Czarne sekundy

Karin Fossum Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Konrad Sejer (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Svarte Sekunder
literatura norweska

Oficjalne recenzje i

Poprowadź to śledztwo

[ 24 ] Link do recenzji

Świetna książka. Czyta się z zaciekawieniem. I współczuję się matce zabitej dziewczynki , ale tożsamość sprawcy przewidywalna. Praktycznie od samego początku wiadomo , że to kuzyn dziewczynki potrącił Ją samochodem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Niespecjalny ten kryminał. Co prawda autorka wywiodła mnie na manowce jeżeli chodzi o osobę mordercy ale nie będę ukrywać, że wiało nudą w tej książce. Papierowi bohaterowie na czele z Sejerem. Czekałam na trochę akcji, a gdy już ją dostałam książka się skończyła. Jestem ciekawa czy inne książki tej autorki są lepsze.

Pomimo tego, że historia bardzo ciekawa i naprawdę wciągająca ta książka ma jedną, za to okropnie dużą wadę. Mianowicie odnosi się wrażenie jakby była pisana wg bardzo powszechnego schematu. Dodatkowo jest niesamowicie przewidywalna. Autorka nie siliła się zbytnio na wyszukane zagadki. Pomimo to polecam, choćby dlatego że czyta się niezwykle szybko i nie wiadomo kiedy się...

Książka sama w sobie jest dobra, natomiast dosyć szybko domyśliłam się zakończenia i niestety ani trochę się nie pomyliłam. Chyba nie o to chodzi w kryminałach.

Cóż za początek! Napięcie rośnie, pobudza ciekawość czytelnika, przyspiesza rytm serca, daje nadzieję na intrygującą, wciągającą fabułę, po czym wszystko siada, a gdzie tam - leci na łeb na szyję, pozostawiając tylko pytanie: jak to możliwe, że tak dobrze żarło, a zdechło?
Gdy już po kilkudziesięciu stronach odkrywamy kto jest tym złym w książce, a mimo to autorka wciąż...

Na okładce widnieje porównanie tej książki do "Zbrodni i Kary"...jednak moim zdaniem istnieje ogromna różnica. Dostojewski opisuje umysł dużo bardziej skomplikowanej jednostki niż Karin Fossum. Raskolnikow ma coś z szaleńca, geniusza...no i mordercy. Dużo trudniejsze zadanie. W "czarnych sekundach" mamy prześwietlone umysły codziennych, tuzinkowych bohaterów. Mimo tego to...

"Czarne sekundy" czyta się dobrze, chociaż czytelnicy, którzy szukają w kryminale przede wszystkim łamigłówki, typowania sprawcy i zaskoczenia na końcu będą prawdopodobnie rozczarowani, bo tu ta zabawa dość szybko się kończy. Zresztą żadna z książek Fossum nie jest kryminałem w takim właśnie stylu, a tutaj i tak jest dobrze, bo przynajmniej sprawca nie jest znany od samego...

Bardzo przyjemnie się czyta, ale sama historia bardzo przewidywalna już od połowy książki.

Fajny kryminał, raczej dla bardziej początkujących, ale miło się czytało. Najbardziej jestem zaskoczona faktem, że to 6 tom, myślałam, że to pierwszy a nie połowa serii.

Polecam :)

Zbytnio ta książka mnie nie zachwyciła, gdyż chyba nie miała czym. Domyśliłam się mniej więcej jaki mógłby być koniec tej książki no i się nie myliłam. Liczyłam jednak na coś więcej.

Dyskusje

• Kryminał