Krzyk pod wodą

Okładka książki Krzyk pod wodą Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerg
Okładka książki Krzyk pod wodą
Jeanette Øbro GerlowOle Tornbjerg Wydawnictwo: Insignis Cykl: Katrine Wraa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Katrine Wraa (tom 1)
Skrig under vand
Insignis
2012-06-27
2012-06-27
Justyna Haber

Dobry kryminał :)
Najbardziej podobały mi się fragmenty wspomnień,dobrze budowały napięcie :)

Dobry kryminał :)
Najbardziej podobały mi się fragmenty wspomnień,dobrze budowały napięcie :)

kompletnie mnie nie przekonała. Porzuciłam po ok. 1/4.

kompletnie mnie nie przekonała. Porzuciłam po ok. 1/4.

Catrine Wraa jest świetną profilerką. Zawirowania zawodowe w Anglii zdecydowały, że przyjmuje ofertę pracy w Kopenhadze.

Wraca w rodzinne strony, które skrywają bolesne dla niej wspomnienia. Ekspertka od profilowania nie wszystkim kolegom wydaje się potrzebna duńskiej policji. Nie robi na nich wrażenia jej doktorat z psychologii, współpraca z FBI w Quantico i jej praca konsultantki brytyjskiej policji.

Jej partnerem zostaje Jens, początkowo niechętny swojej nowej koleżance dość szybko doświadcza zgoła odmiennych uczuć.
Gdy ginie 42-letni położnik zasztyletowany na swoim podwórku, dwójka policjantów będzie musiała zmierzyć się z półprawdami ze strony świadków, manipulacją i kłamstwami.

Komu aż tak bardzo naraził się lekarz, że został zadźgany nożem w nocy przed swoim domem?
Okazuje się, że położnik nie był idealnym mężem, ale żona ofiary nie jest chętna do współpracy. Ich relacje stanowią dla śledczych zagadkę, ale nie będzie to jedyny sekret skrywany przez małżeństwo.

W książce mamy do czynienia z kilkoma tropami, nie jest to rozbudowane śledztwo, raczej kameralne;) Fabuła odsyła nas również do przeszłości, skrawkami odsłaniając psychopatyczną osobowość, ale czy mordercy?

Powieść ta jest napisana prostym językiem, czyta się szybko, bez fajerwerków, ale całkiem przyjemnie. Duży potencjał na następne części, których... nie ma.

Obiecujący początek cyklu o młodej duńskiej psycholożce - szkoda, że na kolejne książki się nie doczekaliśmy

Ciekawa historia kryminalna. Młoda pani psycholog i śledczy z problemem rodzinnym. Hermetyczne środowisko, nie wiadomo, jak ugryźć problem. Przez całą książkę przewijają się fragmenty wspomnień sprawcy. Prawie do samego końca nic się nie dzieje, śledztwo nie posuwa się naprzód. A potem pełna napięcia scena finałowa. I - no cóż - źle obstawiłam, pozwoliłam by zwiodły mnie pozory.

W Kopenhadze dochodzi do zabójstwa cenionego lekarza - Madsa Wintera. Sprawą zajmuje się policjant Jens i świeżo zatrudniona w kopenhaskiej policji Katrine.
W zasadzie, krótko po przybyciu policji został już wytypowany morderca - emigrant z Czeczeni, który nie mógł zrozumieć dlaczego Winter nie uratował jego żony podczas porodu. I właściwie sprawa by była zamknięta, gdyby intuicja Katrin nie doprowadziła ich do nowych powiązania.

Początek książki ciekawy, zapowiadał coś ciekawego. Czytając dalej nie wciągała.

Super książka, szkoda że nie ma w Polsce kolejnych części

Super książka, szkoda że nie ma w Polsce kolejnych części

Zostaje zamordowany przykładny (czy aby na pewno?) lekarz położnik, żona w tym czasie śpi, podejrzanym staje się Czeczeniec, którego żona zmarła w trakcie porodu. Co kilka rozdziałów pojawiają się też intrygujące wspomnienia...
Sprawą zajmuje się psycholog Katrine Wraa, której nazwisko za każdym razem kojarzyło mi się z Wroną albo Krukiem (Kraa Kraa... ;))

Książka mi się podobała. Czytało się szybko, jak przystało na kryminał, którego nie można odłożyć.

Książka mi się...

Rewelacyjna książka!
Z niecierpliwością czekam na kolejną część :)

Rewelacyjna książka!
Z niecierpliwością czekam na kolejną część :)

• Kryminał
  • Ebooki