Ciocia Jadzia

Okładka książki Ciocia Jadzia Eliza Piotrowska
Okładka książki Ciocia Jadzia
Eliza Piotrowska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Ciocia Jadzia (tom 1) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Ciocia Jadzia (tom 1)
Media Rodzina
2009-01-01
2009-01-01
48 min.
ciocia jadzia eliza piotrowska dla dzieci literatura dziecięca

Okładka książki Oddech smoka Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Eliza Piotrowska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Małgorzata Strzałkowska, Rafał Witek, Maciej Wojtyszko
Oddech smoka Krzysztof Kochański...
Okładka książki Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może! Aleksandra Krzanowska, Eliza Piotrowska
Ortografia – t... Aleksandra Krzanows...
Okładka książki Pstryk! Ale historia! Joanna Gębal, Eliza Piotrowska
Pstryk! Ale hi... Joanna Gębal, Eliza...

Okładka książki Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
Piaskowy Wilk Kristina Digman, Ås...
Okładka książki Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci Christian Dreller, Petra Maria Schmitt, Heike Vogel
Skąd się biorą... Christian Dreller, ...
Okładka książki Gębolud Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Żelewska
Gębolud Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Wszystkie moje mamy Renata Piątkowska, Maciej Szymanowicz
Wszystkie moje... Renata Piątkowska,&...

Mój trzylatek pokochał ciocię Jadzię niemal od pierwszego spotkania. Chyba każdy z moich przedszkolaków chciałby mieć taką ciocię Jadzię (tak twierdzą, a słuchają jak urzeczeni). Jest duuża, pomysłowa, nieco dziecinna, zaradna i pogodna. Syn słucha cioci Jadzi w kuchni, a my z mężem w sypialni zacieszamy z tekstów, które zrozumie tylko dorosły ;) Majstersztyk!

Narratorem opowiadania jest dziewczynka, jednocześnie bratanica tytułowej cioci Jadzi. „Mała” – bo tak ją nazwę na potrzeby opisu, jest typowym przedszkolakiem ze swoimi humorkami, niekoniecznie ustabilizowanymi emocjami i niekończącymi się pokładami reaktywowanej w mgnieniu oka energii.

Wszystkie opowiadania zawarte w książce odnoszą się do przygód jakie Mała oraz Jadzia mają podczas wspólnego spędzania czasu; czy to gry w warcaby, czy podróży autobusem. Ciotka okazuje się być wspaniałym kompanem wspólnych zabaw, a co za tym idzie, ma całą masę komicznych oraz nietypowych przygód.

Można czasami odnieść wrażenie, że Jadzia w swoim nieszablonowym jak na dorosłą osobę sposobie myślenia i bycia przypomina starszą siostrę dziewczynki. A to uwierzcie mi prowokuje niesłychanie prześmieszne sytuacje i zdarzenia.

Polecamy bardzo! zachęcam do wysłuchania opinii młodej czytelniczki :)
wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Ciocia Jadzia wiele przygód ma, a to głównie za sprawą swoich niesamowitych pomysłów. Najbardziej podobało mi się to, że narracja prowadzona jest z punktu widzenia kilkuletniej dziewczynki. I taka myśl mnie naszła - pewnie już dawno zapomnieliśmy o tym, że na świat patrzyliśmy tak samo jak ta mała bohaterka. Do czytania przez małych i dużych.

Najlepsza część 'Cioci Jadzi'. Dużo humoru i ciekawych historyjek.

Najlepsza część 'Cioci Jadzi'. Dużo humoru i ciekawych historyjek.

Czytanie przygód cioci Jadzi to wspaniały pomysł na spędzenie zimowych wieczorów i dla dzieci i dla rodziców.
Nawet, jeśli za oknem będzie śnieżnie i mroźnie, to wam zrobi się ciepło i radośnie, bo ciocia Jadzia jest lekiem na całe zło :)
Potrafi znaleźć rozwiązanie z trudnej sytuacji, ba! Potrafi nawet być dziadkiem! :) kiedy prawdziwego dziadka już nie ma, a w przedszkolu jest spotkanie z okazji Dnia Dziadka.
Ciocia Jadzia poradzi sobie z kieszonkowcem, oczywiście z małą pomocą swojej bratanicy. Razem stanowią świetną drużynę.
W tej części poznajemy też historię znajomości cioci Jadzi z wujkiem Zenkiem. Gdy ciocia popada w tarapaty i ląduje w szpitalu, to i tak wychodzi z tego zwycięsko, bo wygrywa miłość.
Poza tym, ciocia Jadzia naprawdę jest zawsze uśmiechnięta i zadowolona. I chyba dlatego, autorka podkreśla to na każdym kroku. Teraz zaczynam rozumieć. No i oczywiście przystępujemy do czytania kolejnych części "Cioci Jadzi" :)
Polecam, nie tylko na zimowe rozchmurzenie :)
malewielkieksiazki.blogspot.com

Ciekawa, zabawna, pouczająca. Moim dzieciakom bardzo się spodobała. Polecam!!!

Ciekawa, zabawna, pouczająca. Moim dzieciakom bardzo się spodobała. Polecam!!!

Ciocia Jadzia jest zabawna, ciocia Jadzia jest inteligentna, ciocia Jadzia jest zaradna, ciocia Jadzia jest przewidująca, ale na pewno nie przewidywalna. Ciocię Jadzię warto mieć...obie z córką jesteśmy zaszczycone, ze mogłyśmy poznać "Ciocię Jadzię"

Bardzo lubimy przygody cioci Jadzi - ciekawe, zabawne, z dowcipem :D

Bardzo lubimy przygody cioci Jadzi - ciekawe, zabawne, z dowcipem :D