To wszystko przez ciebie

Okładka książki To wszystko przez ciebie Anna Karpińska Patronat LC
Okładka książki To wszystko przez ciebie
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
Prószyński i S-ka
2013-10-01
2013-10-01
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Julia – kobieta do zadań specjalnych

Link do recenzji

5748 653 406

To co opisane mogło się wydarzyć naprawdę lekka i przyjemna po tych wszystkich kryminałach super się czytało.

"To wszystko przez ciebie" fajnie napisana powieść. Książka jest dosyć smutna i także radosna. Fabuła ma w sobie trochę tajemnic rodzinnych, miłość ale i macierzyństwo. Polecam świetna powieść o kobietach.

Bardzo sprawnie napisana powieść. Nie wiem czy chciałabym borykać się z takim problemem jak bohaterka. Myślę, że opisana historia nie jest w życiu niemożliwa, wszak nie wiemy jakie tajemnice kryją w sobie ludzie. Czasem nawet nie znamy własnej rodziny. Polecam, czyta się bardzo szybko.

Dosyć smutna historia Julii... nie chciałabym być ani na jej miejscu, ani na miejscu Klary. Mimo smutnych wydarzeń, książka bardzo mi się podobała ;)

W polskich powieściach obyczajowych często powtarza się podobny schemat: bohaterka, znużona wielkomiejskim zgiełkiem, nieudanymi związkami i nieciekawą pracą, po śmierci krewnego dowiaduje się o tajemniczej posiadłości na wsi, rzuca wszystko i na łonie natury odkrywa kolejne rodzinne sekrety, a czasem także odnajduje miłość swojego życia.
Bohaterką jest Karolina – przebojowa singielka po trzydziestce, prezes agencji reklamowej. Po tragicznej śmierci rodziców zmuszona jest zająć się nie tylko uporządkowaniem pamiątek z domu (który został sprzedany jeszcze przez rodziców), ale przede wszystkim swoją córką – siedemnastoletnią Klarą, która żyje w przekonaniu, że Karolina jest jej starszą siostrą. Teraz ma się dowiedzieć całej prawdy.

Dodatkowo nowy właściciel domu rodziców Karoliny okazuje się interesującym przystojniakiem, jej obecny partner – łajdakiem, a odnowienie przyjaźni z dawną koleżanką ze szkoły – niezwykle owocne. Podczas porządkowania rzeczy rodziców Karolina musi zmierzyć się z przeszłością i bolesnymi wspomnieniami – zwłaszcza, gdy dociera do niej, że gdyby nie decyzje rodziców, jej życie mogło wyglądać zupełnie inaczej…

Autorka znów balansuje na granicy prawdopodobieństwa – choć tym razem była bardziej przewidywalna. Psychologia bohaterów pozostawia wiele do życzenia – tym razem po kilku tygodniach bohaterki, pochłonięte bieżącymi zdarzeniami wydają się zupełnie nie przejmować się tym, że straciły rodziców. Jednak całość jest dobrze napisana, ciekawa i pomijając pewne niedociągnięcia (i naciągnięcia – znów za dużo irytujących zbiegów okoliczności) przyjemnie się czyta.

Bohaterką jest Karolina –...

Lektura w sam raz na majowe popołudnie na leżaku. Niezbyt ciężka, trochę cukierkowa historia, ale napisana z dużą wprawą i z szacunkiem dla czytelnika. Uczucia i intencje bohaterów nie są podawane wprost, autorka pozostawia miejsce na wnioski i domysły czytelników, zgrabnie prowadzi narrację przeskakując od teraźniejszości do przeszłości w sposób naturalny i przemyślany, zawsze coś z czegoś wynika.
Głowna bohaterka doskonale niedoskonała. Piękna, zdolna, nowoczesna, ale z wielką tajemnicą noszoną jak piętno, wydała mi się trochę za głupia życiowo jak na piękną, zdolną i nowoczesną, ale fabuła prowadzi ją do odkrywania tego co w życiu najważniejsze więc może o to chodziło autorce? Żeby pokazać co ważne, że trzeba wiele przeżyć tułając się po stolicach świata żeby docenić zwyczajne życie na polskiej wsi?
Podobał mi się wątek tajemnicy prowadzony od samego początku do samego końca, niby łatwy do rozwikłania, ale jednak dodający historii odrobinę kryminalnego smaczku.
Miałam przyjemność poznać autorkę i zrobiła na mnie wrażenie cieplej, sympatycznej, mądrej kobiety. Później, z równą przyjemnością, odnalazłam te same cechy w bohaterach (niektórych) jej książki więc serdecznie polecam.

dobrze napisana, wciągająca, ciekawa. Polecam!

dobrze napisana, wciągająca, ciekawa. Polecam!

świetna książka, bardzo wciągająca przez co szybko się ją czyta. Świetnie pokazuje że każda decyzja też ta która wydaje się najlepsza i bezproblemowa może sprawić później spore problemy, wszystko ma swoje konsekwencje

Świetnie się czyta. Polecam :)

Świetnie się czyta. Polecam :)

Współczesna powieść wielowątkowa w której mamy miłość ,tajemnice rodzinne, przyjażń macierzyństwo.Czasem jedna decyzja może mieć wpływ na wiele naszych zachowań i zdarzeń.Powieść skłania do refleksji ,przeżywamy smutki i radości Polecam.

Dodaj cytat z książki To wszystko przez ciebie