Obnażeni

2013-01-23
2013-01-23
Ewa Kleszcz
erotyka miłość seks

Kontrast pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością? Przy tej książce, tak. Przyznaję, że myślałam, że to będzie ot powieść, bardziej dla rozrywki niż głębokiej lektury, a otrzymałam niezłą literaturę!

"Obnażeni" to powieść obyczajowa, może nawet dramat, spleciona z erotykiem. Jest to niejako studium małżeństwa, a jednocześnie historia na wskroś kobieca. Bezimienna bohaterka trwa w dość dobrym związku, jednak nie pozbawionym rys i problemów. Wiedzie stateczne życie, jednak wewnątrz siebie czuje się niespełniona, zaczyna poszukiwać czegoś więcej, i tak, również pod kątem seksualnym.

Książka jest przepełniona szczerością z ust kobiety. Miała zostać wydana anonimowo, i to się czuje. Jest bezpośrednia, obnażona. Niczego nie koloryzuje, pokazuje sprawy wprost. Nie ma w niej też bohaterów dobrych czy złych, każdy z nich jest po prostu ludzki, z własnym kręgosłupem moralnym. Jednak to bohaterka jest najlepiej wykreowaną postacią, ze swoim mrokiem, fantazją, impulsywnością, poszukującą spełnienia, idącą na żywioł, dająca się uwieść pożądaniu.

Według mnie powieść jest doskonale wyważona pod względem historii, jak i samego erotyzmu. Dobrze mi się ją czytało, i zaskoczyła mnie swoją nieprzewidywalnością. Myślałam, że pewne kwestie potoczą się w dany sposób, a jednak obierały inną drogę. Zakończenie także niebanalne. Czuję się usatysfakcjonowana, zwłaszcza, że zupełnie się na to nie nastawiałam.

A mi się książka podobała. Fajnie ukazywała myślenie i wrażliwość kobiety. Bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam się doczekać kiedy znowu będę miała czas, żeby do niej wrócić. Niesamowicie kobieca.

Tak naprawdę to sama nie wiem co o tej książce sądzić. Zdecydowanie jest to książka od kobiety do kobiety, bardzo wyrazista w swoim przekazie. Momentami można się trochę pogubić w wątkach, ale książka dosyć ciekawa. Mocna, przejmująca, dająca do myślenia. Myślę że warto się z nią zapoznać :)

Z deszczu pod rynnę.
Ręka, noga, mózg na ścianie.

Z deszczu pod rynnę.
Ręka, noga, mózg na ścianie.

Chyba, żadnej książki nie czytałam tak długo. Od pierwszych stron, cały czas czekałam kiedy autorka porzuci ten straszny rodzaj narracji, niestety doczekałam się dopiero pod sam koniec. Bohaterowie nijacy, zero akcji, sceny erotyczne, których jak sama autorka przyznaje tak sie wstydziła, mogłaby napisać każda z nas. Jedną gwiazdkę podnoszę za troszeczkę zaskakujące i nietypowe zakończenie.

"Ta książka to ucieczka od codzienności w świat namiętności i ekscytującej gry. To opowieść o kobiecie, która odnajduje swoje prawdziwe ja. To kronika seksualnego przebudzenia."

Godna polecenia. Mi się podobała :)

Godna polecenia. Mi się podobała :)

Zaskakująco nie była beznadziejna, jak na taką literaturę. Myślę, że porównanie z 50 twarzami Greya raczej jej szkodzi

Książkę oceniam na dość dobrą. Choć jest napisana w zupełnie innym stylu niż pozostałe książki, bo jest tu narracja w drugiej osobie. Ale i tak książkę przeczytała w ciągu tygodnia. Na początku dość trudno mi sie ją czytało, nie mogłam połapać się w wątku, lecz z każdą stroną zaciekawiała mnie coraz bardziej...Trochę się zawiodłam co do opisów, choć niektóre fantazje 30-sto letniej mężatki przyprawiły o zawrót głowy:D

Na półkach: , , , , , ,

Po raz pierwszy ujrzałam książkę w 2014, podczas wakacji u kuzynki, która uwielbiała czytać książki (studia a wcześniej matura przerwały ilość czasu),a że pożyczyć nie mogłam szukałam ebooka. Zanim jednak znalazłam ebook sądziłam, ze będzie to mój niekomercyjny Grey/Cross. No cóż, nie spełniła moich wyobrażeń, ale sama treść jest ciekawa.
Poznajemy trzydziestoletnią Panią Green (W dalszych stronach są tylko dane o nazwisku, brak imienia),która spędza opóźniony miesiąc miodowy w Marrakeszu. Coś jednak burzy wówczas świat Pani Green i Cole'a, jej męża. Oddalają się od siebie. Po jakimś czasie kobieta poznaje przystojnego mężczyznę, nazwiskiem Gabriel Bonilla. Pół Hiszpan, autor nędznych scenariuszy, marzy o napisaniu scenariusza do własnego filmu. Ma 26 lat, jednak jest... Prawiczkiem. Fascynuje to Mrs G., postanawia wprowadzić go w świat seksualnych doznań...
W całej książce zobaczyłam dwa mankamenty, ze względu na mój gust. Pierwszy, to zawiedzenie momentami seksualnymi. Myślałam o BDSM, a jedyna scena, którą ledwo można do tego typu zaliczyć, to stosunek głównej bohaterki z trzema przypadkowymi taksówkarzami w hotelu. Drugi zaś to końcowe losy Mrs Green. Miałam nadzieję, że pewna istotka umrze, miałam myśli (dosłownie!) "Umrzyj, niech to *** umrze!" (Dane ukryte). Koniec mocno mnie zawiódł. Choć podobny był w powieści "Cena Miłości" Lurlene McDaniel, to tam koniec był sensowny i dla mnie satysfakcjonujący. Tu zaś chciałam, by G. była z Gabrielem, zostawiła Cole'a, a bliska jej osoba umarła.
Mimo wszystko książkę czyta się bardzo oryginalnie. Narracja trzecioosobowa ze zwrotem do nieznanego adresata. To czyni książkę intrygującą do tego stopnia, że pragnie się jej więcej i więcej.

Poznajemy trzydziestoletnią Panią...

Główna bohaterka książki „Obnażeni ‘’ jest dojrzała kobieta po 30 –stce mężatka , kura domowa , z pozoru wiedzie szczęśliwe , ustabilizowane życie . Czy aby takie szczęśliwe ? Pewnego dnia podczas spóźnionego miesiąca miodowego w Marrakeszu , jej życie ulega rozpadowi . Odkrywa zdradę męża i to z najlepsza przyjaciółką . Kobieta jest w rozpaczy , nie wie co dalej ma robić . Mimo to postanawia udawać , że nie ma żadnego problemu . Jej życie toczy się dalej . W głębi duszy jest nieszczęśliwa , nie ma pomysłu na dalsze życie , nie ma pracy jest pełni zależna od męża . Jednak pewnego dnia na swej drodze spotyka tajemniczego , i przystojnego Gabriela . Coś ja do niego przyciąga . Intryguje . To dla niej znak, aby zacząć żyć bardziej samolubnie i realizować własne marzenia i pragnienia. Od tej chwili już nic nie będzie tak jak dawniej . Miedzy dwojgiem zaczyna rodzic się uczucie , pożądanie . Zarówno dla niej jak i dla niego ta znajomość to korzyści cielesne oczywiście. On daje jej rozkosz i doznania o których nie miała pojęcia żyjąc tyle lat w małżeństwie ,ona wprowadza go w tajemnice świata seksu . Oczywiście możemy się domyśleć ,ze takie romanse zazwyczaj nie maja szczęśliwego zakończenia .Ale mogą dużo zmienić .Mogą zmienić nasze życie , nas... Autorka ukazała nam nie tyle świat erotyki , seksu ,ale spróbowała nam przybliżyć co siedzi w głowach kobiet , będących w związkach . jak wiele z nas idzie na kompromisy, aby uszczęśliwić swoich partnerów , nie myśląc o swoich potrzebach . Jak trudne są relacje miedzy dwojgiem ludzi , kiedy ze sobą szczerze nie rozmawiają . Do czego doprowadza cisza i brak porozumienia . Każdy związek jest ciężka praca dwojga ludzi ,bez pracy ,kompromisów i rozmowy nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi.Bohaterka zapomniała , o tym wszystkim,dopiero przy niedoświadczonym kochanku poczuła ze naprawdę żyje.Ale czy zdrada jest rozwiązaniem ,z pewnością nie . Trzeba być odważnym i nie skrywać swoich pragnień ,potrzeb . a wtedy związek z pewnością na tym nie ucierpi a wręcz przeciwnie może stać się mocniejszy i stabilniejszy a co za tym idzie my szczęśliwsi ,Chociaż lektura nie jest porywająca to daje do myślenia .polecam

• Romans
  • Erotyka