Las umarłych

1988-01-01
1988-01-01
Edward Martuszewski
buchenwald II wojna światowa obozy koncentracyjne Niemcy

Wiechert jak zwykle piękny, literacko i duchowo. Tym razem w ekstremalnym doświadczeniu, pośród czystego zła i cierpień nie do wyobrażenia. Literacka relacja z pobytu pisarza w hitlerowskich więzieniach, a następnie w obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie. Napisana przede wszystkim po to, by przetrwała pamięć o osobach, które tam spotkał i które tam pozostały.

Biały Kruk.

Biały Kruk.

Dodaj cytat z książki Las umarłych