Łzy Tess

Okładka książki Łzy Tess
Pepper Winters Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Potwory z ciemności (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Potwory z ciemności (tom 1)
Tears of Tess
Wydawnictwo Kobiece
2018-08-23
2018-08-23
Data 1. wydania:
2013-09-01
Emilia Skowrońska
porwanie cierpienie sprzedanie handel łzy uczucia ucieczka gwałt seks dominacja niewolnica namiętność własność

Pierwszy raz miałam do czynienia z tego typu książką i jestem mile zaskoczona. Chłonęłam każdą stronę ciekawa co będzie dalej, przez co nawet nie zauważyłam, że zbliżam się do jej końca. Miałam wrażenie, że akcja cały czas rwie do przodu, a do połowy książki tyle się wydarzyło, że byłam w szoku. Na pewno sięgnę po drugą część i już nie mogę się doczekać, żeby poznać dalsze losy Tess i Pana Q.

Nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, ale jako początkująca dziewiarka obrażam się za stwierdzenie, że Tess poczuła się niepotrzebna "jak ręcznie robiona na drutach rzecz podarowana na święta" >:O
Oczywiście żartuję, nie wpływa to na moją ocenę, choć muszę przyznać, że główna bohaterka i zarazem narratorka jest dość irytująca. Lektura miała być perwersyjna, ale mnie bardziej wynudziła niż zszokowała.

Łzy Tess. Książka z rodzaju #darkerotica. Historia Tess, która zostaje porwana podczas podróży do Cancun. Porwana i sprzedana. Porwana, sprzedana i kupiona przez Q. Człowieka, który uwielbia mocne doznania seksualne. Q traktuje Tess jako swoją własność, pozwala na krzywdy, ale nigdy z jego ręki. Pewnego dnia Q uwalnia Tess i pozwala jej na powrót do normalnego życia... Jednak dla Tess normalne życie już nie istnieje. Książka świetnie traktuje o syndromie sztokholmskim. O tym, jak on zmienia człowieka. Po wielu recenzjach, pozytywnych recenzjach, spodziewałam się ognia. Pożaru. A tu nie było nic. Nawet ten seks taki nijaki. Mogę powiedzieć, że ta książka mnie nudziła. Nie było źle, ale czytałam lepsze.

To na pewno coś innego wśród przeczytanych przeze mnie książek. Zapowiada się ciekawie i na pewno sięgnę po druga część. Dużym plusem jest sposób pisania autorki... Wydaje się mieć lekką rękę, ale zobaczymy co będzie dalej.

Ciężko jest mi ocenic tą książkę. Na pewno nie jest ona dla każdego..
O ile początek mnie niesamowicie wciągnął, moment porwania w Meksyku czytało mi się tak szybko, że nie zauważałam kiedy pochłaniałam kolejne strony, tak od momentu kiedy Tess zostaje oddana do posiadlosci Q byłam coraz bardziej zażenowana.. Rozumiem BDSM, perwersję i tak dalej, ale to co działo się w tej książce totalnie do mnie nie przemawia. Świadome okaleczanie, wręcz katowanie osoby na której rzekomo ci zależy nie jest dla mnie przekonywujące. Tak samo jak fakt że dziewczyna chwilę po tym jak zostaje zgwałcona, oddaje się swojemu "Panu" i od razu staje się dla niego mokra. Ta para zdecydowanie powinna szukać pomocy u psychologa czy psychiatry a nie jeszcze bardziej zagłębiać się w swoim mroku i brnąć w te chore fantazje.
Moim zdaniem zbyt dużo działo się akcji w jednym miejscu. Momentami stawało się to nudne. Miałam nadzieję że kiedy Tess wróci do domu akcja się bardziej rozwinie i nabierze tempa a jednak wszystko zostało pobieżnie opisane i akcja wróciła do tego samego momentu.
Bardzo brakowało mi rozdziałów pisanych oczami Q. Może byłoby łatwiej zrozumieć jego postępowanie. Zdecydowanie ostatni rozdział gdzie można choć trochę przeczytać jak to wszystko wygląda z jego perspektywy wniósł wiele do książki. Chociaż mogę być w tym temacie nieobiektywna bo uwielbiam czytać powieści z perspektywy dwóch osób.
Osobiście sięgnę po kolejna część ale nie będę się zawzinac jak przy tej części żeby ją skończyć.

Ciężko jest mi ocenic tą książkę. Na pewno nie jest ona dla każdego..

Początek ok. Jednak przez to jak Q taktuje Tess nie pozwoliło mi sięgnąć po kolejne tomy. Ciężka lektura.

Troszkę monotonna książka, mało akcji, która dzieje się praktycznie w jednym miejscu... Czekałem długo aż książka się rozkręci jednak nic takiego się nie wydarzyło...

Jestem pełna podziwu dla samej siebie, że dałam radę dotrwać do 20 rozdziału, ale na tym koniec. Książka jest odjechana, niestety w złym tego słowa znaczeniu. Początkowo przyznam, byłam ciekawa, jednak strona za stroną przekonywałam się, że nie dam rady. Historia jest pokręcona, a wizerunek bohaterów jednym słowem chory. Perwersja w tej książce to mało powiedziane.

Cudowna książka nie mogę się doczekać kolejne przygody niewolnicy Tess i Pana Q zabieram się do czytania 2 tomu polecam wszystkim.
Ps. Można także nauczyć się kilku słów po francusku

Ps. Można także nauczyć się kilku słów po francusku

Podobna do 50 twarzy Gray’a, ale cięższa. Lepiej też napisana, jednak nie za bardzo mnie wciągnęła. Zobaczymy jak będzie z kolejnymi częściami.

Pepper Winters Łzy Tess Zobacz więcej
Pepper Winters Tears of Tess Zobacz więcej