Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Okładka książki Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci Christian Dreller, Petra Maria Schmitt, Heike Vogel
Okładka książki Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Christian DrellerPetra Maria Schmitt Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Historyjki dla ciekawskich dzieci literatura dziecięca
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Historyjki dla ciekawskich dzieci
Tytuł oryginału:
Warum ist die Banane krumm? Vorlesegeschichten für neugierige Kinder
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2013-02-12
Data 1. wyd. pol.:
2013-02-12
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378394488
Tłumacz:
Mirosława Sobolewska
Tagi:
zabawa historyjki
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci Christian Dreller, Petra Maria Schmitt
Ocena 7,8
Skąd się wzięł... Christian Dreller, ...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Moje szczęśliwe życie Eva Eriksson, Rose Lagercrantz
Ocena 8,1
Moje szczęśliw... Eva Eriksson, Rose ...
Okładka książki Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach Paulina Daniluk, Grzegorz Kasdepke
Ocena 7,3
Kocha, lubi, s... Paulina Daniluk, Gr...
Okładka książki Pupy, ogonki i kuperki Maria Bulikowska, Mikołaj Golachowski
Ocena 7,7
Pupy, ogonki i... Maria Bulikowska, M...
Okładka książki Tajemnica diamentów Martin Widmark, Helena Willis
Ocena 7,8
Tajemnica diam... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Ocena 7,8
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...

Oficjalne recenzje i

Ciekawe dla ciekawskich



1389 159 87

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
88 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2079
1636

Na półkach:

Wg mnie opowiadania trochę za długie a wyjaśnienia problemu naukowego to często jedna lub dwie linijki tekstu.

Wg mnie opowiadania trochę za długie a wyjaśnienia problemu naukowego to często jedna lub dwie linijki tekstu.

Pokaż mimo to

avatar
157
157

Na półkach:

Miła i przyjemna książka z ogromną dawką wiedzy z różnych dziedzin dla dzieci. Mimo tego że książka przeznaczona jest dla młodszych czytelników to ja sama wyciągnęłam z niej sporą dawkę wiedzy.

Miła i przyjemna książka z ogromną dawką wiedzy z różnych dziedzin dla dzieci. Mimo tego że książka przeznaczona jest dla młodszych czytelników to ja sama wyciągnęłam z niej sporą dawkę wiedzy.

Pokaż mimo to

avatar
165
103

Na półkach:

To chyba najniższa ocena jaką wystawiłam w tym serwisie. Książka porusza ciekawe tematy, dziwne pytania, które mogą rodzić się w małych główkach - bardzo dogłębnie je tłumaczy i nawet jak dla dorosłego niektóre tłumaczenia są bardzo "techniczne" - lubię, gdy nie traktuje się dziecka jako niedorozwiniętej istoty i autorzy nie pieszczą się z czytelnikiem. Jednak bardzo nie podoba mi się aspekt edukacyjny, który płynie z tej książki wątkiem pobocznym - stereotypowe zachowania, które powinny być piętnowane. Takie przykłady jak - tylko bułka z nutellą jest dobra, sąsiad ukrywający chłopca przed mamą, pizza i frytki jako najlepszy obiad, żelki przyklejane do brudnego przedmiotu i chłopiec, który jest tylko wtedy szczęśliwy kiedy je skonsumuje. Podsumowując - potencjał i idea świetna, wykonanie - coś tu nie do końca zostało przemyślane. Nie dałabym tej książki dziecku.

To chyba najniższa ocena jaką wystawiłam w tym serwisie. Książka porusza ciekawe tematy, dziwne pytania, które mogą rodzić się w małych główkach - bardzo dogłębnie je tłumaczy i nawet jak dla dorosłego niektóre tłumaczenia są bardzo "techniczne" - lubię, gdy nie traktuje się dziecka jako niedorozwiniętej istoty i autorzy nie pieszczą się z czytelnikiem. Jednak bardzo nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2095
2033

Na półkach:

"Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci" autorstwa Christiana Drellera i Perty Marii Schmitt wzbogacone ilustracjami Heike Vogel to hit wśród moich 7 latków. Zachęcają do zagłębiania się w niezwykłe historyjki z ciekawymi informacjami. To druga książka po jaką sięgnęłam i nie był to stracony czas. Przy okazji człowiek dorosły dowiaduje się czegoś nowego.
W tej książce czytelnik znajdzie informacje:
- Dlaczego banany są krzywe?
- Dlaczego dżdżownica nie ma nóg?
- Które zwierzę jest najpotężniejsze?
- Dlaczego samoloty umieją latać?
- Dlaczego gwiazdy świecą?
- Dlaczego niektórzy ludzie mają ciemną skórę?
- Dlaczego dzięcioła nie boli głowa od stukania w drzewo?
- Skąd się bierze sól w morzu?
- Jak to jest być starym?
- Skąd się bierze prąd w gniazdku?
- Dlaczego jesienią liście spadają z drzew?
- Dlaczego wypadają mleczne zęby?
- Gdzie chowa się słońce kiedy śpimy?
- Skąd się biorą dziury w serze?
- Skąd się bierze obraz w telewizorze?
- Dlaczego niektóre ryby mogą utonąć?
- Dlaczego niebo jest niebieskie?
- Dlaczego po przebudzeniu zapominamy, co nam się śniło?
- Gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje?
Ciekawe historie nie tylko dla ciekawskich dzieci polecają się każdego dnia. Serdecznie polecam.

"Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci" autorstwa Christiana Drellera i Perty Marii Schmitt wzbogacone ilustracjami Heike Vogel to hit wśród moich 7 latków. Zachęcają do zagłębiania się w niezwykłe historyjki z ciekawymi informacjami. To druga książka po jaką sięgnęłam i nie był to stracony czas. Przy okazji człowiek dorosły dowiaduje się czegoś...

więcej Pokaż mimo to

avatar
177
153

Na półkach:

'Niech mi każdy powie szczerze skąd się biorą dziury w serze?'.

Nie wiecie? Bo ja przed lekturą tej książeczki nie wiedziałem. A dlaczego niebo jest niebieskie albo dlaczego drzewa jesienią zrzucają liście. Może ktoś kpić, że wziąłem się za książkę dla dzieci. Ale zanim zacznie niech odpowie mi na ww pytania. I na 16 pozostałych.

Niektóre może są proste. Np. 'gdzie chowa się słońce, gdy go nie widać?'. Ale na większość z nich większość dorosłych pewnie nie zna odpowiedzi. Ja sam chciałem je poznać i dlatego odpaliłem tę książeczkę.

Trochę dorosłej krytyki. Ważnym pytaniom i odpowiedziom towarzyszą scenki rodzajowe z udziałem dzieci. I tu mam wątpliwości. Jedna dotyczy wieku dzieci. Patrząc po wieku dziecięcych bohaterów jest to książka dla 5 i 6- latków. Na pewno? Patrząc na wiedzę dzieci, ich pytania i stopień komplikacji języka wydaje mi się, że książka jest skierowana do nieco starszego odbiorcy. 8- 10 lat?

Ba! Sam musiałem przewijać i powtarzać niektóre wyjaśnienia. Są sensowne i logiczne, ale chwilami wymagają przeanalizowania. Ale nie mam dzieci i może się mylę, może dzieci chwycą te wyjaśnienia szybciej niż taki stary piernik jak ja.

Na specjalną uwagę zasługuje świetna opowiastka o starości. Prozdrowotne przesłanie może i drażni, ale cała historyjka rewelacyjnie prezentuje sens starości. To, gdy mama zakłada dziecku ciężarki na ręce i nogi i wkłada mu ochronnik słuchu do uszu, a dzieciak zaczyna rozumieć różnicę między własną pełnosprawnością, a starością. Świetne. Sam tego kiedyś próbowałem i polecam eksperyment: zasłońcie sobie oczy albo zawiążcie sobie rękę na plecach i spróbujcie tak przeżyć jeden dzień. Niesamowite doświadczenie.

Mniej fajnie wypadła strona obyczajowa. Niby nie ma się o co czepiać, była tylko pretekstem do pytań. Ale i tak się czepiam. Uśmiechnięci i cierpliwi rodzice zawsze mają czas, by odpowiadać na pytania. Zawsze mają wiedzę, a jak nie mają, to równie uśmiechnięty ekspert ich wyręczy. Nawet wkurzony na wynik meczu ojciec (w opowiastce o prądzie) po chwili się zreflektuje i przedstawi synkowi całą prawdę. A gość z elektrowni nie oleje bachora, a zamiast tego zacznie mu opowiadać o prądzie. No na pewno!

Może przemawia przeze mnie lekka zazdrość. I pytanie, czy to zafałszowanie to potrzeba książki, czy po prostu niemieckie dzieci mając się lepiej. A może dziś to rzeczywiście wygląda lepiej. Książkowe dzieci odwiedzają lotnisko, teatr i mleczarnię. Ja w ich wieku odwiedzałem jedynie basen w MOSIRze...:(

Najważniejsze pozostają pytania i megaciekawe odpowiedzi, których pewnie wielu dorosłych nie da. Można się popisać przed kolegami albo napisać o tym posta na necie. Albo po prostu się dokształcić. To cenna sprawa, niezależnie od wieku.

7/10

Audiobooka czyta Anna Rusiecka. Mi się nie podobało. Przesadnie przegina, infantylizuje i przesadza z głosem. To niby miało być bardziej atrakcyjne dla dzieci, w końcu to książka głównie dla nich. Ja za dzieciaka obejrzałem masę bajek i w żadnej z nich ten głosowy przesadyzm nie był potrzebny.

'Niech mi każdy powie szczerze skąd się biorą dziury w serze?'.

Nie wiecie? Bo ja przed lekturą tej książeczki nie wiedziałem. A dlaczego niebo jest niebieskie albo dlaczego drzewa jesienią zrzucają liście. Może ktoś kpić, że wziąłem się za książkę dla dzieci. Ale zanim zacznie niech odpowie mi na ww pytania. I na 16 pozostałych.

Niektóre może są proste. Np. 'gdzie chowa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
244
236

Na półkach:

Ciekawe pytania i fajne wyjaśnienia, ale troszeczkę nużące historyjki wprowadzające. Często syn mi przy niej zasypiał :) Ogólnie na tak :)

Ciekawe pytania i fajne wyjaśnienia, ale troszeczkę nużące historyjki wprowadzające. Często syn mi przy niej zasypiał :) Ogólnie na tak :)

Pokaż mimo to

avatar
881
735

Na półkach: , ,

Na wstępie - czemu chwyciłem tą książkę do ręki? Przez tytuł. Tylko nie doczytałem, że to "historyjki dla ciekawskich dzieci".
Zacznijmy od początku - czy książka jest ciekawa? Tak. Czy książka jest zrozumiała? Tak. Czy dałbym książkę swojemu dziecku? Otóż nie.
Historia chłopca który rozmawia z nieznajomym w samolocie jest trochę... niepokojąca. Nie chodzi o to, że jest tam jakiś podtekst. Po prostu nie chciałbym, aby moje dziecko uczyło się rozmawiać z nieznajomymi zdenerwowanymi osobami starszymi. Można to nazwać przezornością.
Czy oprócz tego znalazłem minusy? Tak. Atomy i cząsteczki to słowa których uczyłem się mniej więcej w 4 klasie podstawówki na przyrodzie. Za wcześnie na takie wypowiedzi dla takich "malców".
Z drugiej strony niektóre rzeczy były ciekawe, nawet dla mnie. Dziury w serze, proste wytłumaczenie starzenia... Przez to trochę dziecko uczy się respektu dla ludzi starszych.

Na wstępie - czemu chwyciłem tą książkę do ręki? Przez tytuł. Tylko nie doczytałem, że to "historyjki dla ciekawskich dzieci".
Zacznijmy od początku - czy książka jest ciekawa? Tak. Czy książka jest zrozumiała? Tak. Czy dałbym książkę swojemu dziecku? Otóż nie.
Historia chłopca który rozmawia z nieznajomym w samolocie jest trochę... niepokojąca. Nie chodzi o to, że jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
619
41

Na półkach: , , ,

Szczerze polecam nauczycielom oraz rodzicom, którym się "chce". Bardzo inspirująca pozycja. Rozbudza ciekawość świata. Podsuwa wiele pomysłów zarówno na ciekawą, urozmaiconą lekcję, jak i zabawy w domowym zaciszu połączone z eksperymentowaniem.

Szczerze polecam nauczycielom oraz rodzicom, którym się "chce". Bardzo inspirująca pozycja. Rozbudza ciekawość świata. Podsuwa wiele pomysłów zarówno na ciekawą, urozmaiconą lekcję, jak i zabawy w domowym zaciszu połączone z eksperymentowaniem.

Pokaż mimo to

avatar
691
249

Na półkach: , ,

Wszystko fajnie, ale dzieci w tej książce żywią się frytkami, pizzą i wielkimi porcjami lodów, a czasem gadają jak dzieci w reklamach (trochę sztucznie). Poza tym historyjki są nawet ciekawe.

Wszystko fajnie, ale dzieci w tej książce żywią się frytkami, pizzą i wielkimi porcjami lodów, a czasem gadają jak dzieci w reklamach (trochę sztucznie). Poza tym historyjki są nawet ciekawe.

Pokaż mimo to

avatar
433
47

Na półkach:

Bardzo przyjemna książeczka dla dzieci małych i dużych. Nawet dorosły, stary dinozaur może się z niej dowiedzieć czegoś ciekawego!

Bardzo przyjemna książeczka dla dzieci małych i dużych. Nawet dorosły, stary dinozaur może się z niej dowiedzieć czegoś ciekawego!

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    119
  • Chcę przeczytać
    75
  • Posiadam
    39
  • 2013
    5
  • Dla dzieci
    4
  • E-book
    3
  • Dla dzieci i młodzieży
    3
  • 2014
    2
  • Legimi
    2
  • 2023
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci


Podobne książki

Przeczytaj także