Terror i marzenie. Moskwa 1937

Terror und traum
historia
Izabela Drozdowska-Broering

Na półkach: , , , , ,

Mozaikowe opisanie Moskwy w 1937r., roku Wielkiego Terroru, gdy miliony osób aresztowano a setki tysięcy stracono. To też rok procesów pokazowych, prawdziwych seansów nienawiści. Książka przynosi obraz społeczeństwa w trakcie rewolucji społecznej, kulturalnej, ekonomicznej: wielka migracja do miast, nędza życia, fasadowe życie kulturalne. Mimo dłużyzn dostajemy fascynującą...

• Chcę w prezencie
  • 03. Pap+