Wszystkie moje mamy

Renata PiątkowskaMaciej Szymanowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Wojny dorosłych - historie dzieci literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
Maciej Szymanowicz holocaust getto warszawskie wojna Irena Sendlerowa
literatura dziecięca
Wojny dorosłych - historie dzieci
Maciej Szymanowicz holocaust getto warszawskie wojna Irena Sendlerowa

Zupełne zaskoczenie...biorąc ta książkę do ręki nie spodziewałam się takiej historii. Opowieść czytana na głos ściska za gardło-a jednak przeczytana jednym tchem. Dzieci słuchały z zaciekawieniem do samego końca, a po lekturze nie obyło się bez pytań. Temat getta i ciężkich czasów w jakich przyszło żyć, żeby przeżyć...

Kolejna cudowna książka z tej serii.Literatura dziecięca jakże wartościowa. Bardzo mną poruszyła.

Świetna książka.Wzruszająca treść.O dziecku,które przeżyła wojnę ale srtaciło mamę,tatę i siostrę.Miłego czytania.

Bardo dobra, poruszająca książka o dziejach dzieci w gettcie Warszawskim, w tle działania Ireny Sendlerowej. Świetna.

Rozpoczęłam ten rok książką wyjątkową. Wielki ukłon kieruję w tym miejscu, w stronę Renaty Piątkowskiej, która już od pierwszego akapitu oczarowała mnie przedstawioną historią. Wielkie brawa dla Macieja Szymanowicza, który stworzył piękne ilustracje, dodające uroku tej opowieści. To dzięki niemu byłam w stanie wyobrazić sobie wszystkie detale ukryte gdzieś między wierszami....

Wzruszająca historia chłopca, który przeżył wojnę, bo spotkał na swej drodze kilka dobrych osób. Trudny temat, prosty język. Polecam.

Przecież mama jest tylko jedna, ale okazuje się, że nie. Renata Piątkowska opisała historię żydowskiego chłopca Szymona, który zapewne miałby jedną mamę gdyby nie wojna. Ona zburzyła jego życie i zabrała mamę. Stracił przez nią tatę, siostrę, mamę i kolegów. Przez nią głodował, cierpiał chłód, ciasnotę, bród i strach. Musiał nosić znienawidzoną opaskę z gwiazdą i mieszkać w...

Książka dla dzieci o getcie warszawskim. Niemożliwe?
Ja także mam wiele wątpliwości. Sama przeczytałam, po czym dałam do przeczytania synowi (lat 8,5). To z niej dowiedział się, czym jest getto. I dobrze. Lepiej, żeby dowiedział się stamtąd niż z telewizji lub innego niepowołanego źródła. Czemu nie ode mnie? Bo nie wiedziałabym jak ten temat ruszyć.
Na szczęście Renata...

Na półkach: , , , , ,

Piękna seria, która w pewnym stopniu ułatwia zrozumienie naszym dzieciom temat wojny, który nie jest ani łatwy, ani przyjemny. "Wszystkie moje mamy" ukazuje nam z perspektywy małego chłopca, ciężkie życie podczas wojny. Życie za murami getta. Mnie osobiście bardzo wzruszyła ta książka. Uwielbiam takie książki o tematyce wojennej dlatego koniecznie te książeczki musiały się...

Smutna, ale pięknie opisana historia. Mój 7-letni syn był bardzo, bardzo zaciekawiony i poruszony!

• Dla dzieci
  • 2019
  • Z biblioteki
  • 2014
  • 2018
  • Dziecięce i młodzieżowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wszystkie moje mamy