym) mogą nas niszczyć.
Jeżeli istniałaby taka możliwość, tej książce wystawiłbym więcej niż 10 gwiazdek.
NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIE DRUGIEGO TOMU!

Najlepsza książka jaką do tej pory przeczytałem w życiu.
Choć w tej książce nie dzieje się wiele, to jest to świetna pozycja,...

😻😻😻😻

😻😻😻😻

Powieść młodzieżowa o odkrywaniu nie tyle sekretów wszechświata, co życia i samego siebie, kiedy powoli wkracza się w dorosłość. Napisana lekko i przystępnie, a przekazująca ważne wartości, m.in. by emocji nie tłumić zbyt długo w sobie. Oprócz tego urzekający bohaterowie. Zakończenie mogło zostać bardziej rozwinięte, bo uważam, że potoczyło się odrobinę za szybko.

Nudna i wręcz banalna historia. Duży zawód patrząc na to jak popularna stała się ta książka.

Arystoteles i Dante to przyjemna młodzieżówka, ktora opowiada o nastolatkach mierzących się z wszelkimi problemami starając się odnaleźć swoją tożsamość. Pewnego razu poraz pierwszy spotykają się na basenie nie mając pojęcia jaka więź ich będzie łączyć.

Kupując tą książkę miałam duże oczekiwania wobec niej i jak się okazało nie zmyliło mnie to, ponieważ opowiada ona o poznawaniu swojej seksualności, a także siebie. Jest to opowieść o normalnym życiu i problemach, z którymi niektórzy się napotykają. To historia, która urzekła mnie od samego początku i zmuszała do refleksji. Było mi ciekawie ją czytac przy okazji wyłaniając wiele łez.

Historia zachwycała mnie swoją prostotą. Była przyjemna w czytaniu, a kartki przewracały się coraz szybciej z każdą minutą. Pokochałam relację przedstawione w książce wliczając do tego relacje rodzinne. Przedstawione zostały całkowicie różniące się od siebie dwa stosunki, ale jednak łącząc ich więzi pomiędzy członkami rodziny.

Lektura, która pokazywała poważniejsze treści przeplatające się pomiędzy wierszami wypełniała ciepła, miłości, a także zrozumienia. Pokochałam tę historię i mogę ją zaliczyć do „comfort books". Jak dla mnie historia jest warta uwagi, ale jak wiemy nie do każdego może ona trafić. Jednakże brakowało mi perspektywy Dantego i mam nadzieję, że w drugiej części się to zmieni.

Na temat tej książki słyszałam same pozytywne opinie, więc kiedy "dorwałam" ją w swoje ręce, pokładałam wielkie nadzieję, że będzie to perełka. Niestety historia była dość przeciętna. Odnoszę wrażenie, że powieść jest infantylna. Na pewno nie jest to zła książka, jednak oczekiwałam czegoś więcej.

"Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata" to pięknie napisana książka <3
Mówi o odkrywaniu siebie, nawiązywaniu relacji i dorastaniu
Bohaterowie są bardzo dojrzali, mają mądre przemyślenia
Po prostu nie da się ich nie kochać <3
Polecam wszystkim ^^

Mówi o odkrywaniu siebie, nawiązywaniu relacji i dorastaniu
Bohaterowie są bardzo dojrzali, mają mądre przemyślenia
Po prostu nie da się ich nie kochać <3
Polecam wszystkim ^^

Z początku nie za bardzo mi się podobało. Wydarzenia wydawały mi się przyspieszone no i dialogi były suuuche, ale potem jakoś poszło (szczególnie, że bardzo szybko się czyta). Na tyle dobrze się czytało, że skończyłam w 2 dni. Postaci nie da się chyba nie lubić i za to jest głównie taka ocena (no i rozwój ich relacji!).

Po dość długim czasie od spopularyzowania tej książki postanowiłam się przełamać i ją przeczytać. Jak wrażenia? Jestem zawiedziona, przede wszystkim patrząc na jej popularność spodziewałam się efektu "wow", świetnych wątków, jakiejś ciekawej, wciągającej akcji, a otrzymałam krótką historię przyjaźni dwójki młodych chłopaków, o dość dziwnych imionach i charakterach, którzy nagle z innej beczki okazują się być homo.
Akcja jest powolna, ale jednocześnie obejmuje w sobie dość spore ramy czasowe, a mimo to nie jest w stanie poznać bohaterów w pełni, być może do zabieg autora ponieważ bohaterowie sami siebie nie znają w 100%.

𓆱❀𓆱

Bardziej niż książkę przypominało mi to coś w stylu pamiętnika, może też historię opowiadaną drugiej osobie co w gruncie rzeczy wcale nie jest takie złe. "Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata" jest dobrą książką dla osób które zaczynają czytać i oczekują od literatury czegoś lekkiego, niewymagającego przemyśleń i łączenia faktów. Brakowało mi tutaj przede wszystkim rozwinięcia niektórych wątków np. z bratem Ari'ego, szkołą czy snami, mam nadzieję, że drugą część będzie lepsza.

Hejka!

Przeczytaliście kiedyś książkę, w której był bohater bardzo podobny do Was? W moim przypadku była to książka Benjamina Aliere Sáenz „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”

Arystoteles jest nastolatkiem patrzącym na świat w pesymistyczny sposób, natomiast Dante to chłopak, który na świat patrzy zupełnie inaczej niż Ari. Gdy spotykają się na basenie, na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak z czasem chłopcy odkrywają, że łączy ich szczególna więź.

Nie mam pojęcia, od czego mogłabym zacząć, ta książka była po prostu cudowna, czytało się ją szybko, a sama historia była bardzo wciągająca. Od pierwszych stron bardzo utożsamiałam się z głównym bohaterem, a historia relacji Ari’ego i Dante absolutnie podbiła moje serce.

Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych powieści gatunku coming-of-age, a także młodzieżowych książek o tematyce LGBTQ+ jakie miałam okazje przeczytać.

„Zacząłem myśleć, że te wiersze są jak ludzie. Niektórych rozumiesz od razu, a innych nie zrozumiesz nigdy”

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/5

ig: boo.kbreak

Hejka!

Benjamin Alire Sáenz Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata Zobacz więcej
Benjamin Alire Sáenz Inne zasady lata Zobacz więcej
Benjamin Alire Sáenz Inne zasady lata Zobacz więcej