A Half Forgotten Song

Katherine Webb Wydawnictwo: Orion literatura obyczajowa, romans
Orion
2012-01-01
2012-01-01

Na początku strasznie mnie irytował układ książki - długie rozdzialy, brak przerw w tekście - takie szczegóły techniczne, które psuły mi przyjemność czytania. Kiedy już wciągnęła mnie historia, długo nią żyłam. Jest w tej książce to, co lubię - tajemnice przeszłości, powoli odsłaniane elementy układanki, rzucane czytelnikowi przynęty, żeby się domyślał - i mimo wszystko sporo zaskoczeń. Wątek współczesny taki sobie, ale przeszły bardzo dobry.

Ciekawa historia.

Ciekawa historia.

Obowiązkowa lektura dla miłośników Kate Morton.
Ciekawa historia, wciąga niemal od pierwszej strony.
Bardzo interesująca postać Mitzy Hatcher. Przerażające, co ludzie mogą zrobić w imię miłości i równie przerażające jest to , że Panna Hatcher nie zaznała miłości nawet od swojej matki.

Obowiązkowa lektura dla miłośników Kate Morton.
Ciekawa historia, wciąga niemal od pierwszej strony.

Wspaniała

Wspaniała

To jest bardzo dobrze napisana książka. Z dbałością o szczegóły, z wrażliwością na wszystkie zmysły, z pomysłem, dobrze rozłożonymi wszelkimi akcentami, z tempem, bez dłużyzn, wpadek... Profesjonalna robota, to się dobrze czyta, nawet jeśli nie jest to główny nurt indywidualnych zainteresowań czytelniczych. Świetny klimat, dużo uczuć, wiele rozwiązań nieoczywistych.

Ksiazka zagadka, zaskakujaco poprowadzona fabuła ukazująca ludzką psychikę i konsekwencje podejmowanych decyzji.

Kocham takie książki ♥️
Historia opowiadana dwutorowo. Lata współczesne i lata 30 XX wieku. Wielka tajemnica skrywana przez kilkadziesiąt lat.
Cudowna książka ♥️.
Na długo zostanie w mojej pamięci.

Kocham takie książki ♥️
Cudowna książka ♥️.
Na długo zostanie w mojej pamięci.

Rewelacyjna, wciągająca, o miłości, obsesji i grzechach, za które trzeba zapłacić.

Książka niby ciekawa, z tajemnicą w tle, pełna zwrotów akcji, a mimo to czegoś jej brakuje...
Chciałam dać 8 gwiazdek, ale pomyślałam, że jednak rewelacyjna nie jest. Jest po prosu bardzo dobra.
Mam wrażenie, że nie jest pisana "równo". Tak, jakby historię Zacha pisała inna osoba, niż historię Dimity.
Ta druga powinna być przecież bardziej wciągająca, bo dzieje się wiele. Dla mnie niestety tak nie było.
Dimity to przecież osoba z traumatycznym, przemocowym dzieciństwem, które rzutuje na całe jej życie. Ale jednocześnie to osoba, która próbuje osiągnąć swoje cele w sposób aspołeczny i nieakceptowalny. Autorka natomiast przedstawia ją jako kobietę, której należy tylko i wyłącznie współczuć. Niestety nie łapię się na ten haczyk.

Ta druga powinna być przecież bardziej wciągająca, bo...

Nie czytałam wcześniej żadnej powieści tej autorki. Książka mnie zachwyciła i jedynie kilka godzin zajęło mi jej przeczytanie. Po pierwsze, mroczna wciągająca fabuła, która pozwala doskonale wczuć się klimat tamtych lat. Druga rzecz to piękne opisy i dobrze przedstawione skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami.

• 2015
  • Biblioteka