Kontynenty nr 1/2013

Okładka książki Kontynenty nr 3/2012 Jerzy Bralczyk, Max Cegielski, Andrzej Dudziński, Jacek Gawłowski, Natasza Goerke, Szymon Hołownia, Piotr Jagielski, Jarosław Klejnocki, Piotr Lipiński, Redakcja kwartalnika Kontynenty, Michał Rusinek, Paweł Skawiński, Jerzy Stuhr, Witold Szabłowski, Wojciech Tochman, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Marcin Wicha, Mariusz Wilk, Paulina Wilk
Ocena 7,5
Kontynenty nr ... Jerzy Bralczyk, Max...
Okładka książki Kontynenty nr 1/2012 Jurij Andruchowycz, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Jagielski, Ryszard Kapuściński, Aleksandra Krzyżaniak-Gumowska, Marcin Kydryński, Krzysztof Miller, Lidia Ostałowska, Redakcja kwartalnika Kontynenty, Andrzej Stasiuk, Adam Wajrak, Paulina Wilk, Mariusz Zawadzki
Ocena 7,5
Kontynenty nr ... Jurij Andruchowycz,...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 2 (9) / czerwiec 2013 Marek Bieńczyk, Etgar Keret, Wojciech Nowicki, Wojciech Orliński, Milena Rachid Chehab, Redakcja magazynu Książki, Janusz Rudnicki, Oliver Sacks, Katarzyna Surmiak-Domańska
Ocena 6,4
Książki. Magaz... Marek Bieńczyk, Etg...

Numer bardzo ciekawy, ale - moim zdaniem - najsłabszy z tych, które się ukazały po reaktywacji.

Nie zawiedli moi ulubieni autorzy: Jacek Hugo_Bader ze swoim reportażem "Twarze, gęby, facjaty" oraz Andrzej Stasiuk z zaskakującym literackim i pełnym nostalgii obrazem porównującym Chiny z prowincjonalną Polską oraz dawnymi rodzimymi odpustami.
Na uwagę na pewno zasługuje też reportaż Tomasza Fedora o współczesnych Indiach i spuściźnie kolonizacji, która wciąż wpływa na życie mieszkańców.

Bardzo spodobały mi się fotoreportaże Chrisa Niedenthala, Tomasza Wierzejskiego, Marcina Kalińskiego oraz Ryszarda Kapuścińskiego, którego zdjęcia już po jego śmierci odnalazły się przypadkiem w domowych zbiorach.
Problem w tym, że zdjęć jest tak dużo, iż poczułam niedosyt tekstu... Może dlatego uznałam ten numer za słabszy od poprzednich.

Na uwagę na pewno zasługuje...

Dodaj cytat z książki Kontynenty nr 1/2013