Kicia Kocia na basenie

Okładka książki Kicia Kocia na basenie Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia na basenie
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 4) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 4)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2011-01-01
2011-01-01
24 min.
kicia kocia basen anita głowińska dla dzieci

Okładka książki Być jak tygrys Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Być jak tygrys Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Jadzia Pętelka nie odda łopatki Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

W tej części dzieci zapoznają się z basenem kąpielowym miejskim. Uczą się co należy zabrać ze sobą na kąpielisko jak ręcznik, kostium kąpielowy, klapki, okulary, koło do pływania dla początkujących, wałek z pianki, płetwy, deskę do pływania, czy nadmuchiwaną kaczkę. Pewne akcesoria do pływania można również wypożyczyć na miejscu w ramach opłaty. Przy wejściu jest kasa, trzeba wykupić bilet, potem się idzie do szatni, żeby się przebrać. Po zabawach w wodzie wszyscy chodzą myć się pod prysznicem. A jak wzrośnie apetyt po takich akrobacjach wodnych , to na miejscu jest bufet, gdzie można coś przekąsić. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak Kicia Kocia bawiła się na basenie z przyjaciółmi, koniecznie przeczytajcie.

Polecam całą serię!

Moja ulubiona książeczka Kici Koci.Z Julką czytamy za każdym razem po przyjściu z basenu. Idealna dla 2 latka :)

Tym razem słabo.

Tym razem słabo.

dla 3 latków

dla 3 latków

To chyba najsłabsza z dotychczasowych przeczytanych przeze mnie książek o Kici Koci.
Tym razem nasza kotka wybiera się na basen. Dzieci dowiadują się co należy zabrać na pływalnie, co zrobić przed wejściem i po wyjściu z basenu.

Takiej Kici koci to dobrze - pójdzie na basen, pochlapie się w wodzie, zje kanapki... Zastanawia mnie jedna rzecz: ile zgubiła sierści w wodzie ;)

Tym razem Kicia Kocia udaje się na basen. Może trochę dziwne że idzie tam sama ale i tak historyjka fajna.

1974

Nadszedł czas na poznanie kolejnej nowej postaci z literatury dziecięcej, którą lubią zarówno dzieci, jak i ich rodzice...

Kicia Kocia postanawia spotkać się na basenie ze swoim przyjacielem Packiem. Jej mina nieco rzednie, kiedy spostrzega wielkość basenu - ogarnia ją strach przed wodą. Jednak główna bohaterka pokonuje swój lęk, szybko nabierając odwagi do harców.

Ta historia może pomóc wszystkim maluchom czującym obawy przed wodą, oswajając ich i przedstawiając konkretne czynności, jakie należy zrobić przed i po wyjściu z basenu. Do tego Kicia Kocia pokazuje, które rzeczy należy zabrać ze sobą na pływalnię, a także przedstawia wodne zabawki, z jakich można korzystać, kąpiąc się w basenie. To świetna frajda oraz cudowna możliwość spędzenia wolnego czasu z przyjaciółmi oraz członkami rodziny.

Przygody Kici Koci przeznaczone są głównie maluszkom. Historyjki są proste, oszczędne w słowach i najczęściej pozbawione konkretnego morału, co akurat w moim mniemaniu jest sporym mankamentem. Myślę że nawet historyjki kierowane do małych dzieci powinny zawierać konkretne podsumowanie - chociażby dwa zdania puentujące całą opowieść. Oczywiście z każdej bajki można wyciągać odpowiednie refleksje, jednak sądzę, iż tego typu utwory należałoby w nie zaopatrzyć od razu, a nie snuć domysły.

Książeczki wydane są w formacie idealnie dopasowującym się do małych rączek. Śliskie strony oraz solidna oprawa powinna wytrzymać w starciu z niewielkimi, aczkolwiek zręcznymi dłońmi. Ogromnym atutem okazują się bardzo barwne ilustracje autorki - nie są one skomplikowane, wyglądają na malowane farbami, sprawiając wrażenie stworzonych nieco od niechcenia, co powinno przypaść do gustu młodym czytelnikom. Na pewno te proste historie sprawią radość dzieciom uczącym się czytać, gdyż zawarte w niej słowa są bardzo przystępne (doskonałe do głoskowania),a spora czcionka ułatwia te zadanie. Z pewnością główną zachętą do sięgnięcia po tę serię może także okazać się cena - jedna książeczka kosztuje 6,90zł, co rzadko zdarza się na polskim rynku wydawniczym, zatem... żal nie skorzystać.

Tożsama w konwencji z resztą serii. Tym razem dzieci mogą się dowiedzieć jak się zachować i z czym wiąże się wycieczka na basen.

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia