Killing Sarai

Okładka książki Killing Sarai J.A. Redmerski
Okładka książki Killing Sarai
J.A. Redmerski Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
W towarzystwie zabójców (tom 1)
Killing Sarai
Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform
2013-06-19
2013-06-19

"Zabić Sarai" to pełna napięcia i emocji historia, która wciąga czytelnika od pierwszej strony. Autorka zapewniając nam mieszankę akcji, romansu i thrilleru, stworzyła opowieść, która trzyma w napięciu do samego końca.

Główna bohaterka, Sarai, jest dziewczyną, która przez większość swojego życia była uwięziona w brutalnym otoczeniu znanego barona narkotykowego. Jej dążenie do wolności i ucieczka przed przeszłością tworzą silny wątek fabularny. To postać, która wciąga czytelnika swoją determinacją i siłą charakteru.

Victor to płatny morderca o bezlitosnej reputacji. Jego przejście od zimnego zabójcy do opiekuna Sarai jest jednym z głównych punktów zwrotnych w książce. Tworzący się między nimi niezwykły związek i ewolucja charakterów są jednymi z najmocniejszych stron tej powieści.

Jednym z elementów, które mnie osobiście zaskoczyły, jest fakt, że oglądałam film na podstawie tej książki przed jej przeczytaniem. Rzadko zdarza się, aby ekranizacje wiernie oddawały atmosferę i fabułę książki, ale w tym przypadku byłam mile zaskoczona, że wiele wydarzeń i dialogów pokrywa się między filmem a książką.

Nie jest to jednak książka bez wad. Momentami tempo akcji może być nieco wolniejsze, a niektóre wątki drugoplanowe mogą wydawać się nieco powierzchowne. Jednak te drobne mankamenty nie przeszkadzają w ogólnym odbiorze.

"Zabić Sarai" to historia nie tylko o ucieczce przed przeszłością, ale także o nadziei, zaufaniu i miłości. Autorka zręcznie łączy elementy romansu i thrilleru, tworząc wciągającą opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron. Polecam ją wszystkim fanom mieszanki romansu i akcji, którzy lubią głębokie i zaskakujące historie.

Książkę czytało się przyjemnie, nie jest to nie wiadomo jak górnolotna literatura ale można się przy niej bawić naprawdę dobrze. Podoba mi się to że nie idzie stereotypami ani nie próbuje niczego romantyzować na siłę. Nie stara się też pokazać świata piękniejszym niż w rzeczywistości. Szczególnie spodobało mi się to niekonwencjonalne zakończenie, chodź jestem świadoma że to nie koniec serii. Spokojnie można czytać jako jednotomówkę, według mnie.

W wieku czternastu lat Sarai zostaje wywieziona przez matkę do Meksyku i oddana na własność baronowi narkotykowemu Javierowi. Więziona przez wiele lat zapomniała jak wygląda normalne życie, bo zaznała tylko poniżenia i cierpienia. Gdy w domu mafiosa pojawia się Amerykanin, Victor Faust kobieta widzi w tym swoją szansę na ucieczkę. Victor to płatny zabójca, który od najmłodszych lat wychowywany był w brutalności i przemocy. Ucieczka nie idzie zgodnie z planem, a Sarai zamiast zacząć normalne życie zostaje wciągnięta w niebezpieczny świat płatnego zabójcy.
Pomiędzy Sarai a Victorem zaczyna rodzić się więź, która jest piękna a jednocześnie niebezpieczna...

Dość długo zabierałam się by przeczytać serie "W towarzystwie zabójców", ponieważ czytałam skrajne opinie o niej. Ale w końcu nadszedł ten moment i poprostu przepadałam. Jestem zachwycona. Victor i Sarai zostali świetnie wykreowani. Czytając poznajemy ich przeszłość, która była trudna i ukształtowała ich.
Victor płatny zabójca, wytrenowany od najmłodszych lat, zdyscyplinowany, dbający o każdy szczegół przy pracy. Zimny i opanowany. A na dodatek przystojny. Sarai jest natomiast nieprzewidywalna, podejmująca pochopne decyzje. Nie sposób ich nie polubić,
I jeśli myślicie, że będzie tu cukierkowo to się mylicie. Będzie krew, łzy, strach. Zabójstwa. Ale również rodzące się uczucie pomiędzy Sarai i Victorem. Tutaj akcja nie zwalnia nawet na chwile, a emocji też nie zabraknie.
Żałuję tylko, że tak późno po nią sięgnęłam, ale po obejrzeniu filmu na podstawie książki musiałam ją przeczytać.

Bardzo mi się podobało. Bardzo dobra książka, która czyta się praktycznie sama. Ciekawa, wciągająca fabuła z elementem pożądania, ale nie do końca romansu . Bohaterowie świetnie wykreowani, interesujący, silni psychicznie, nieprzewidywalni. Super. Polecam👍

Superaśna powieść sensacyjna, z lekkim romansem w tle.
Nasza główna bohaterka- Sarai- w wieku 14 lat została wywieziona z USA do Meksyku, by tam być więzioną u barona narkotykowego Javiera przez 9 lat!
Widziała i doznała tam wiele zła i krzywdy. Więc kiedy nadarza się okazja ucieczki, nie zastanawia się ani chwili. Postanawia uciec z pewnym Amerykaninem, który okazuje się być… płatnym zabójcą😬

Akcja trzyma w napięciu od samego początku. Cały czas jest niebezpiecznie. Mamy tu wiele zwrotów akcji, które zaskakują.
Bardzo mi się podobała ta książka. A Victor - płatny zabójca- no idealny: wycofany, zdyscyplinowany, z dystansem, małomówny- no taki prawdziwy Leon Zawodowiec 😅 Tylko, że dodatkowo przystojny😝🤣 Relacja między nim a Sarai- świetnie wykreowana. Nie jest tu słodko i miło , oj nie… i za to wielki plus👍
Szczerze polecam i oceniam 8/10.
Chwytam za kontynuację.

Superaśna powieść sensacyjna, z lekkim romansem w tle.

➪Sarai to młoda dziewczyna, od lat więziona przez meksykańskiego barona narkotykowego.
Jedyne życie jakie zna, to zamknięcie i niewola. Wykorzystywana, nie widzi dla siebie nadziei. Do czasu, gdy w miejscu, w którym przebywa zjawia się tajemniczy Amerykanin. Wykorzystuje swoją jedyną szansę na odzyskanie wolności i podejmuje ryzyko ucieczki.
Od tej pory ściąga na siebie niebezpieczeństwo i złość swojego prześladowcy.
Jedyną nadzieją dla Sarai, jest zabójca na zlecenie.
Czy dziewczyna podjęła słuszną decyzję?

➪Przyszedł czas, by cofnąć się do starych serii, które zbyt długo czekają na stosie hańby. Postanowiłam nie patrzeć na nowości i w pełni oddać się temu, co wiele razy mi polecano.
Za namową @kamila.zyczkowska, padło na znany wam już pewnie cykl- W towarzystwie Zabójców J.A Redmerski.
Powiem wam, że nie żałuję tej decyzji, bo Zabić Sarai w pełni wpasowała się w moje czytelnicze gusta.

➪Ta pozycja jest świetnym wyborem dla fanów tego gatunku.

➪Porwanie, ucieczka, życie poza prawem, wykorzystywanie i zabójstwa na zlecenie.
Książka trzyma w napięciu, bo cały czas coś się w niej dzieje. Akcja nie zwalnia ani na minutę.
➪Napięcie pomiędzy bohaterami jest równie silnie wyczuwalne, co spektakl wyładowań atmosferycznych podczas burzy.
➪Krótkie rozdziały powodują, że przez książkę się płynie. Cała historia przedstawiona z perspektywy dwóch postaci, co działa na plus w odbiorze tej historii. Bardzo dobrze wiemy co siedzi w głowie każdej z nich.
➪Victor, to perfekcyjnie wykreowana postać.
Idealnie wpasował się w rolę, którą mu dano odgrywać w tej historii.
Zabójca na zlecenie. Cichy, opanowany i momentami przerażający. Wie jakimi zasadami się kieruje i ich przestrzega.
Jego przeszłość jest równie ciekawa, co przeszłość Sarai.
Teraz do jego życia wdarła się młoda dziewczyna, która może trochę namieszać w tym poukładanym świecie.

➪Powieść, która spowodowała, że mój puls momentami szybował niebezpieczne wysoko.
Zabić Sarai, to książka posiadająca wszystkie cechy, wywołujące całą paletę emocji. Książka, która po zamknięciu ostatniej strony okazuje się wielkim uzależnieniem i nie pozostawia wyboru, by jak najszybciej kontynuować tę ekscytującą przygodę w towarzystwie bezwzględnych zabójców.
Ogromnie wam polecam, czasami warto cofnąć się do starych wydań.
W ilości aktualnie wydawanych pozycji, możemy ominąć naprawdę cudowne perełki.

Od tej pory ściąga na siebie...

⭐️ Ona jest "ulubienicą" barona narkotykowego odkąd skończyła 14 lat
⭐️ Jest przetrzymywana w Meksyku przez 9 lat
⭐️ Nie pamięta co to normalne życie, zna to przepelnione brutalnością, przemocą i śmiercią
⭐️ On jest bezlitosnym płatnym zabójcą
⭐️ Slow burn
⭐️ On postanawia jej pomóc wrócić do Ameryki
⭐️ I'm gonna kill you, if you hurt her
⭐️ On jest w stanie dla niej zaryzykować relacje z własnym bratem i szefostwem
⭐️ Underrated book
⭐️ Nieodkładalna

⭐️ Ona jest "ulubienicą" barona narkotykowego odkąd skończyła 14 lat
⭐️ Jest przetrzymywana w Meksyku przez 9 lat
⭐️ On jest bezlitosnym płatnym zabójcą
⭐️ Slow burn
⭐️ On postanawia jej pomóc wrócić do Ameryki
⭐️ I'm gonna kill you, if you hurt her
⭐️ On jest w stanie dla niej...

Sięgając po tą książkę, spodziewałam się typowego romansidła, ale jakże było moje zdziwienie, gdy książka okazała się thrillerem z nutką romansu. To książka, w której bohaterowie nie mają na sam widok na siebie chrapkę. Dlatego, jeżeli liczysz na seks od pierwszych stron, miłosne wyznania i inne romantyczne rzeczy to w tej książce ich nie znajdziesz. Mam wrażenie, że to moja pierwsza przeczytana książka, w której płatny morderca jest właściwie przedstawiony. Czytając, ciężko go rozgryźć, bije od niego władczość i rzadko pokazuję emocje. Ponadto wszystkie napisane sytuacje są przemyślane i na poziomie, przez co widać, że za tą książkę nie zabrała się byle jaka osoba, która nic nie wie o tym co piszę. Książka już od pierwszych stron mnie zaciekawiła. Nie sądziłam, że thriller aż tak bardzo może wciągnąć, ale podejrzewam, że to za sprawą tej dwójki. Zakończenie też rewelacyjne, nie jakieś żadne szczęśliwie zakończenie, tylko dające do myślenia, aż chce się sięgnąć po następną część, by odpowiedzieć na te wszystkie nurtujące pytania. Naprawdę jestem mega zadowolona, że mogłam przeczytać tą książkę. Zdecydowanie zarwana nocka, była jej warta!

Żeby przeczytać książkę skłoniła mnie obejrzana migawka filmu, właśnie na podstawie książki "Zabić Sarai". Pomyślałam, że fajnie bedzie najpierw zagłębić się w książkę, a później włączyć film. Muszę przyznać, że książka okazała się bardzo przewidywalna. Czytając mam wrażenie, że cały czas czekałam na coś więcej, i tym sposobem "wkręciłam się", aż tu nagle koniec... zdecydowanie czuje niedosyt, dlatego sięgam po drugą część.