Zakończeniem jest śmierć

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Death Comes as the End
Death Comes as the End
kryminał, sensacja, thriller
2016-04-07
Dominika Chylińska
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Agatha Christie kryminał

Kolejna książka obok "Tajemniczego Pana Quina" czy "Noc i Ciemność" gdzie autorka porzuca swoje standardowe zabiegi na rzecz eksperymentu.

W tym przypadku historia dzieje się w odległej przeszłości
w starożytnym Egipcie. Inne czasy, inni ludzie, ale jak już się dowiedzieliśmy od Herkulesa Poirota - natura ludzka jest zawsze taka sama - pytanie tylko: czy rodzina dopadnie...

Czas akcji wnosi sprawia, że książkę czyta się inaczej niż inne powieści Agaty Christie, ma swój klimat.

To był taki dziwny szajs! Agatha Christie postanowiła zrobić kryminał w Egipcie, którym była bardzo zafascynowana. Interesująca próba, trup ściele się gęsto. Chociaż pewnie niewiele to wspólnego z realizmem i resarchem miało.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w...

Jedna z dziwniejszych pozycji Agathy Chrisite, ponieważ miejscem akcji został Egipt 2000 lat p.n.e. Obawiałem się, że może mi nie podejść, lecz czyta się lekko i przyjemnie. Możemy trochę się dowiedzieć o życiu starożytnych Egipcjan, ale jak wiadomo głównym punktem historii jest morderstwo w raczej majętnej i dosyć licznej rodzinie. Dosyć szybko udało mi się wytypować...

Jedna z lepszych książek Agata Christie. Rzecz dzieje się w Egipcie: mnóstwo śmierci rodzinnych i tajemniczych zdarzeń, które ujawniają prawdziwą ludzką naturę. Polecam.

Jeśli nie możecie się zdecydować czy wolicie detektywa Pairota czy pannę Marple, jako detektywów rozwiązujących zagadki to sięgnijcie po tę pozycję. Autorka będąca żoną archeologa stąd może i starożytny Egipt? Czyta się z zaciekawieniem, dla mnie miła odmiana od klasycznej Agathy ;-) choć styl i klasa pozostały. Polecam wielbicielom dobrego kryminału!

Na półkach: , , , , ,

Umieszczenie akcji powieści w starożytnym Egipcie to znakomity pomysł, ale sama historia mogłaby być bardziej wciągająca

Agatha Christie bez klasycznego Poirot ? A jednak się udało. Inne klimaty, inne relacje społeczne, rola kobiety w życiu, a trupów przybywa .Dobra lektura, lekko się czyta może nie porywająca ale i nie nudna.

Umiejscowienie akcji kryminału w starożytnym Egipcie jak dla mnie jest totalnie nietrafionym pomysłem. Cała Agatha Christie, którą znamy z innych kryminałów, gdzieś wyparowała. Zdecydowanie brakuje błyskotliwego Herculesa Poirot i jego przenikliwości. Nagle akcja stała się przewidywalna, dialogi irytujące w swej infantylności a bohaterowie naiwni i jednokolorowi....

Dobrze się czytało, ale bez szału.

Dyskusje

1 827