Tam, gdzie nie ma coca-coli

Marcin Mińkowski Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
Pascal
Afryka Republika Środkowoafrykańska Republika Konga Demokratyczna Republika Konga Angola Namibia podróże literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
2011-10-05

Okładka książki Kenia Sławomir Adamczak, Krzysztof Jaxa Kwiatkowski, Marcin Mińkowski
7,0
Kenia Sławomir Adamczak,&...

Nie jestem specjalną fanką Afryki, ale muszę przyznać, że książka może zaciekawić nawet takiego ignoranta jak ja. Napisana bardzo płynnie, czyta się lekko i szybko. Ładne fotografie. Polecam.

Podróż po Afryce, ale także meandrach współczesności, globalizacji, komercjalizacji. Książka, która pozostaje w pamięci.Czyta się łatwo. Czytałem z przyjemnością.

Książka z racji przynależności do gatunku jest reportażem. Sięgałam po nią z lekką obawą, jak będzie wyglądała podróż, w którą zabierze mnie autor. Okazało się, że jest dużo więcej niż reportażem. Jest też zbiorem refleksji, przemyśleń o ludziach, realiach życia, tak różnych od tych 'naszych' - europejskich.

Chwilami jest pięknie płynącą relacją, przez którą prześwituje...

Oczekiwałam ciekawej pozycji o Afryce...szczególnie, że tytuł był intrygujący. Książka mnie znudziła. Czytałam o wiele lepsze książki podróżnicze.

Wspaniała książka polecam serdecznie

Piękne opisy, wspaniała podróż. Jednak mimo to, treść chwilami dłuży się.

Kiedyś myślałem, że stopień cywilizacyjnego rozwoju na danym obszarze można mierzyć indeksem coca-coli. Chodzi o to, że cola jest praktycznie wszędzie – w najmniejszych wioskach i w największych lasach. Trudno znaleźć na naszym globie miejsce, do którego nie dotarłby ten symbol zachodniego konsumpcjonizmu. Zresztą pojęcie „indeks coca-coli” funkcjonuje wśród globtroterów na...

• Podróże
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Podróżnicze
  • Afryka

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie nie ma coca-coli