Lekarz, który wiedział za dużo

Okładka książki Lekarz, który wiedział za dużo
Christer Mjåset Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Mroczny zaułek kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Mroczny zaułek
Legen som visste for mye
Smak Słowa
2012-11-26
2012-11-26
Dorota Polska
literatura norweska medycyna lekarz

więcej Więcej

Niestety nie dałam rady dobrnąć do końca i w połowie porzuciłam. Do 184 strony nic się nie wydarzyło. Opisane życie lekarza na wyspie. Bardzo czekałam na tę wartką opowieść, niestety, nie dotrwałam.

Norweski raczej nie kryminał choć to wszyscy sugerują. Fajny początek, tajemnica a potem..... Akcja dzieje się pomału nie ma żadnego epizodu który by nami wstrząsnął. Nie ma tu błyskotliwego śledczego czy detektywa tylko młody lekarz po przejściach na głębokiej prowincji a reszta ludzie żyje swoim własnym życiem.
Bohater (Mads Helmer) próbuje wyjaśnić śmierć kolegi (też...

Nie dokończyłam. Nic się w niej nie dzieje. To nie kryminał tylko książka w stylu trudne sprawy...

Przyjemny kryminał, którego akcja toczy się oczywiście w zimnej Skandynawii, bo trudno o lepsze warunki dla tego gatunku literackiego.
Pozornie senne miasteczko, norweska wysepka na końcu świata, mieszkańcy skupieni na hodowli łososia i lokalnych plotkach. Ciężko marzyć o podróży tam.
Akcja jednak się zapętla i zaczyna wirować. W typowy dla gatunku sposób.
Przyjemna...

Norweska wyspa, lekarz i tajemnica. Bardzo fajny kryminał.

Norweski kryminał, w którym krew nie leje się zbyt często, a ludzie żyją swoim własnym życiem. Nie ma tu śledczych czy detektywów. Jest lekarz na głębokiej prowincji, który próbuje wyjaśnienie śmierci kolegi.

Akcja to płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi wątkami, kolejni pacjenci Madsa, dostarczający nowe fakty na temat Caroliussena czy dowody na kontrowersyjną...

Nie jest to typowy kryminał. Nie ma tu strzelanin ani pościgów ani krwawych scen. Jest za to lekarz (rodzinny), który próbuje rozwiązać zagadkę.
Akcja toczy się dosyć leniwie. Jest sporo treści społecznych i obyczajowych, niektóre z nich dla osoby nie orientującej się w norweskich realiach (czyli takiej jak ja) mogą wydawać się nieco dziwne.
Zwykle, gdy czytam książkę...

Piszę opinię na świeżo,zaraz po przeczytaniu.
Porażka... To jedyne słowo jakim mogę określić tą książkę. Po pierwszej części prawie się poddałam,ale że byłam ciekawa dlaczego tak innym się podoba to dałam jej szansę i brnęłam dalej. Jakoś przetrwałam do końca ale był to stracony czas.Ciągnie się jak flaki z olejem,wątki mega pomieszane,czasami musiałam kilka razy...

Co mnie znów podkusiło, żeby wziąć się za skandynawski kryminał?
Mimo najszczerszych chęci dobrnęłam tylko do połowy cały czas mając nadzieję na jakąś rozwój akcji. A tu nic. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Ot, opowiastka o pracy lekarza gdzieś na skandynawskim zadupiu. Ale, żeby to zaraz nazywać kryminałem?
Nie polecam - tylko się wynudzicie.

• Kryminały
  • Ebook
  • Skandynawia
  • E-book
  • 2014
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Lekarz, który wiedział za dużo