Gioconda z wachlarzem

2012-10-18
2012-10-18
978-83-63551-21-6
kryminał sensacja barańska

To powieść sensacyjno-obyczajowa z tłem historycznym.
Kupiłam ją uwiedziona obrazem Mistrza na okładce i jestem ukontentowana przeczytaną treścią.Ciekawość dalszych posunięć w określonym celu trzymała mnie blisko książki,aż po jej kres,który spłatał mi figla.Bardzo polecam!

To powieść sensacyjno-obyczajowa z tłem historycznym.

Książka jest ciekawa i bardzo wartościowa ze względu na odwołania historyczne. Atrakcyjności dodaje fakt, że akcja toczy się w moich okolicach. Ale jako kryminał jest raczej kiepska...Odnoszę wrażenie, że niektórych bohaterów pozbyto się, bo nie byli po prostu potrzebni. Za dużo niedokończonych wątków, które wg. mnie powinny być dokończone. Pomysł zasługuje na uwagę, jest intrygujący, wiarygodny i widać tu duże rozeznanie autorki ze sztuką. Jednak jak dla mnie na kryminał się nie nadaje, jest napisane bez polotu, takie mocno średnie.

Świetnie napisana, czyta się z przyjemnością. Tyle, że akcja nabiera rozmachu, rozwija się... i książka nagle się kończy. Jest to tak niespodziewane, że po przeczytaniu ostatniego zdania i obejrzeniu następnej strony, czy jednak czegoś jeszcze tam nie ma, przemknęło mi przez myśl, że kupiłam wybrakowany egzemplarz. Ale jednak nie. Dodatkowo kilka wątków pozostało niewyjaśnioną tajemnicą, a niedopowiedzenie na samym końcu robi wrażenie absolutnie piorunujące. Pomysł na fabułę naprawdę bardzo dobry, jednak szkoda, że zepsuło go nieco właśnie zakończenie.

Kolejna książka E. Barańskiej i muszę przyznać, że znów dobrze się ją czytało. Czeka na się na zakończenie by wiedzieć co i jak....i tu właśnie za szybko akcja się urywa. Nie do końca wszystko wyjaśnione, pewne wątki niedopowiedziane...ale oprócz tego zakończenia fajna.

Nie sądziłam, że akcja tej książki naprawdę będzie wciągająca. Autorka interesująco opisuje codzienne życie detektywów, również w ciekawy sposób przedstawia Rzeszów.
Jedyny mankament tej pozycji to zbyt naiwne zakończenie. Akcja za szybko się kończy, a wiele wątków zostaje niedopowiedzianych lub pominiętych, jak np. śmierć Grajcara.

Całkiem niezła, pierwsza książka tej autorki po którą sięgnęłam, było warto :)

Całkiem niezła, pierwsza książka tej autorki po którą sięgnęłam, było warto :)

• Sprzedane/wymienione
  • Literatura Polska
  • 2015
  • Z biblioteki szkolnej
  • Wymienię,sprzedam

Dodaj cytat z książki Gioconda z wachlarzem