Druga pełnia

Okładka książki Druga pełnia Laurell K. Hamilton
Okładka książki Druga pełnia
Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Anita Blake (tom 8) fantasy, science fiction
Anita Blake (tom 8)
Blue Moon
Zysk i S-ka
2012-04-17
2012-04-17
2002-09-24
Robert P. Lipski
wampiry wampir pełnia księżyca demon

Brak fabuł i sesnsu w tej książce przeraża. Ilośc scen erotycznych i przersysowanych jest dramatyczna. Kolejnej nie czytam.

Laurell K. Hamilton, amerykańska autorka i twórczyni „Drugiej pełni”, to pisarka z bogatą wyobraźnią, która eksploruje tematy paranormalne i mroczne w swoich książkach. Jej twórczość skupia się na mieszaniu różnych istot i stworzeń, tworząc wciągające, lecz kontrowersyjne historie.

W „Drugiej pełni” Hamilton przenosi czytelników do świata pełnego tajemniczych istot, wampirów, wilkołaków i demonów. Główna bohaterka, Anita Blake, jest silną i niezależną kobietą, która zostaje wplątana w skomplikowane sytuacje, próbując ocalić swojego dawnego kochanka przed oskarżeniami o gwałt. Akcja rozgrywa się w małej miejscowości, gdzie Anita musi stawić czoła korumpowanym policjantom i demonom.

Niestety, „Druga pełnia” otrzymuje ocenę 4/10 ze względu na kilka poważnych wad. Fabuła jest często zagmatwana i niekonsekwentna, a postacie wydają się powierzchowne i słabo rozwinięte. Dialogi często brzmią sztucznie i nieprzekonująco, co utrudnia czytelnikowi zaangażowanie się w historię.

Mimo że Laurell K. Hamilton stara się wprowadzić elementy paranormalne i napięcie do swojej opowieści, efekt końcowy nie jest satysfakcjonujący. Narracja nie trzyma równego tempa, a niektóre wątki wydają się niepotrzebnie rozciągnięte. Istnieje również pewien nadmiar scen o charakterze erotycznym, które mogą przytłaczać czytelnika i odciągać uwagę od głównego wątku.

Podsumowując, "Druga pełnia" to książka, która nie spełnia pełnego potencjału swojej koncepcji. Laurell K. Hamilton, choć posiada wyobraźnię i twórczy pomysł na świat paranormalny, nie zdołała dostarczyć pełnoprawnej, satysfakcjonującej historii. Niemniej jednak, miłośnicy paranormalnej literatury mogą znaleźć pewne momenty warte uwagi, mimo że ogólna jakość książki pozostawia wiele do życzenia.

Ta książka jest czymś do czego naprawdę chce się wracać za każdym razem gdy przejedziesz dłonią po jej okładce
Każda książka z tej serii pozostawia w czytelniku pewien niedosyt dzięki którym z prawdziwą ekscytacją oczekujesz kolejnej części
Powiedzenie o tej książce że jest dobra , byłoby dla niej obrazą gdyż według mnie to określenie jest dla niej niewystarczające,
z tego właśnie powodu polecam wam ją z całego serca

z tego...

Sięgnęłam po nią, tylko dlatego, że został mi polecony ten cykl. Nie zrozumiałam wszystkich elementów, ale to dlatego że to pierwsza książka jaką czytam z tego cyklu. Moim zdaniem jak na książkę o Anicie Blake, o łowczyni wampirów, jest tam o wiele za dużo kontekstów seksualnych. Nie ukrywam, że ta książka mnie zaintrygowała i, że z chęcią sięgnę po wcześniejsze wydania cyklu.

Jest to raczej ostatnia książka z cyklu o Anicie Blake jaką przeczytałam.

Po namyśle.... przedostatnia.... bo być może sięgnę jeszcze po Obsydianowy motyl, ponieważ ma dobre oceny i podobno przypomina pierwsze tomy z cyklu, kiedy najważniejszy był wątek kryminalny i brutalnie opisywane morderstwa, w których autorka wypada całkiem nieźle.
Od kilku ostatnich tomów jestem zawiedzona kierunkiem w którym Hamilton podąża.
Poczynając od porządnej głównej bohaterki, która ma swoje zasady i się ich trzyma, jest pruderyjna i nie sypia z byle kim a tu nagle taka zmiana....
Przestaję lubić Anitę Blake taką jaką opisano w kilku ostatnich tomach.
Ok.... człowiek może zmienić zdanie czy nagiąć pewne zasady, ale ta dziewczyna zaczyna być całkiem inna.
Za dużo autorka zaczyna komplikować a Anita nagle zaczyna pożądać każdego faceta, przestaje być konsekwentna .... najpierw się przyjaźni a za chwilę nagle się obawia i trzyma "przyjaciela" na muszce.....
Horrorem jest tylko to że przeczytałam te 8 tomów.
Teraz mam wrażenie że w następnych tomach to będzie tylko i wyłącznie erotyk.

Wracając do tomu 8- oczywiście nie zawsze jest nudno... ale im bardziej autorka skupia się na sprawach intymnych i uczuciowych Anity... tym jest gorzej. Wątek kryminalny to tylko dodatek w niewielkiej ilości.
Mam wrażenie ze wątek kryminalny został wprowadzony 200 stron przed końcem książki, tylko po to aby przedłużyć bo nie było już o czym pisać.

Mimo wszystko korci mnie jeszcze tom 9 ze względu na Edwarda... ale to może innym razem.
Teraz muszę odpocząć od idealnej panny Blake która zyskuje coraz więcej mocy i coraz bardziej pożąda facetów, którzy są oczywiście tacy przystojni i mają taką moc przyciągania.
O ile jestem w stanie zrozumieć że wampiry mogą się wydawać pociągające ze względu na moc hipnotyczną (która podobno już na Anitę nie działa...) to tutaj już mowa jest o wilkołakach i lampartołakach... i nie wiadomo co ta Hamilton jeszcze wymyśli.
Szkoda słów.... Cieszy mnie że jednak postanowiłam nie wywalać tej książki przez okno.... chociaż jej się w pełni to należy...

Jest to raczej ostatnia książka z cyklu o Anicie Blake jaką przeczytałam.

Od kilku ostatnich tomów jestem...

Na półkach: , , , , , ,

Lubię autorkę ale w tej części mam niedosyt wątku kryminalnego, dopiero ostatnie 100 stron były dla mnie interesujące. Wcześniej za dużo jest "cielesności". Nie jest zła, ale.... Wcześniejsze bardziej mi się podobały.

Ta część skupia się bardziej na Richardzie i zmiennokształtnych. Anita jedzie do innego stanu, by pomóc mu wyjść z aresztu. Oczywiście pojawia się też wątek zbrodni i tajemnicy do rozwikłania. To chyba ostatni tom z serii, który mi się podobał. Sporo się dzieje także w związku z Richardem. Mimo to nadal nie przekonał mnie do siebie i wciąż niezaprzeczalnie kibicuję Jean-Claudowi :)

W sumie to trudny tom dla Anity, która musi się zmierzyć z pomocą Richardowi, który oczywiście, jak na idealistę przystało, żadnej pomocy nie chce. Egzekutorka musi wkroczyć na terytorium innego Mistrza i próbuje nie wywołać wojny. Jest też miejscowe stado i zagadka kryminalna, no i rodzinka Ulfryka. Jak? Jak Richard może być takim idealistą mając tak krewką mamusię. Dla mnie to największa zagadka w tym tomie. Moce się potęgują, wrogowie z tomu na tom groźniejsi, a napięcie erotyczne rośnie i wybucha. Da się czytać, choć „zaskoczek” coraz mniej, a Anita po prostu jest i niby się rozwija, ale czy na pewno?

Tym razem w opałach znajdzie się Richard, który został oskarżony o gwałt.
Anita wyrusza mu na pomoc do Tennessee i chcąc, nie chcąc będzie zmuszona do konfrontacji z miejscowym Mistrzem Wampirów oraz lokalną grupą Wilkołaków.
Co jeszcze kryje się w lokalnym miasteczku? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?
Polecam

Tym razem w opałach znajdzie się Richard, który został oskarżony o gwałt.
Co jeszcze kryje się w lokalnym miasteczku? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?
Polecam

Zrobiłam dłuższą przerwę w przygodach Anity i dobrze. Ten tom przeczytałam z przyjemnością. Wciągnął mnie, akcja była szybka, bez zbędnych dłużyzn, ciekawe rozwinięcie mocy Anitki. Rozwój relacji z Richardem i konsekwencje togoż dla funkcjonowania triumwiratu.

• Anita Blake
  • Urban fantasy