Pomnik Cesarzowej Achai - Tom I

Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
polska fantastyka Achaja
Pomnik Cesarzowej Achai (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
polska fantastyka Achaja

Po poprzedniej serii liczyłem ze kontynuacja będzie równie dobra. Jest poprawna, zobaczymy co będzie dalej.

"Achaja" to bez dwóch zdań powieść znakomita, arcydzieło polskiej literatury fantasy. Pierwszy tom "Pomnika cesarzowej Achai" to powieść... jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić... hmm...niekonwencjonalna i kontrowersyjna ;) :P

Miło było wrócić do świata Achai, aczkolwiek związek z nią jest iluzoryczny. 1000 lat po pierwotnych wydarzeniach, inny pomysł na fabułę, przeplatanie się świata Achai ze światem współczesnym i ówczesną RP. Aczkolwiek czyta się bardzo dobrze i szybko. Choć wątki militarne (Shen) jak dla mnie są trochę chaotyczne.

Bardzo dobry audiobook w wykonaniu Pana Wojciecha Żołądkowicza.
Ksiazka ciekawa, dla fanow oryginalnej trylogii z Achaja w roli glownej, tym bardziej godna polecenia.
Ciekawa fabula, troche nawet zaskakujacy kierunek, w jakim ksiazka jako kontynuacja zostala poprowadzona, sporo akcji, to wszystko na plus. W moim odczuciu nie ma tu jednak tak charyzmatycznego bohatera,...

Lektura trzech tomów cyklu „Achaja” Andrzeja Ziemiańskiego nie zrobiła na mnie powalającego wrażenia, jednak była ona na tyle dobra, iż uznałam, że warto sięgnąć po kontynuującą ją serię „Pomnik cesarzowej Achai” i muszę przyznać, że była to dobra decyzja.
Fabuła pierwszego tomu rozpoczyna się w kilkaset lat po wydarzeniach poprzedzającej ją trylogii. Achaja stanowi już...

Kontynuacja trylogii trzyma zdecydowanie wyższy poziom niż "Achaja". Kobiety nadal są "proste" i nie mają "umiejętności logicznego myślenia", niemniej ilość przekleństw na zdanie zdecydowanie się zmniejszyła.

Książka wciąga, wprowadzony dualistyczny świat fantasy i alternatywnej wizji Polski wydaje się fascynującym zabiegiem, w rezultacie którego z uwagą obserwujemy jak...

Polecam fanom serii Achaia, pociągająca historia, jak dla mnie super pomysł na książkę i świetnie wykorzystany, zaraz zabieram się za drugi tom

Jestem w szoku, że fabuła poszła w tą stronę, ale zdecydowanie mi się to podoba! Jest oryginalnie.

No pięknie opisane jak silniejszy uzależnia słabszego od siebie. Witojcie w NATO, Witojcie w Unii.

Do pierwszej części Pomnika Cesarzowej Achai sięgnąłem z obowiązku i niechętnie. Z obowiązku, ponieważ jest częścią kolekcji Mistrzowie Polskiej Fantastyki, a podjąłem wyzwanie przeczytania wszystkich 60 tomów. Niechętnie, gdyż w tej samej kolekcji była już inna seria autora - Achaja, z którą męczyłem się przez dłuższy czas i do dzisiaj źle wspominam wszystkie...

5 391
    2 367