Podróże Tappiego po Szumiących Morzach

Okładka książki Podróże Tappiego po Szumiących Morzach
Marcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tappi (tom 2) Seria: TAPPI literatura dziecięca
literatura dziecięca
2013-04-01
tappi wiking trolle

Okładka książki Tappi i urodzinowe ciasto Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Ocena 7,7
Tappi i urodzi... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Tappi i pierwszy śnieg Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Ocena 7,9
Tappi i pierws... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Potwór Grzegorz Kasdepke, Piotr Socha
Ocena 6,4
Potwór Grzegorz Kasdepke, ...

Przyjemnie się czyta, ale bardziej dla 8 letniego dziecka niż dla 4 latka.

Przyjemnie się czyta, ale bardziej dla 8 letniego dziecka niż dla 4 latka.

1973

Najbardziej cenię wszystkie książki o Tappim za humor, ciepło, empatię, i pacyfistyczne rozwiązywanie konfliktów. Wspaniałe opowiadania 💚❤🧡💜
Świetna fabuła, liczne zwroty akcji, przygód moc. Na to liczą dzieci i u Mortki dostają!!

Fantastyczna literatura!

Fantastyczna literatura!

Świetna książka dla dzieci! Naprawdę polecam!

Świetna książka dla dzieci! Naprawdę polecam!

"Podróże Tappiego po Szumiących Morzach"

Tappi uwielbia Chatę, Szepczący Las i swoich przyjaciół, ale drzemie w nim niespokojna dusza, która pragnie podróży i przygód. Z tęsknotą patrzy na wody Lodowej Zatoki. Dzięki kowalowi Sigurdowi, myśliwemu Haste i zwierzątkom może spełnić swoje marzenie i wyruszyć w rejs po Szumiących Morzach na statku zbudowanym przez przyjaciół. Tam wspólnie z Chichotkiem przeżywa niezwykłe przygody i zdobywa nowych znajomych, którzy chętnie mu pomogą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie zabraknie w tej opowieści też kruka Paplaka (naszego ulubieńca). Ich główne zadania w podróży to pokonanie złego czarodzieja Torgula i znalezienie sposobu na rozweselenie smoka Naburmulaka.

Tym razem dostajemy zbiór historii, które są ze sobą ściśle połączone i trzeba całą książkę czytać od początku do końca. Jak zwykle z każdego rozdziału wypływa morał. Widzimy, jak ważne w życiu jest bycie dobrym oraz jak wielką moc ma przyjaźń. Autor przekazuje małym i dużym, jak należy postępować i jakich zachowań unikać.

"Podróże Tappiego po Szumiących Morzach"

W Tappim jestem po prostu zakochana. Jest to dla mnie bohater idealny, no może poza swoim ogromnym brzuszyskiem, które sprawia, że wiking nie lubi biegać. Za to jest uczynny, zawsze staje w obranie słabszych, lubi przygody, nigdy się nie załamuje, a nad dobry posiłek przedkłada przyjaźń. Czyż można go nie lubić? Co więcej spotyka go przygód co nie miara, wszystkie, po niejakich perypetiach, dobrze się kończą i nawet Chichotek, mały reniferek i wierny towarzysz Tappiego, jest z nich zadowolony. A już sposób w jaki jest prowadzona narracja, ten dialog z małym czytelnikiem?! Bajka. Dzieci wprost nie chcą się rozstać z dobrodusznym wikingiem, a ,mnie pozostaje tylko cieszyć się z tego, że pan Mortka pisze kolejne tomy. Już nie mogę się doczekać następnego. Z całego serca polecam.

Była bardo śmiesza a te gnomy ha ha ha😄

Była bardo śmiesza a te gnomy ha ha ha😄

Na półkach: , , , ,

Tappi stał się ulubioną postacią mojego synka. Słucha go często i chętnie, a jeśli nie mogę mu go poczytać to sam siedzi i przegląda piękne obrazki :) książka napisana żywym, barwnym językiem dostosowanym do dzieci i pełna morałów. Nie nachalnych pouczeń ale subtelnych sugestii. Czyta się naprawdę przyjemnie. Krótkie rozdziały nadają się w sam raz na wieczorne czytanie. Osobiście polecam :)

po tej lekturze trudno wyobrazić sobie doskonalszą książkę dla dzieci, i przyjemniejszą dla rodziców którzy lubią czytanie na głos..

Przeczytaliśmy z synkiem 3 z 4 posiadanych książek o Tappim i zdecydowanie chcemy mieć całą serię! :)
Przygody dzielnego wikinga o wielkim sercu są opisane w ciepły sposób, pełen magii i przygód. Mam radochę nie mniejszą, niż mój synek, kiedy wieczorem siadamy do czytania na dobranoc :) Te historie przywołują wspomnienia z dzieciństwa, a dodatkowo uczą dzieci empatii i rozwijają wyobraźnię. Polecam serdecznie! :)

Dodaj cytat z książki Podróże Tappiego po Szumiących Morzach