Szczęście rzadko zjawia się w pojedynkę

Okładka książki Szczęście rzadko zjawia się w pojedynkę Eckart von Hirschausen
Okładka książki Szczęście rzadko zjawia się w pojedynkę
Eckart von Hirschausen Wydawnictwo: Sonia Draga poradniki
poradniki
Glück kommt selten allein
Sonia Draga
2012-11-28
2012-11-28
978-83-7508-388-0
Urszula Pawlik

Książka bardzo ciekawa, zawiera mnóstwo ilustracji i zabaw interaktywnych, ciekawostek i to bardzo podnosi opinie o książce. Przeszkadzało mi czasem duzo odniesień do Niemiec, jednak rozumiem że wynika to z faktu że autor jest Niemcem. Mam problem z tą książką ponieważ Cesto trafiałam na piękne myśli które zaznaczałam jako warte uwagi, ale równie często na stwierdzenia z którymi się kompletnie nie zgadzałam lub uważałam że problem został potraktowany płytko, nieobiektywnie lub sprzecznie z rzeczywistością i naukowymi faktami.

Bardzo ciekawie wydana - te wszystko obrazeczki i wstawki, twarda oprawa, śliski papier sprawiają, że czyta się bardzo przyjemnie a i treść niezła :)

Autor od pierwszych stron książki zapewniał, że będzie ona inna niż większość dostępnych pozycji na rynku na temat szczęścia. To prawda. Forma oryginalna, dużo zdjęć i tzw. "robótki ręczne" (czy któryś z czytelników w ogóle to wykonywał?). Forma, która jednak nie przypadła mi do gustu. Jeśli chodzi o książki to jestem tradycjonalistką - lubię prostotę i uporządkowanie. Co do treści książki, to były w niej zarówno fragmenty śmieszne, jak i poważne, ciekawe, jak i nudne. Te ostatnie w dużej ilości pod koniec książki, przez co trudno było mi przebrnąć (chociaż książkę czyta się dosyć szybko, ze względu na formę). Z niektórymi uwagami autora się zgadzam, z niektórymi nie. Lekka pozycja, taka bardziej dla zabicia czasu.

• Do przeczytania
  • Posiadam wersję papierową