Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności

Charles Duhigg
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 432 str.
Smarter Faster Better. The Secrets of Being Productive
Bernadeta Minakowska-Koca
Wydawnictwo Naukowe PWN
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
motywacja uczenie się myslenie

Smarter Faster Better. The Secrets of Being Productive
Bernadeta Minakowska-Koca
Wydawnictwo Naukowe PWN
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
motywacja uczenie się myslenie

Kup książkę

Ciut zbyt przegadana i niewątpliwie słabsza niż pierwsza książka tego autora. To co było siłą i miało być nią również w przypadku tej pozycji- rozbudowane opowieści- nie sprawdziło się tak dobrze w tematyce efektywnościowej. Lepsze okazało się wrogiem dobrego.

Niezła, ale nie tak dobra jak "Siła nawyku". Są fajne historie ludzi czy firm, jednak brakuje wniosków bądź wyciągane wnioski są banalne. W znacznej części książka przegadana. Autor chciał pojechać na poprzednim schemacie, który przyniósł mu sukces, ale chyba się zbyt śpieszył.

Polecam,bardzo. Tezy i dowody. Odnośniki do badań naukowych. Mnóstwo trafnych spostrzeżeń opisujących jacy jesteśmy i dlaczego. Dla tych, którym przejadły się już "motywacyjne książki biznesowe".

Lubię czytać pozycje Duhigg'a, ponieważ przytacza wiele faktów, wyników badań i dociera do sedna spraw. A wszystko to w ciekawej narracji, dzięki której czuję się, jakbym czytała powieść, a nie książkę popularno-naukową :D

Całkiem przydatna książka autora "Siły nawyku". Autor podchodzi do tematu efektywności w sposób profesjonalny, odwołując się do badań i doświadczeń zarówno naukowców, jak i ludzi osiągających ponadprzeciętne wyniki w wielu dziedzinach - poznamy tu historie pokerzystki, żołnierzy, twórców filmowych, pilotów samolotów pasażerskich, pracowników FBI oraz wielu innych. więcej Pokaż mimo to

nie które rozdziały fantastyczne, nie które nie

3/10 - po przeczytaniu "Siły nawyku", którą byłam zachwycona nie mogłam doczekać się przeczytania kolejnej książki tego autora. Niestety po przeczytaniu druga książka kompletnie nie dorównuje pierwszej . Ja tu nie odnalazłam praktycznie nic w przeciwieństwie do "Siły nawyku". Nie czułam jej do końca, męczyłam się chwilami i na koniec zawiodłam.
Większość...

Można powiedzieć w dużym uproszczeniu, że to Siła Nawyku 2. Lekkostrawnie przedstawione informacje o metodach efektywnej pracy. 8 rozdziałów i aneks. Fajnie czytać po sztuce na raz więc rozrywka na 9 dni.

Ciekawa, choć moim zdaniem mniej wciągająca od swojej poprzedniczki „Siły nawyku”, bardzo skrupulatnie napisana, dużo przykładów. Napisana bardzo amerykańsko co nie jest zaletą. Pare rzeczy zapamiętam i wdrożę nawet dla nich opłacało się przeczytać.

Skakanie z firmy na firme,mielenie jezorem jak nasi politycy...
Wszystko i o niczym
Nudna ciezka i przereklamowana.

Dyskusje

Charles Duhigg Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret...