Szmaragdowa tablica

Oficjalne recenzje i

Wielka tajemnica

Link do recenzji

790 186 98

Niedokończona. To jest tak słabe, że nie da się czytać. Nie mam pojęcia dlaczego ma tak dobrą ocenę. Może dalej zawiązałaby się jakaś ciekawa akcja, ale styl pisania jest tak słaby, że po prostu się nie da tego znieść.

Blisko 700 stron prawdziwej uczty...
Wciagałam tą książkę w siebie każdą komórką, delektowałam się każdym wątkiem i odczuwam ból, że już sie skończyła. Zastanawiałam się, do czego można porównać tą książkę, ale żadna inna nie przychodzi mi do głowy...
Wątek współczesny i istnienie bractw podobnych do opisanego w książce PosenGeist napawa mnie niebywałym lękiem. Przede...

Poprawna, choć miejscami mocno naciągana. Dobra lektura na przykład na długą podróż.

Kobieca odpowiedź na książki Dana Browna. Bardzo wciągająca lektura. Polecam.

Wielki zawód.

Jedna z nielicznych książek, którą czytałam niemal jednym tchem. Wciągająca fabuła, osadzona w dwóch przestrzeniach czasowych.

Na półkach: , , , ,

Ależ panią Autorkę poniosła pensjonarska, dziecinna wyobraźnia. I chyba za dużo Dana Browna się naczytała.
Za końcówkę, wulgarną i obrzydliwą odjęłam dwie gwiazdki, które miałam zamiar dać.

Żałośnie, żenująca książka.
Z tak olbrzymią naiwnością w opisie realiów wojny, związków międzyludzkich i prowadzenia fabuły dawno się nie spotkałam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka poruszająca tematykę rabowania dzieł sztuki przez hitlerowców.
Losy ludzi uwikłanych w historię obrazu florenckiego mistrza z XV w. w odsłonie współczesnej i w czasach okupacji niemieckiej we Francji.
Dla miłośników historii oraz sensacji :-).

Książka wywołała u mnie bardzo mieszane uczucia, jednakże opinia ostateczna jest negatywna. Przede wszystkim w moim odczuciu książka mogłaby zostać na znacznie mniejszą ilość stron, a efektu byłby lepszy. Powieść toczy się w dwóch okresach czasowych (pomijając wstęp, który dotyczy końca XV wieku) - część akcji dzieje się w trakcie II wojny światowej, i ta część...

Hmm. Ciekawy wątek, gdzie teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Dwie osobne książki, albo może sama historia przeszłości byłaby lepsza... Nie wiem, bo trochę dłużyło mi się czytanie chociaż historia naprawdę mi się podobała. Może dlatego, że uwielbiam czytać wszystko co dotyczy okresu międzywojennego. Wydaje mi się że samą ta część pochłonełabym w jeden wieczór.

3 636
    3 238