Kup teraz - 11 ofert w cenie od 26.60 zł do 40.47 zł

Bernardinum
Elżbieta Dzikowska Meksyk Karaiby
literatura podróżnicza
Elżbieta Dzikowska Meksyk Karaiby

Ameryka Południowa , szlakiem zabytków architektury Majów?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moja pierwsza przeczytana książka Elżbiety Dzikowskiej. Bardzo podziwiam tę podróżniczkę za jej wytrwałość, podążanie za pasją i przeżycie tak wielu podróżniczych przygód. Podczas czytania tej książki zorientowałam się jednak, że nie pałam aż tak wielką miłością do tej konkretnie kultury i jej osiągnięć. Książka jest moim zdaniem bardzo rzeczowa, zawiera ogromną ilość...

Zdecydowanie lepsza niż wydana roj temu biografia podróżniczki. Jest i to, co ją ukształtowało i to, co najważniejsze - podróże ;)

Spodziewałam się czegoś więcej. Jakiś ciekawostek, więcej anegdot od kogoś o tak niesamowicie ciekawym życiorysie. Napisana w tonie wspomnień statecznej Pani, a mogłoby być z przytupem!

Do książki sięgnęłam z sentymentem.
Przypomniały mi się lata dziecięce, kiedy to z wielkim zaciekawieniem oglądałam program Pani Dzikowskiej i Tony Halika.
Mimo całej sympatii do autorki niestety nie dałam rady przeczytać całej książki-spodziewałam się,że jest to typowa książka podróżnicza jednak większa jej część poświęcona jest biografii spotkanych przez autorkę osób.
Za...

Zanim Martyna Wojciechowska i Beata Pawlikowska ruszyły na krańce świata, aby w swoich programach i publikacjach przybliżać nam obce kraje, kultury i obyczaje, inna, równie urocza blondynka, była prawdziwą królową podróżniczek (właśnie dokonałam odkrycia, że wszystkie nasze najpopularniejsze globtroterki są złotowłose). Mowa oczywiści o Elżbiecie Dzikowskiej, która razem ze...

Nie ma takiej możliwości, by osoby mocno interesujące się podróżami, literaturą oraz filmami podróżniczymi nie znały nazwiska… Dzikowska. Podejrzewam też, że i tym, dla których podróże – te prawdziwe czy też palcem po mapie – nie są czymś powszednim, nazwisko to również nie jest obce. Nic dziwnego, bo Elżbieta Dzikowska jest jedną z największych pasjonatek Ameryki...

• 2013
  • 2014
  • 2016
  • 2020
  • Tradycyjna biblioteczka
  • POPULARNO-NAUKOWE

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie byłam