Peter Gabriel. Świat realny, świat sekretny

Maurycy Nowakowski Wydawnictwo: Anakonda Seria: Gwiazdy sceny biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-05-22
2011-11-01
Anakonda
rock muzyka Genesis Peter Gabriel
biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-05-22
Gwiazdy sceny
rock muzyka Genesis Peter Gabriel

Niezmiernie irytuje mnie maniera wrzucania wszędzie słowa "przysłowiowy" oraz cudzysłowów w miejscach, gdzie nijak nie powinny się znaleźć.

Z trzech dostępnych biografii artysty na naszym rynku ta jest zdecydowanie najsłabsza. Sporo jest prawie wprost przepisanych rzeczy z biografii Genesis. Żenujące jest także, że drugie wydanie nie zostało poszerzone o lata jakie minęły od pierwszego wydania tej książki w innym wydawnictwie.

Wydawnictwo Anakonda już nie jeden raz pokazało mi, że potrafi wydać biografie i powieści, do których po kilku latach z pewnością oraz miłą chęcią wrócę, takie które warte są każdej chwili spędzonej razem z nimi. “Peter Gabriel. Świat realny, świat sekretny” to właśnie kolejna taka pozycja z serii Gwiazdy Sceny. Jest to również druga książka autorstwa Maurycego...

Zdecydowanie najciekawsza biografia Petera Gabriela, jaką można znaleźć. Dogłębna, dokładna, szczegółowa. Super lektura, polecam.

Peter Gabriel – wokalista, pianista, producent, współzałożyciel słynnej grupy Genesis. Kim jest naprawdę? Jak wyglądało jego dzieciństwo i lata młodości? Jak wyglądały jego pierwsze kroki stawiane w muzyce? Na te pytania i jeszcze wiele innych usiłował odpowiedzieć Maurycy Nowakowski w swojej biografii słynnego muzyka. Czy mu się to udało?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie...

rewelacyjna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Znakomity portret. Malowany wieloma kolorami, ukazujący różne elementy osobowości Artysty i w dość wyważony sposób oceniający jego twórczość. Umiejętnie wplatane urywki z życia Gabriela, relacje z kolegami z Genesis, potem z kobietami, tylko podnosi poziom tej godnej polecenia książki. Można poznać Petera o wiele bliżej.
A teraz czas posłuchać muzyki... ;)

Mimo że twórczość Gabriela - zarówno solową, jak i tą za czasów Genesis - znam niemal na pamięć, o samym artyście wiedziałam (jak się teraz okazuje) niewiele. Książka „Peter Gabriel. Świat sekretny, świat realny” spowodowała, że zaczęłam na nowo odkrywać osłuchane „do zdarcia” albumy, a i postać Gabriela ujrzałam w nieznanym dotąd, uzupełnionym o wiele dodatkowych barw,...

• Muzyka
  • Muzyka-moja miłość