Mechaniczna księżniczka

Okładka książki Mechaniczna księżniczka
Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 3) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Diabelskie Maszyny (tom 3)
Ze Świata Nocnych Łowców
Clockwork Princess
Mag
2013-11-20
2013-11-20
Anna Reszka
powieść młodzieżowa amerykańska piekielne maszyny steampunk

Okładka książki Miedziana rękawica Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 7,6
Miedziana ręka... Holly Black, Cassan...
Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 7,3
Próba żelaza Holly Black, Cassan...
Okładka książki The Mortal Instruments: The Graphic Novel, Vol. 5 Cassandra Clare, Cassandra Jean
Ocena 9,0
The Mortal Ins... Cassandra Clare, Ca...

Okładka książki Kroniki Bane’a Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Rees Brennan
Ocena 7,7
Kroniki Bane’a Cassandra Clare, Ma...
Okładka książki Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Res-Brennan, Robin Wasserman
Ocena 7,8
Opowieści z Ak... Cassandra Clare, Ma...

"That is a miracle and one does not question miracles or complain that they are not constructed perfectly to one's liking."

Zaskakująca, emocjonująca i wciągająca! Taka jest Mechaniczna księżniczka⏳

Lubicie jak bohaterowie książkowi od początku podejmują dobre decyzje, nie irytują was i są perfekcyjnie napisani? Czy wolicie, jak rozwijają się wraz z historią?🤔

Mam wrażenie, że w trylogii Diabelskie Maszyny z każdą książką bohaterowie się rozwijają i zmieniają na lepsze! Mechaniczna księżniczka znowu odkrywa przed nami sekrety przeszłości oraz odpowiada na pytania, które towarzyszyły nam od pierwszej książki.

Mega podobało mi się przedstawienie więzi między Tessą, Jemem i Willem🧡 Naprawdę czułam, jak cała trójka się kocha i jak im na sobie zależy. Są to różne rodzaje miłości, ale każda tak samo silna. Ujęło mnie pierwsze spotkanie Jema i Willa, jak byli dzieciakami i zawiązanie ich przyjaźni. Czytając, na zmianę pękało mi serce i śmiałam się na głos! 🙈

Tessa: "You don't think I can't fight because I'm a girl."

"I don't think you can fight because you're wearing a wedding dress" said Jem. "For what it's worth, I don't think Will could fight in that dress either".

"Perhaps not," said Will who had ears like a bat's. "But I would make a radiant bride."

Teksty Willa od początku trafiły w mój gust, ale im dalej tym lepiej! Jego relacja z Gabrielem Lightwoodem też była źródłem rozrywki 😂

Oprócz głównego wątku romantycznego, mamy w tle związki drugoplanowych postaci. Pojawia się też nowa postać - siostra Willa. Podoba mi się to, że postacie są dla siebie opoką i motywacją do pracy nad sobą.

Co do rozwiązania głównego trójkąta miłosnego, miałam spoiler i nie byłam go pewna, ale po przeczytaniu całej książki myślę, że było piękne i zrozumiałe 🥺. Jedyne co mi się nie podobało to to, że mąż Tessy (bez spoilera) się starzał, a ona nie😅

Zdecydowanym highlightem znowu był Magnus 🧡 Uwielbiam gościa i wszystkie sceny z nim!

Jeśli chodzi o wątek diabelskich maszyn i Mortmaina, trochę proste wydaje mi się jego rozwiązanie (w przypiętym komentarzu wyjaśnię). Mimo to był ciekawie napisany, zwłaszcza, jak poznałam kontekst i to, co go popchnęło do działania 🔪

Zaskakująca, emocjonująca i wciągająca! Taka jest Mechaniczna księżniczka⏳

Mam...

Czy troszkę pękło mi serce? Być może. Chyba w końcu, po 4 przeczytanych książkach i podejściu typu "No nie wiem", zostałam fanką Cassandry Clare.

Zakończenie serii niestety mnie mocno rozczarowało, nie wspominając o tym, że dłużyło mi się niemiłosiernie. Odniosłam wrażenie, że autorka rozciągnęła nieuniknione zakończenie serii, co niestety nie wpłynęło na jakość przedstawionej treści.
Zabrakło mi więcej Gabriela i Gideona, oczywiście również Sophie i Cecily, a dalej Charlotte i Henry'ego, którzy wiele wnieśli do przedstawionej historii, a o których w rezultacie wiemy nie aż tak dużo.
W zamian otrzymałam irytującą Tessę i bardzo dziwny miłosny trójkącik.
Choć już wcześniej nie potrafiłam bohaterki polubić, to decyzje, które podejmowała, następnie zmienność tych decyzji i obdarzanie miłością tego, który się napatoczy spowodowały, że z każdą stroną czułam się coraz bardziej zniesmaczona.

Moja ocena jest nieco zawyżona z sentymentu do Nocnych Łowców, mimo wszystko miło było wrócić do wykreowanego przez autorkę świata i jeszcze raz zanurzyć się w magii Nefilim.

Nie podoba mi się zakończenie. Bohaterka biega między jednym chłopakiem, a drugim. Któryś z nich umiera, odrazu leci do następnego. Bardzo zmienna:/

Długo myślałam ile dać gwiazdek tej książce, bo naprawdę mnie poruszyła. O ile poprzednie części nie do końca do mnie przemawiały, o tule tą po prostu pokochałam. Niestety drażnił mnie wątek miłosny i uważam go za dość nudny.., nie mniej jednak postacie… boze jak ja pokochałam te postacie. Skradły mi po prostu serce, a szczególnie Jem. Cassandra pokazała mi co to znaczy mieć swojego comfort character.
Z całego serducha polecam tę książkę każdemu. Jest przepiękna i można na niej wylać litry łez.

Jest to część, która na zawsze zostanie w moim sercu. Bohaterowie, których nigdy nie zapomnę i z chęcią będę do nich wracać. Skończyła się cudownie. Ze łzami w oczach wspominam zakończenie.

Zdecydowanie lepsza niż 2 część , bardziej wciąga ,akcja jest szybsza , jest jej więcej i mniej tej romantycznej , więcej filozoficznych przemyśleń , polecam .

Miałam nadzieję, że ten tom będzie najlepszy, a okazał się być tym najgorszym. Najbardziej podobało mi się to, że mimo tego, iż Tessa miała w tym tomie dość sporą rolę, to nie było jej tak wiele, jak w Mechanicznym aniele oraz księciu. Autorka skupiła się również na innych postaciach, w tym tych pobocznych. To chyba tyle z plusów. Zachowanie bohaterów w tym tomie było niezwykle irytujące, a zakończenie w żadnym stopniu mnie nie usatysfakcjonowało. Strasznie się zawiodłam.

Na półkach: , , , , , ,

Ostatni tom historii Tessy, Willa, Jema i reszty rezydentów Londyńskiego Instytutu. Wzruszający tom, choć ja ze spoilerów wiedziałam co się kiedy stanie, więc nie odczuwałam tych wydarzeń tak jak powinnam. Mimo to podobało mi się, nawet bardzo, i po tym tomie widzę dlaczego większość fanów Clare upodobała sobie właśnie tę trylogię za ulubioną.

Książka, zreszta tak jak cała seria cudowna. Bohaterowie, którzy już na zawsze zostaną w mojej pamięci i serduszku. Jedyny minus, który mogę tu zauważyć to zakończenie. Po 1 bardzo mi. Się ono dłużyło i rozłożyłam je na 2 części. Po 2 śmierć Willa zupełnie zmiotła mnie z planszy. 3 noce przepłakane mówią same za siebie. Pomimo wszystkiego uważam, że to najlepsza seria, którą ostatnio przeczytałam <3

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to