Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata

Okładka książki Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata Benjamin Alire Sáenz Patronat LC
Okładka książki Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata
Benjamin Alire Sáenz Wydawnictwo: We need YA Seria: Zaczytane literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2014-04-01
Agnieszka Brodzik

więcej Więcej

"Arystoteles i Dante..." to książka, która z pewnością ma cieszyć i grzać serce. I wierzę, że dla większości taka właśnie była - przyjemna, ale mimo wszystko poruszała ważny temat odkrywania siebie, dojrzewania, uczucia odmienności i niezrozumienia przez najbliższych. Była jednak rzecz, która nie dawała mi cieszyć się nią w pełni.
Dialogi.
Pierwszą rzeczą, na jaką...

To ten rodzaj książek, które są lekkie i ciepłe, wywołują łzę kręcącą się pod powieką. Czyta się bardzo szybko oraz przyjemnie, nie ma tutaj obszernych opisów uczuć, ale coś jest w tych wszystkich dialogach, co chwyta za serce.
Wydaje mi się, że to sztuka uwieść czytelnika prostotą.

To jest również kolejna młodzieżówka, która pomaga mi spojrzeć na swoje nastoletnie lata...

To zdecydowanie młodzieżówka inna niż wszystkie. Bohaterowie opisywani są w bardzo bliski mi sposób. Miałam wrażenie, że autor mówi o zachowaniach, cechach czy gestach na które ja osobiście zwróciłabym uwagę. Czytając czułam delikatność tej książki, niewinność bohaterów. W pewnych momentach książka była brutalnie smutna. Czytając o Dante pomyślałam, że każdy z nas powinien...

Książka została napisana dość sprawnie i szybko się ją czyta. Ale pod względem fabularnym jakoś ta historia mnie wymęczyła i nie mogłam się do niej przekonać.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż nie jestem fanką młodzieżówek, a i do tej podchodziłam z pewnymi wątpliwościami. Nie były potrzebne. Absolutnie się zakochałam. Czuję więź zarówno z Dantem jak i Arim.. pozycja owa obrazuje, prawdziwe emocje towarzyszące dorastaniu. Pustkę, agresję, dyspute o sensie istnienia… zatajanie przed samym sobą tego co bywa przerażające czy bolesne.....

"Rodzice trzymali się za ręce. Zastanawiałem się, jak to jest trzymać kogoś za rękę. Założę się, że dałoby się odkryć wszystkie tajemnice wszechświata w czyjejś dłoni."🌌

Jest to jedna z wyjątkowych książek tego gatunku.
Od pierwszej strony prostota i minimalna ilość tekstu w rozdziałach chwyciły mnie za serce. Proza niezwykle prosta, ale jednocześnie "poetycka" i...

jeżeli szukasz sposobu na dobre wydanie pieniędzy, cudownej książki od której nie można się oderwać, świetnie napisanych bohaterów i ponadczasowych problemów to jest twój znak :))

"Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata" to książka, po którą chciałam sięgnąć ze względu na masę dobrych opinii i wiele głosów ze świata czytelniczego, że czekają na polskie wydanie, które ma być przepiękne. Jak tylko zobaczyłam okładkę wiedziałam już, o czym mówią. Jest cudowna i nie mogę się na nią napatrzeć. Ale czy środek również jest świetny?

O czym...

"„Arystoteles i Dante…” to historia, która pokazuje, że bycie nastolatkiem nie jest łatwe. Nie dlatego (a przynajmniej nie tylko dlatego), że szaleją w nas hormony i że chcemy robić różne głupie rzeczy, ale dlatego, że jesteśmy wtedy zwykle na progu odkrycia prawdziwego siebie. Odrzucamy powoli znane wzorce, przestajemy próbować na siłę przystawać do grupy i szukamy tego,...

Jeju, jaka ta książka jest... niedzisiejsza. Taka subtelna i delikatna. Na swój sposób to piękna historia o dorastaniu i odkrywaniu siebie, a jednocześnie ma w sobie dużo melancholii - zupełnie jak główny bohater.

2 322
    1 218