Alicja w Krainie Czarów

Mega głęboka książka, ciężko powiedzieć że jest ona dla dzieci, a raczej że jest tylko dla dzieci. Trochę jak Shrek. Moim zdaniem to ona, a nie "Mały książe" powinna być w spisie lektur.
TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

W tylu książkach (i filmach) były odwołania do ,,Alicji'', że w końcu sięgnąłem do źródła. Było warto, choć książka rzeczywiście nie jest łatwa. I zapewne warto przeczytać ją parę razy aby wyłapać wszystkie smaczki.

Przeczytałam tę książkę jako dziecko, ale jej nie zrozumiałam. Nikt mi nie powiedział, że fabuła jest odwzorowaniem struktury snu, a sama na to nie wpadłam. Do tego trochę mnie przerażały obrazki Johna Tenniela. Dzisiaj uważam je za bardzo interesujące.
Tę książkę można czytać kilka razy i za każdym razem znajdzie się tam coś innego. To opowieść o traktowaniu dzieci, o...

Polecam dla osób, które rozpoczynają przygodę z czytaniem po angielsku

Nie wiem co w tej książce jest dziwnego,jak twierdzą niektórzy.Według mnie,jest wspaniała.Niesamowicie rozwija wyobraźnię.Uwielbiam!

Zaluje, ze nie przeczytalam tej ksiazki jak bylam dzieckiem. Jakos do mnie nie trafila jako do doroslego czlowieka. Sprobuje jeszcze raz, jak bede miala dzieci.

Film o historii Alicji kocham. Książka jednak nie zachwyca, jest dziwna. Językiem nie powala, nie ma tam też tak wartkiej akcji jak w filmie. W moim wydaniu już dość starym straszne były też ilustracje. Niestety nie wytrwałam nawet do końca książki i chyba pozostanę przy fenomenalnym filmie.

Ale to było... dziwne. W dzieciństwie nie czytałem tej książki, jedynie nieliczne fragmenty i szczerze, nie wiem czy mam czego żałować, bo wtedy prawdopodobnie zrozumiałbym jeszcze mniej niż teraz. Kraina Czarów faktycznie wypełniona jest wszelakimi dziwami i na pewno należy docenić wyobraźnię autora, nawet jeśli (wedle różnego rodzaju spekulacji) był postacią wysoce...

Na półkach: , , , ,

Niekiedy zdarza się, że popadam w swoistą obsesję na punkcie książki lub pisarza. I to jest ten przypadek. Raptem okazuje się, że o drugiej nad ranem czytam o chorobach psychicznych kapeluszników i ich przyczynach, czy szukam informacji o serach produkowanych w Cheshire w XIX wieku, studiuje idiomy angielskie i sprawdzam kim były osoby, do których odnosiły się postaci z...

Prawdopodobnie książka, do której najłatwiej znaleźć odwołanie w dowolnej pozycji literackiej wydanej po XIX wieku.

Bardzo sprawnie napisana za równo jako przygoda dla najmłodszych, jak i ciekawostka dla dorosłych. Dzieci otrzymują zwierzęce (i nie tylko), fantastyczne postaci , które ukazane są im oczami Alicji, bardzo sprawnie nakreślonej protagonistki. Alicji myśli jak...

Dyskusje

12 696