rozwiń zwiń

Na zawsze martwy

Okładka książki Na zawsze martwy
Charlaine Harris Wydawnictwo: Mag Cykl: Sookie Stackhouse (tom 13) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Sookie Stackhouse (tom 13)
Dead Ever After
Mag
2013-10-23
2013-10-23
Data 1. wydania:
2013-05-07
Sookie Stackhouse

Okładka książki Krwawe powroty Kelley Armstrong, Jim Butcher, Rachel Caine, Bill Crider, Patricia Nead Elrod, Christopher Golden, Carolyn Haines, Tate Hallaway, Charlaine Harris, Tanya Huff, Toni L. P. Kelner, Jeanne C. Stein, Elaine Viets
Ocena 5,7
Krwawe powroty Kelley Armstrong, J...
Okładka książki Moje nadprzyrodzone wesele Leslie Esdaile Banks, Jim Butcher, Rachel Caine, Patricia Nead Elrod, Esther M. Friesner, Lori Handeland, Charlaine Harris, Sherrilyn Kenyon, Susan Krinard
Ocena 5,3
Moje nadprzyro... Leslie Esdaile Bank...

Oficjalne recenzje i

Zamknięcie przygód Sookie Stackhouse

Link do recenzji

1463 60 133

Choć ostatnie tomy przygód Sookie Stackhouse nieco mnie zmęczyły to ostatecznie przyjąłem ze smutkiem zwieńczenie serii. Wolałbym, żeby zakończenie było bardziej konkretne (co do związku Sookie i Sama), a kulminacyjne starcie między Sookie a jej wrogami bardziej rozbudowane, lecz mimo tych drobnych niedociągnięć, książka bardzo mi się podobała. Nie jest to cykl dla wszystkich, a autorka przeszła długą drogę od wampirzego "harlequina" do niezłej wampirzej serii, lecz nie czytało mi się jej jakoś bardzo źle. Na pewno jest to literatura, która przypadnie do gustu wielu kobietom.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zakończenie serii o Sookie Stackhouse wielce rozczarowujące... Szkoda.

Zakończenie serii o Sookie Stackhouse wielce rozczarowujące... Szkoda.

Pełna recenzja tomów ze spoilerami

Pełna recenzja tomów ze spoilerami

Jestem trochę zawiedziona Ericiem =( ale całą seria świetna aczkolwiek dwa ostatnie tomy to już takie na siłę pisane.

Tomy po 6 zagmatwane i coraz bardziej teatralne

Tomy po 6 zagmatwane i coraz bardziej teatralne

Rozwój życia miłosnego Sookie raczej nie zdziwi czytelników. Na pewne rzeczy zapowiadało się już od dawna. Dla mnie ta seria stała się okazją do poznania nowej twarzy Ameryki. Gdzie ludzie pracujący na codzień szukają dodatkowych zajęć, by być w stanie utrzymać rodzinę. Gdzie rachunki szpitalne mogą zrujnować. A ludzie mają szansę wzbogacić się tylko dzięki hojności bogaczych, bo ciężkiej pracy nikt nie docenia. Smutna opowieść.

Gdyby seria miała 20 tomów to wszystkie bym przeczytała <3

Gdyby seria miała 20 tomów to wszystkie bym przeczytała <3

Ostatni tom serii o Sookie Stackouse. Sookie przeżyła już swoje. Musiała pożegnać się ze swoją miłością, kilka razy prawie umarła i wiele, wiele razy była ranna.
Autorka postanowiła, że czas najwyższy żeby Sookie mogła odpocząć.
Ostatnie 2-3 tomy nie mają takiego polotu jak pierwsze tomy, jednak wciąż przyjemnie się czyta o przygodach Sookie.
Osobiście nie podoba mi się zakończenie serii, ale tak jak autorka napisała to jest zakończenie jakie ONA wymyśliła dla swojej bohaterki. My możemy sobie wymyślić swoje zakończenie jeśli coś nam się nie podoba :)

Autorka postanowiła, że czas najwyższy żeby Sookie mogła odpocząć.
Osobiście nie podoba mi się...

Zaledwie dobra. Cieszę się, przede wszystkim dlatego, że to już koniec. Ostatnio panienka Sookie już mocno działała mi na system nerwowy. Nie jest nastolatką, powinna trochę dorosnąć podczas tych 13 tomów. A ona ciągle zachowuje się jak "durna blondi z Manieczek"... przepraszam, porządna, bogobojna panienka z Południa, martwiąca się, co na jej zachowanie powiedziałaby babcia, że trzeba podać gościom herbatę... nieważne, że dybią na nią mordercy, trzeba zachowywać się jak nakazuje savoir-vivre południowej lady.
Związek z Erickiem też widzimy tylko przez pryzmat urażonej lady. To, że Sookie nie była zbyt lojalna wobec Ericka, to pryszcz... nie pomogła mu, oddała go w ręce królowej Oklahomy i była zdziwiona, że Eric nie miał wyjścia, jak zrobić, co mu nakazano. W końcu, nie był najwyżej w hierarchii. Jestem rozczarowana bohaterką i jednocześnie zadowolona, że już koniec.

Od momentu wydania pierwszej części minęło 10 lat i 14 tomów przewrotnej historii o Sookie Stackhouse. Wiele się w tym czasie wydarzyło. Z Sookie nie można się nudzić, zdecydowanie. Mimo że zaczynałam przygodę jako nastolatka, bardzo się cieszę, że wytrwałam do końca. Myślę, że w przyszłości ponownie sięgnę po historię o wampirach, wilkołakach, zmiennokształtnych, wróżkach i zabawnej dziewczynie, która łączy te wszystkie światy.

Dodaj cytat z książki Na zawsze martwy