Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności

Okładka książki Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności
Charles Duhigg Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Smarter Faster Better. The Secrets of Being Productive
Wydawnictwo Naukowe PWN
2016-10-17
2016-10-17
Data 1. wydania:
2016-01-01
Bernadeta Minakowska-Koca
motywacja uczenie się myslenie

Minusem jest przeciąganie niektórych wątków.

Książka dobra, początek mnie zachwycił tak jak "Siła Nawyku" jednak czegoś mi w niej brakuje.

Znalazłam w tej książce kilka rzeczy dla siebie, a reszta to były po prostu ciekawe opowieści przytaczam przez autora w celu zilustrowania konkretnych rozdziałów. Książka dobra, choć "Siła nawyku" tego samego autora, jakoś bardziej do mnie przemówiła.

Ciekawa kontynuacja "Siły nawyku", przytoczenie badań i projektów z zakresu biznesu, produkcji, psychologii. Rozdziały tematycznie nie powiązane ze sobą, ale ciekawie mówiące o budowaniu motywacji, oceny ryzyka, realizacji celów, koncentracji. Książka badawczo dojrzała, nie przytacza krótkich pseudo-efektywnych formułek.

Świetna jako audiobook. Polecam każdemu! Ale trzeba słuchać ze skupieniem lub kilka razy, ponieważ w innym razie wiele ucieka.

Ogólnie oceniam ją dobrze, choć gdybym drugi raz miała jej poświęcić tyle czasu, to chyba wybrałabym coś innego.

Bardzo dobra książka. Naprawdę.

Książka bardzo interesująca,wskazująca sposoby i możliwości lepszej koordynacji w pracy ,w nauce ,w tworzeniu i w innych czynnościach,których podejmujemy się każdego dnia a tym samym zwiększenia efektywności tych działań.Niekiedy wywody autora wydają się przydługie i zbyt zawiłe,ale ogólnie pozycja interesująca ,co prawda nie tak dobra jak "Siła nawyku" tego autora,ale...

Charles Duhigg, auto bestsellerowej Siły nawyku, wraca z kolejną książką, tym razem poświęcona sekretowi efektywności – Mądrzej, szybciej, lepiej. Książka ta stanowi swoiste uzupełnienie Drive Pinka, chociaż Duhigg kroczy ku rozwiązaniu problemu własną drogą. Dzięki jego benedyktyńskiej pracy otrzymujemy ponad 400-stronicowy przewodnik po efektywności, w dodatku, jak to u...

Siła Nawyku była lepsza.

1 354