Le Corbusier. Tragizm współczesnej architektury

Corbusier and the tragic view of architecture
sztuka
Monika Biegańska
Le Corbusier architekci francuscy biografie

Prawdopodobnie jest to moja pierwsza książka z dziedziny architektury. I z pewnością nieostatnia. Zarówno samo życie Le Corbusiera, jak i jego wizja piękna zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Książka napisana w sposób ciekawy, wskazujący na erudycję autora. Zdecydowanie polecam.

Sięgnęłam po te książkę mając nadzieję, że tylko utwierdzę się w moim przekonaniu na temat Le Corbusiera - szaleniec.
Moja wcześniejsze zdanie bazowało na płytkiej wiedzy, a każdą moją opinię chcę popierać słusznymi argumentami, więc sięgnęłam po tę pozycję.

Zachęcił mnie tytuł "... tragizm współczesnej architektury", spodziewałam się polemiki z ideami Le Corbusiera,...

• Architektura
  • Architektura i urbanistyka