Łabędź i szakal

Okładka książki Łabędź i szakal J.A. Redmerski
Okładka książki Łabędź i szakal
J.A. Redmerski Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
W towarzystwie zabójców (tom 3)
The Swan & the Jackal
NieZwykłe
2019-02-06
2019-02-06
2014-03-05
Dorota Lachowicz

Dobra tego się nie spodziewałam. O ile zazwyczaj nie mam problemu z przewidzeniem jak rozwinie się fabuła, tak tym razem jestem w naprawdę głębokim szoku. Cały pomysł na fabułę i jej rozwinięcie okazał się genialny. Zakończenie trochę mnie zaskoczyło, mimo to wydaję się jak najbardziej na miejscu, po wszystkim co się wydarzyło. Seria z tomu na tom jest coraz ciekawsza.

Kolejna część z serii " W towarzystwie zabójców" , której byłam ciekawa. Już wtedy poznaliśmy Fredrika, którego zbytnio nie polubiłam i nie myślałam, że moja sympatia do Victora Fausta zostaje zachwiana. W tej części bardziej skupiona jest uwaga na tym co ukształtowało Fredrika, poznajemy jego przeszłość. Co sprawiło, że stał się psychopatycznym płatnym zabójcom?

Pomimo tego, że Frederik był psychopatą to zdobył moja sympatię, został świetnie wykreowany. Cassie była dla mnie za "słodko pierdząca" i mnie trochę denerwowała. Natomiast Seraphine to brutalne i krwawe zło w kobiecym wydaniu, choć im bliżej się ją poznaje, że tak wyrażała swoje tłumione oblicze.

Choć na początku nie rozumiałam czemu mężczyzna więził Cassie i jaki jest jej w tym wszystkim udział to im dalej się zagłębiam tym byłam bardziej zaskoczona jak potoczyła się fabuła. Końcówka to istna petarda, tego się nie spodziewałam.

Pomimo...

Kolejna część serii i kolejna bardzo dobra. Wciągająca fabuła, zwroty akcji z efektem wow. Bohaterowie dobrze wykreowani. Super podobało mi się więc polecam

3 część serii „W towarzystwie zabójców” Pani Redmerski.
Tym razem nie mamy tu pełnej napięcia akcji, pościgów, morderstw etc. Tu autorka przedstawiła psychologiczne obrazy bohaterów, dlatego ta część jest zupełnie inna od poprzednich.
Historia skupia się wokół Szakala- Fredrika, którego czytelnik mógł już poznać w poprzednich częściach. Skrywa on pewną tajemnicę, a mianowicie od roku trzyma w piwnicy pewną kobietę- Cassię, która ma pomóc mu w odnalezieniu jego byłej żony Serafiny, która go porzuciła i zdradziła. Jednak cicha i delikatna dziewczyna straciła pamięć i okazuje się, że nie jest wcale tak łatwo ją jej odzyskać. Do tego dochodzą pewne uczucia, którymi zaczyna darzyć ją płatny morderca… I kogo tu teraz wybrać? Spokojnego anioła, który daje światło w pogrążonym w ciemnościach życiu Fredrika? Czy jednak diablicę, która doskonale rozumiała mężczyznę, była i jest jego ukochaną , a także sprawiała, że Fredrik idealnie czuł się w tych ciemnościach.
Oj nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy… Autorka świetnie buduje napięcie, po czym zrzuca bombę i radź sobie czytelniku sam ! - ze swoimi myślami, pytaniami, odczuciami.

Ale przyznam się szczerze, że mi osobiście brakowało Victora i Izabel😬 Ta para jednak bardziej skradła mi serce.
Polecam i oceniam 8/10.

3 część serii „W towarzystwie zabójców” Pani Redmerski.

Minął rok odkąd czytałam pierwsze dwa tomy serii "W towarzystwie zabójców", więc w końcu przyszła pora, żeby przeczytać trzecią część :D
Ten tom opowiada już o innych bohaterach, lecz te tomy są mocno ze sobą powiązane, więc na temat fabuły i bohaterów zdradzę wam jak najmniej, żeby nie spojlerować ;)
Od razu na wstępie powiem, że poprzednie tomy podobały mi się bardziej. Tutaj fabuła mnie nie wciągnęła, było trochę nudno i zbyt miło (a czasami przez główną bohaterkę Cassie było wręcz słodko) w porównaniu do poprzednich tomów, a tego się nie spodziewałam. Ale zostałam też zaskoczona zwrotem akcji - muszę przyznać, że pewnej rzeczy w ogóle się nie spodziewałam :)
Główny bohater, Frederik przypadł mi do gustu w pierwszych częściach serii - był tajemniczym, psychopatycznym płatnym mordercą z fajnym poczuciem humoru :) Tutaj nadal taki jest, lecz teraz nie wywoływał we mnie żadnych emocji :/ Za to Cassia to zaskakująca bohaterka, jakoś jej nie polubiłam, ale mnie zaciekawiła w sporym stopniu. Reszta bohaterów była mi całkiem obojętna, nawet Victor i Izabel (główni bohaterowie pierwszych dwóch tomów),których bardzo polubiłam wcześniej.
Trochę się zawiodłam tą częścią (była zdecydowanie bardziej jak romans niż thriller) ale nie na tyle, żeby nie sięgnąć po kolejne tomy, których jestem ciekawa :)

Od razu na wstępie powiem, że poprzednie tomy podobały mi się bardziej....

Rozczarowanie. Dwa zwroty akcji (jeden w połowie, a drugi pod koniec) nie zdołały ocalić powieści.

Oo całkiem fajna. 7/10
Cała seria bardzo fajna, aczkolwiek ta książka podobała mi się bardziej. Było coś czego się nie spodziewała i samo zakończenie niezłe. Polecam.

Oo całkiem fajna. 7/10

Choć na początku brakowało mi głównego wątku Sarai i Victora, do których się przyzwyczaiłam, to uważam, że "Łabędź i Szakal" to zdecydowanie najlepsza część ze wszystkich. Fredrik stał się najciekawszą postacią, w której psychikę chciałam się zagłębiać i zagłębiać... Podobało mi się w tej historii to, że autorka skupiła się na uczuciach, emocjach, na wewnętrznych rozterkach bohaterów. W "Zabić Sarai" i "Drugie życie Izabel" dominowała akcja, z kolei brakowało mi chemii między Sarai i Victorem, opisów rodzącej się między nimi relacji. Tutaj akcji było mniej, ale ta wnikliwość w umysły, w serca postaci... analiza ich zachowań, tego, w jakim stopniu wynikają z przeszłości, z dzieciństwa są niesamowite. Fredrik to okrutny człowiek, ale człowiek - z emocjami, z wyrzutami sumienia, z lękami. Po prostu człowiek z krwi i kości. Dlatego tak go polubiłam. Wierzyłam w każde jego rozterki, kibicowałam mu w przemianie, dostrzegałam w nim głęboko na dnie ukryte dobro.

"Łabędź i Szakal" nie wyjdzie mi prędko z pamięci. Wątki psychologiczne są bardzo ładnie opisane, dzięki czemu całość czytałam z zapartym tchem. Ta książka jest wyjątkowa na tle całego cyklu "W towarzystwie zabójców". Naprawdę polecam.

ZABAWA W KOTKA I MYSZKĘ
W tomie trzecim serii, „W Towarzystwie zabójców” poznajemy mroczną historię przyjaciela Victora Fausta, Fredrika Gustavssona. - Tym razem główny bohater, który z natury jest bardzo okrutny w swojej profesji. Zawód Profesjonalnego Zabójcy ma to do siebie, że musisz w 100% oddać się pracy oraz zapomnieć o emocjach, uczuciach (W szczególności uczucia jakim jest miłość). Nie mówiąc o posiadaniu rodziny. Taki właśnie jest Gustavsson. On bardzo się bał, że jeżeli dopuści do głosu uczucia oraz kobietę do swojego popieprzonego życia i okaże się, iż jednak ona jego samego, ani jego natury nie zaakceptuje. Po prostu ucieknie z krzykiem, bo związała się zabójcą. Fredrik był przekonany, że już nigdy się nie zakocha i nie zazna piękna prawdziwej miłości. Od zawsze prześladuje go myśl, że będzie już sam. Jednak los się do niego uśmiechnął, bo pewnego dnia na swojej drodze spotkał piękną kobietę o imieniu Seraphine - była ona równie brutalna i żądna krwi, co Fredrik. Tych dwoje spędziło w swoim towarzystwie, intensywne ale krótkie dwa lata. Dla naszych bohaterów był to bardzo piękny i niezapomniany czas. Przez te dwa lata, które były mroczne, okrutne, brutalne i śmiertelne. Były to też dwa lata przepełnione dzikim i nieposkromionym pożądaniem oraz ciemną formą miłości. Dla Fredrika ta znajomość znaczyła coś więcej... Lecz niestety pewnego dnia Seraphina po prostu zniknęła...
Zniknięcie sadystycznej kochanki Fredrika wpędziło go w jeszcze większy mrok. Choć nasz bohater postanowił, że odnajdzie kobietę swojego życia bez względu na konsekwencje. Jest on przekonany, ze ona żyje i się ukrywa. Nasz bohater odnalazł nawet kogoś kto pomoże mu odzyskać dawną miłość. Tym kimś jest młoda dziewczyna o imieniu Cassia, którą Fredrik więzi w swojej piwnicy. Seraphina zniknęła z życia naszego zabójcy na długie 6 lat. Jednak on w tym czasie nie przestawał jej szukać. Te 6 lat było piekłem. Fredrika dręczą pytania bez odpowiedzi dotyczące jego ukochanej Seraphiny. Jedyna osobą, która zna odpowiedzi jest właśnie Cassia, lecz i ona nie może mu ich udzielić, gdyż cierpi ona na amnezję. Wynikiem tej dolegliwości był pożar, który notabene wznieciła sama Seraphina. Nie bez powodu Fredrik umieścił Cassię w piwnicy, by przywrócić jej pamięć, ale również dlatego by chronić za wszelką cenę młodą dziewczynę przed jego byłą kochanką, która jest dla niej śmiertelnym zagrożeniem.
Nasz sadystyczny zabójca nie spodziewał się ujrzeć nigdy światełka w ciemności. A jednak tak się stało. Tym właśnie światełkiem jest Cassia. To co w niej ujrzał sprawiło, że zaczął uświadamiać sobie, że jego miłość do Seraphiny była toksyczna, a nie prawdziwa. Chora. Zła. W młodej dziewczynie najbardziej zaimponowało mu, jej dobroć, życzliwość, czyste serce i empatia. To sprawiło, że kobietą z którą Fredrik spędzi resztę życia jest Cassia, a nie Seraphina. Gustavsson jest zakochany w Cassie. To ja kocha, a nie Seraphinę. By nasi zakochani mogliby spokojnie żyć u swego boku, Fredrik będzie musiał zabić Seraphinę. Jest tego śmiertelnie świadomy. Jego dusza była już zbyt długo udręczona. Teraz nastał odpowiedni czas by postawić wszystko na jedna kartę. Podjąć tę właściwą decyzję! - Lecz w którym kierunku podążyć, za światłem ( Cassie),czy za ciemnością ( Seraphina)? Jaką drogę wybierze Fredrik?
O tym musicie się sami przekonać sięgając po tom III serii W Towarzystwie Zabójców!!!
Biorąc do ręki trzeci tom serii w Towarzystwie Zabójców, doskonale wiedziałam czego mogłam się spodziewać, co wydarzy się na kartkach tej książki. Otóż moje oczekiwania zostały nieźle skorygowane. Ta historia to istna petarda. Inna. Wciągająca, nieprzewidywalna z dreszczykiem adrenaliny. Było jeszcze więcej tajemnic, zwrotów akcji. Musze przyznać, że autorka zafundowała mi niezłą, pokręconą historię.
Każdy tom serii jest lepszy od drugiego!!!
Byłam tak pochłonięta lekturą historia Fredrika, że nie spodziewałam tak rewelacyjnej części serii. Zostaniecie zahipnotyzowani ta powieścią i nie oderwiecie się od lektury, aż do jej zakończenia. W tej książce jest wszystko, emocje, tajemnice, akcja, przemoc, ból, cierpienie, strach oraz uczucia i miłość w dwóch odsłonach, jak i nadzieja na szczęście. Gwarantuje Wam, że ta fascynująca powieść, jak i jej poprzedniczki są warte przeczytania! Polecam!!!

ZABAWA W KOTKA I MYSZKĘ

Autentycznie byłam w szoku, gdy dowiedziałam się o co chodzi. Fredrik jest bardzo dobrze wykreowaną postacią, lecz mam wrażenie że ta część była nieco słabsza od poprzedniej. Być może dlatego, że bardziej skupiono się na relacji bohaterów, a nie na akcji.

J.A. Redmerski Łabędź i szakal Zobacz więcej
J.A. Redmerski The Swan and the Jackal Zobacz więcej