Skazany na trening. Zaawansowana zaprawa więzienna

Okładka książki Skazany na trening. Zaawansowana zaprawa więzienna Paul Wade
Okładka książki Skazany na trening. Zaawansowana zaprawa więzienna
Paul Wade Wydawnictwo: Aha! Cykl: Skazany Na Trening (tom 2) sport
sport
Skazany Na Trening (tom 2)
Convict Conditioning 2. Advanced Prison Training Tactics For Muscle Gain, Fat Loss And Bulletproof Abs
Aha!
2013-01-01
2013-01-01
Dariusz Rossowski, Remigiusz Lipko
kalistenika forma fizyczna zdrowie sprawność trening

Książka co do której nie miałem wielkich oczekiwań, jednak pozytywnie się zaskoczyłem. Znakomite kompendium wiedzy dla osób, które ćwiczą z masą własnego ciała. Autor dość krytycznie podchodzi do siłowni i "ciężarów", czasem empirycznie, na własnej skórze, na przekór badaniom pokazuje efekty swoich działań, jednak... W tej prostocie jest metoda. Książka jest świetnym uzupełnieniem wiedzy treningowej dla każdego, kto ćwiczy kalistenike i nie tylko.

Polecam.

Uzupełnienie wiedzy tomu 1.
Proste i skuteczne ćwiczenia dla każdego.

Uzupełnienie wiedzy tomu 1.
Proste i skuteczne ćwiczenia dla każdego.

Fajne dla początkujących, na zasadzie że lepszy 1g praktyki niż 10kg teorii.

jak będziesz bardziej zaawansowany to się będziesz z tego śmiał, ale nie zrobi Ci to krzywdy

Fajne dla początkujących, na zasadzie że lepszy 1g praktyki niż 10kg teorii.

Książka bardzo interesująca, ale poleciłbym ją jedynie tym, którzy są naprawdę mocno "zajarani" treningiem przy użyciu własnego ciała, a więc chcieli by z niego wycisnąć maksymalne sto procent.

Dla osób chcących jedynie urozmaicić własne treningi oraz zadbać o własną sylwetkę i zdrowie, polecam skupić się na części pierwszej, która w takim przypadku będzie znacznie bardziej przydatna.

Jedna z lepszych na rynku. Zresztą cały cykl SnT jest bardzo dobry, oprócz tego dziennika( niby tom 4 lol),który jest zwykłym notesem w cenie książki. Toż to kpina.

Pierwsza część jest lepsza ale 2 wcale nie chce jej przeskoczyć. Należy tą książkę traktować jako uzupełnienie części 1.

Jest to książka uzupełniająca wiedze w kwestii rozciągania czy wychodzenia z kontuzji . Książka ta uświadamia jak na prawdę ważne jest rozciąganie czynne. Czym jest rozciąganie bierne. Książkę tą musi przeczytać każdy kto chodzi na siłownie

Druga część książki porusza temat m.in:
- siły chwytu, rozbudowy przedramion
- rozbudowa łydek
- jak zrobić flage
- wzmacnianiu stawów, rozciąganiu, leczeniu kontuzji
- kwestię diety

Bardzo udana kontynuacja. Wszystko napisane przystępnie. Jak w 1 części na każdym kroku autor wywyższał kalistenikę nad siłownią, tutaj już nie przybiera to aż takiej postaci.
Dodatkowo wszystko oczywiście opisane z perspektywy więźnia, dlatego jak ktoś lubi takie klimaty i chce pogłębić wiedzę na temat trenowania z własną masą ciała to serdecznie polecam.

Druga część książki porusza temat m.in:
- siły chwytu, rozbudowy przedramion
- rozbudowa łydek
- jak zrobić flage
- wzmacnianiu stawów, rozciąganiu, leczeniu kontuzji
- kwestię diety

Dodatkowo...

Książka bardzo dobra. Jest idealnym dopełnieniem części pierwszej. Razem pełnią naprawdę świetny poradnik dla osób zaczynających swoją przygodę z kalisteniką.

Świetna książka, choć z uwagi na kontynuację tematu już nie tak świeża jak jej pierwszy tom (co nie jest z mojej strony zarzutem). Pisanie przez pryzmat więzienia może być dla części czytelników troszkę irytujące, ale ma to swój klimat. Ciekawe techniki treningu z masą własnego ciała, fajne minimalistyczne podejście - część ludzi może to uznać za kwestię marketingową, ale raczej bym się z tym nie zgodził, ponieważ niektóre ćwiczenia pokazane w książce (ćwiczenia chwytu ze wspinaczki skałkowej, a ćwiczenia karku z judo) znam jeszcze z czasów zanim została wydana w Polsce. Wade w tej książce ma u mnie duży plus za poruszenie zagadnienia leczenia się z kontuzji oraz rozciągania (siła gibka). Co do zastrzeżeń, to spodziewałem się, że trochę więcej napisze o samym treningu (no ale lepiej mniej a dobrze niż bezsensownie lać treść by zwiększyć objętość książki).

• Sport
  • Kalistenika