Szmaragdowa tablica

literatura hiszpańska tajemnica okupacja

Oficjalne recenzje i

Wielka tajemnica

[ 84 ] Link do recenzji

Opowieść ciekawa i wciągająca, czytało mi się ją dobrze, ale jest jedna rzecz, która mi się zdecydowanie nie podobała, a mianowicie usprawiedliwianie zwyczajnego gwałtu w związku przez główną bohaterkę. Nie, nie, nie. Żadne tam w co była ubrana, czy on jej coś kupił, jak się zachowywała wcześniej. Masz prawo zmienić zdanie w każdej chwili, a on ma psi obowiązek to uszanować.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała i wciągająca opowieść w dużej mierze o wojnie i trudnych wyborach.

To już kolejna przeczytana książka tej autorki. I tym razem nie zawiodłam się.
Polecam wszystkim lubiącym tajemnice i wątek historyczny.

Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w ostatnich latach.

Fenomenalna, jestem zauroczona stylem Montero. Zaskakująca, wartka akcja, ciekawe postacie, piękne opisy i niebanalne dialogi. Dla mnie rewelacja, chętnie sięgnełabym po podobne pozycje.

Sięgnęłam po powieść Carli Montero skuszona pochlebnymi recenzjami i entuzjastycznymi opiniami innych. Niestety książka nie skradła mojego serca. Niby nie ma jej wiele do zarzucenia, ponieważ akcja jest dość wartka, a historia miejscami bardzo wciągająca, ale nie została ona ze mną na dłużej. Piszę ten komentarz kilkanaście dni po skończeniu lektury i z przykrością...

Czy Szmaragdowa Tablica może posłużyć jako wytrych? Tak, jeśli chce się otworzyć drzwi, za którymi rozpościerają się wątki właściwej historii opowiedzianej w tej książce. W ten sposób postępuje Pani Montero. Rzecz tyczy się oczywiście relacji damsko-męskich, ale i nie tylko. Czasami bywa zabawnie, a czasami Czytelnika może uratować tylko zachowanie pełnej powagi.

Mistrzostwo! Historia Sarah Bauer i Georga von Bergheim z czasów II wojny światowej jak i Any Garcia-Brest i Alaina Arnoux z czasów teraźniejszych są równie wciągające i połączone tajemniczym obrazem Giorginiego. "Astrolog" to wyjątkowy obraz skrywający wielki sekret, który rodzina Bauerów strzeże od wieków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zapierająca dech w piersi podróż przez wojenną i współczesną Europę. Zaskakujące koleje losu i zbiegi okoliczności. Przez niemal 700 stron nie czułam znużenia, pojawił się natomiast żal pod koniec, że to już.

Jeśli ktoś szuka fajnej, ciekawej historii na długie wakacyjne wieczory to książka świetnie się sprawdzi. Historia dzieje się na dwóch płaszczyznach, współcześnie i w czasie II Wojny Światowej. Obie historie ciekawe i w pewnym momencie łączą się dzięki pokrętnym losom bohaterów.
Książka nie wymaga jakiegoś szczególnego skupienia, czytając można się zrelaksować i odpocząć....

Dyskusje

3 497