Książki. Magazyn do czytania, nr 3 / grudzień 2011

czasopisma
2011-11-22
prasa czasopisma literatura książki publicystyka

Ten numer odebrałam jako słabszy od poprzedniego, który czytałam.
Na uwagę na pewno zasługują artykuły o H. Murakamim, L. Tołstoju, współczesnej literaturze dla młodzieży gimnazjalnej, prozie J. Piekary, V. van Goghu.

Z zaciekawieniem przeczytałam też fragmenty prozy A. Munro i polskiej powieści "Diabłu ogarek".

Bardzo spodobał mi się tekst M. Szczygła o mało znanym u...

Teksty godne uwagi:

Engels. Towarzysz dandys - o zapomnianym współtwórcy komunizmu.
Lustrator sarmacki - o literackim donosie.
Dzieci są już dorosłe - o literaturze dla dzieci i młodzieży.
Wiktor Jerofiejew o czytelnikach zabójcach - pesymistycznie o Tołstoju i literaturze.
Takiego Prusa nie znacie - o "Lalce" inaczej niż w szkole.

• Czasopisma
  • 2011
  • Prasa
  • Lub czasopisma
  • 2012
  • Mam

Wojciech Orliński Książki. Magazyn do czytania, nr 3 / grudzień 2011 Zobacz więcej
Wiktor Jerofiejew Książki. Magazyn do czytania, nr 3 / grudzień 2011 Zobacz więcej